מחקר חדש: למרות ההשפעות ההרסניות של שינויי האקלים אנו חיים ב״גירעון מציאות״ ולא מבינים מה יקרה אם לא נתגייס לפעולה

 

  • המחקר במימון חברת Epson שהקיף 26,205 אנשים ב-28 שווקים, מגלה שאנשים רואים בשינויי האקלים איום עיקרי – בדומה למשבר הפיננסי המתמשך
  • המודעות לשינויי האקלים מובילה אנשים מרחבי העולם לאמץ אורח חיים בר קיימא יותר

 

ברחבי העולם, אנשים מגבירים את המאמצים האישיים למנוע שינויי אקלים, על פי הממצאים האחרונים של סקר ״ברומטר מציאות האקלים״ של חברת הטכנולוגיה Epson. עם זאת, למרות שנה של השפעות אקלים חסרות תקדים על שלום האנושות, קרוב למחציתנו לא ממש מפנימים כמה המצב גרוע ועוד הולך להיות יותר גרוע אם לא נפעל: 48% מהמשתתפים היו אופטימיים והחזיקו באמונה שאפשר למנוע את אסון האקלים עוד בימי חייהם, נתון שמרמז על "גירעון מציאות" – אנשים לא ממש מבינים את ההשפעות העתידיות המלאות של שינויי האקלים על העולם. הסקר נערך ב-28 מדינות והקיף קרוב ל-30 אלף משתתפים.

פרסום

 

באופן לא מפתיע, בעיות פיננסיות מיידיות הן הדאגה העיקרית של אנשים. "תיקון הכלכלה" (22%) ו"עליית מחירים" (21%) נמצאים בראש סדר העדיפויות של המשיבים ואילו שינויי האקלים נמצאים במקום השלישי (20%) בסדר החשיבות.

מהסקר עולה כי האופטימיות נמוכה יותר ברוב הכלכלות המפותחות  מאשר במדינות המתפתחות. כך לדוגמה, מדינות ה –G7 הראו רמות של אופטימיות מתחת לממוצע העולמי של 48% ואילו הכלכלות המתעוררות והצומחות במהירות רושמות רמות של אופטימיות אקלימית משמעותית מעל הממוצע העולמי: סין (76.2%); הודו (78.3%); אינדונזיה (62.6%).

 

הממצאים גם מצביעים על כך שגיל הוא גורם, כאשר טווחי הגילאים המבוגרים והצעירים ביותר מודאגים משינויי האקלים. בני 55 ומעלה הם הקבוצה היחידה שמציינת את שינויי האקלים כבעיה הגלובלית הדחופה ביותר שלה (22.2%), בעוד שקבוצת 16 עד 24 היא היחידה שדירגה אותה במקום השני (19.3%) – כל שאר טווחי הגיל מדרגים אותה במקום השלישי.

 

יאסונורי אוגווה, נשיא Epson העולמי אמר בתגובה לממצאי הסקר, כי המטרה הארגונית של החברה מתמקדת בשיפור החיים וכדור הארץ. ״אנו נקדיש משאבים משמעותיים כדי להשיג זאת. בזמן שהעולם מכין עצמו לוועידת האקלים העולמית, סקר ׳ברומטר מציאות האקלים׳ שלנו נועד להעלות את המודעות ולהעצים שינוי טרנספורמטיבי. אנו מקווים שהתובנות של הסקר יסייעו לממשלות, תעשיות ויחידים להגביר את מאמציהם למנוע אסון אקלים. למרות שאנו יודעים שיש עוד דרך ארוכה לעבור, אנו מאמינים שנוכל לבנות עתיד טוב יותר אם נעבוד יחד ונפעל כעת".

פרסום

 

בעוד שפעולות בודדות מתגברות, ברור שצריך לעשות הרבה יותר. ממשלות צריכות להסדיר את הקיימות, עסקים צריכים לפתח מדיניות וטכנולוגיות ברי קיימא, ויחידים צריכים להאיץ שינויים באורח החיים – כדי שהעולם יעמוד ביעדי שינויי האקלים שלו ויימנע משינויים בלתי הפיכים.

 

מנהל הקיימות של Epson Europe, הנינג אוהלסון, אמר: "יש לנו אחריות כלפי הדורות הצעירים להבטיח שנעזוב את כדור הארץ במצב טוב יותר לאחר עשרות שנים של נזק. אין פתרון אחד לבעיה הזו, כולנו חייבים לשחק תפקיד. ממשלות, תאגידים וקהילות כולם צריכים להתאגד כדי למנוע את האסון הזה. כמובילה טכנולוגית עולמית, חובתנו היא למקד מחדש את המאמצים שלנו בפיתוח פתרונות שיסייעו להפחית את ההשפעה הסביבתית של המוצרים שלנו. על ידי שיתוף פעולה ומציאת פתרונות, כולנו יכולים לעורר השראה לפעולה ולהביא לשינוי".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

רשות הגז הטבעי תחלט ערבות של חברות חלוקת הגז הטבעי בסך כולל של כ- 5.3 מיליו...

15/06/2024

הכנסות המדינה המצטברות מתמלוגי הגז חצו את ה-25 מיליארד שקלים,

30/05/2024

למה שלא נצטרף לבשורת הגז הטבעי הנוזלי?

26/05/2024

ג'נסל ביצעה הדגמה חיה בטקסס של המערכת לאנרגיה מבוזרת (DER) על בסיס מימן שפי...

23/05/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

רשות הגז הטבעי תחלט ערבות של חברות חלוקת הגז הטבעי בסך כולל של כ- 5.3 מיליו...

15/06/2024

הכנסות המדינה המצטברות מתמלוגי הגז חצו את ה-25 מיליארד שקלים,

30/05/2024

למה שלא נצטרף לבשורת הגז הטבעי הנוזלי?

26/05/2024

ג'נסל ביצעה הדגמה חיה בטקסס של המערכת לאנרגיה מבוזרת (DER) על בסיס מימן שפי...

23/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום