טיסות בעידן הקורונה – כיצד ניתן להבטיח את בטיחותם של הנוסעים?

כאשר מגפת הקורונה תהיה מאחורינו, תעשיית התעופה תהווה גורם משמעותי בהתאוששות הכלכלה הגלובלית  – ויהיה הרבה מה לעשות. בסקר של האיגוד הבינלאומי לתובלה אוירית (IATA) שהתפרסם ביולי 2020, 58% מהנסקרים אמרו כי הם נמנעו מטיסה. שניים מהחששות העיקריים שציינו הם מנסיעה בתחבורה ציבורית צפופה עד למטוס, ומנשימת האוויר במטוס. בנייה מחדש של בטחון הנוסעים תהווה גורם קריטי. יחד עם זאת, יש לתעשיית התעופה ניסיון רב במניעת התפשטות של מחלות – וזו הסיבה שכבר יש לחברות תעופה, שדות תעופה ויצרני ציוד מקורי (OEM) למטוסים נהלי תקן בטיחות משמעותיים.

אופטימיזציה של איכות האויר

שדות תעופה, חברות תעופה וחברות OEM למטוסים משקיעים מאמצים לשמור על איכות האוויר, לא רק למען נוחות הנוסעים, אלא גם כדי למנוע התפשטות חומרים רעילים ומיקרובים. בתאי מטוסי AIRBUS, למשל, מפקחים באופן שוטף על זרימת אוויר, לחץ, טמפרטורה ואיכות, וכל האוויר בתא מוחלף כל שלוש דקות. משתמשים במסנני אוויר ללכידת חלקיקים בעלות יעילות גבוהה (HEPA) בכדי להבטיח שהאוויר יעמוד בסטנדרטים שנקבעו לאולמות ניתוח בבתי חולים, כשהם מסירים 99.99% מהחלקיקים עד לגודל של חיידקים ווירוסים מיקרוסקופיים.

פרסום

מניעת התפשטות של מחלות

ענף התעופה מהווה מוקד למניעה של התפשטות מחלות בכל פעם שמתעורר איום למגיפה. כתוצאה מכך, ארגונים, כולל IATA, ארגון התעופה האזרחית הבינלאומי וארגון הבריאות העולמי שיתפו פעולה בכדי לייצר תקנות ושיטות עבודה מומלצות לעובדים ברחבי הענף למניעת התפשטות מחלות. חיטוי תאי מטוסים, למשל, הוא חלק ממשטר הניקיון השגרתי, ונוספים כעת עוד רבדים של חיטוי כדי למזער את הסיכונים. שדות תעופה פורשים צוותים שלמים של כוח אדם נוסף המוקדשים לניקוי מסכי מגע, מעקות ומשטחים אחרים שנמצאים בשימוש תכוף. בשדות תעופה רבים גם בודקים נוסעים כדי לוודא שאף אחד עם חום או תסמינים אחרים לא יעלה על המטוס.

שימוש באמצעי מידול שונים למען פעולה בטוחה

אפשר להשתמש בהדמיות דיגיטליות של זרימת האויר על מנת לבנות סצנות שונות "מה אם …" וירטואליות כדי לעזור לחברות ושדות תעופה להעריך את האפקטיביות של צעדי זהירות שונים, כגון שמירת מרחק חברתי, חבישת מסכות או עריכת שינויים במסלולי הליכתם של נוסעים, על מנת למנוע העברת הנגיף הלאה. טכנולוגיות אלה שימשו לאחרונה, את המכון הסיני המרכז-דרומי לעיצוב אדריכלי, כדי לדמות את זרימת אוויר והתפשטות נגיפים כדי להילחם בהתפשטות COVID-19 בבית החולים בעיר ווהאן.

חברות תעופה ושדות תעופה יכולים להשתמש בגישה דומה על מנת להבטיח את שלומם של העובדים והנוסעים בעת חזרתם לפעולה. חברות התעופה יכולות לדמות ביעילות דפוסים של זרימת אויר והתפשטות וירוסים בתאי המטוס, על ידי שימוש במודלים ווירטואליים מתקדמים כדי לתכנן מחדש את העיצוב המרחבי ולאבחן נהלי הבטיחות. באמצעות יצירת סרטוני וידאו באיכות גבוהה המדמים את אופן פעילותן, החברות יכולות לתקשר בצורה אפקטיבית עם כל הגורמים ובעלי העניין כדי להגביר את תחושת הביטחון של הנוסעים.

שדות התעופה יכולים להשתמש באותה טכנולוגיה על מנת ליצור סימולציות אשר יסייעו להם לייעל את אופן זרימת הנוסעים במרחב ואת היעילות של אמצעי ופעולות הבטיחות השונים. על ידי בחינת התוכניות שלהם באמצעות תאום וירטואלי של שדה התעופה, לפני הביצוע בפועל, ניתן לייעל את השימוש במשאבים ולמזער כמה שיותר פגיעה בפעילות השוטפת בעת יישום התוכניות. האפשרות ליצור סרטונים כדי להדגים לעובדים ולנוסעים שהסביבה בטוחה הינה מהותית ביותר בקרב על דעת קהל הנוסעים, צוותי האוויר ועובדי חברות ושדות התעופה.

פרסום

ב"מציאות החדשה" שתיווצר לאחר המגיפה, בטיחות הנוסעים חייב להוות חלק אינטגרלי בכל שלב, החל מתכנון, דרך הכניסה למטוס ובזמן הטיסה. הודות למאמצים המשולבים של חברות בכל תחומי הטיסה והחלל, גישה זו של דאגה מקצה לקצה כבר קיימת באה לידי ביטוי בשטח.

גלה כיצד דאסו סיסטמס יכול לעזור לך לחדש את פעילותך.

*   דייויד זיגלר – סגן נשיא, תעופה וחלל בחברת דאסו סיסטמס, המובילה בשלל פתרונות מתקדמים המיועדים לתעשיית התעופה העולמית והמבוססים על פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

רשות הגז הטבעי תחלט ערבות של חברות חלוקת הגז הטבעי בסך כולל של כ- 5.3 מיליו...

15/06/2024

הכנסות המדינה המצטברות מתמלוגי הגז חצו את ה-25 מיליארד שקלים,

30/05/2024

למה שלא נצטרף לבשורת הגז הטבעי הנוזלי?

26/05/2024

ג'נסל ביצעה הדגמה חיה בטקסס של המערכת לאנרגיה מבוזרת (DER) על בסיס מימן שפי...

23/05/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

רשות הגז הטבעי תחלט ערבות של חברות חלוקת הגז הטבעי בסך כולל של כ- 5.3 מיליו...

15/06/2024

הכנסות המדינה המצטברות מתמלוגי הגז חצו את ה-25 מיליארד שקלים,

30/05/2024

למה שלא נצטרף לבשורת הגז הטבעי הנוזלי?

26/05/2024

ג'נסל ביצעה הדגמה חיה בטקסס של המערכת לאנרגיה מבוזרת (DER) על בסיס מימן שפי...

23/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום