18 שכונות חדשות יחוברו לרשת החלוקה של הגז הטבעי שישמשו גם להפעלת חימום תת רצפתי ובעתיד גם מיזוג אוויר

18 שכונות חדשות ברחבי הארץ יחוברו לרשת החלוקה של הגז הטבעי, זאת במסגרת פיילוט שעורכת רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה יחד עם משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י). הפיילוט ישווק ב-18 שכונות חדשות שנמצאות כרגע בשלבי תכנון וצפויות לצאת לשיווק במהלך השנה הקרובה בכל רחבי הארץ ועלותו צפויה לעמוד על כ-80 מיליון שקלים. רשימת השכונות כוללת שכונות מאזור טורעאן ועכו בצפון ועד אופקים ונתיבות בדרום, בהן אמורות להיבנות כ-31 אלף יחידות דיור.

על פי הפיילוט, בכל אחת מהדירות יותקנו לפחות 3 נקודות חיבור לגז הטבעי עם אופציה להתקנת נקודות נוספות. הצרכנים שלוקחים חלק בפיילוט לא ישלמו את העלות של דמי החיבור לגז הטבעי והמונה שלהם יהיה מונה חכם, אשר ישדר למערכת הבקרה, בדומה למונה מים למשל, את כמות הצריכה המדויקת של הלקוח. הגז הטבעי יוכל לשמש לבישול, חימום מים, שימוש בתנור, מייבש ומנגל, וכן להפעלת חימום תת רצפתי ובעתיד גם מיזוג אוויר ושימושים נוספים. במשרד האנרגיה מציינים כי מדובר במקור אנרגיה כדאי ובטיחותי יותר, נוח לתפעול ואחזקה וידידותי לסביבה.

שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ אמר כי הפיילוט נערך במסגרת מדיניות לעידוד השימוש בגז טבעי. לדבריו "משרד האנרגיה מקדם המשכו של מהלך זה לטובת הוזלת העלויות והפחתה משמעותית של זיהום האוויר לכלל הצרכנים".

פרסום
פרסום

במהלך השנתיים האחרונות ביצעה רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה בדיקות כלכליות והנדסיות מקיפות לגבי כדאיות חיבור בתים לגז הטבעי, ומצאה שבהשוואה לגפ"מ (גז פחמימני מעובה, המוכר כגז בישול) הנפוץ כיום במרבית הדירות בישראל, שימוש בגז טבעי הוא כלכלי יותר ויכול להוביל לחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה, החל מצריכה מינימאלית (כ-20 קו"ב לשנה).

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום