יוקמו למעלה מ-1500 נקודות טעינת רכב חשמלי בחניונים פרטיים הפתוחים לציבור הרחב

צעד משמעותי נוסף בדרך לפריסת עמדות טעינה ברחבי ישראל: בתמיכת משרד האנרגיה: יוקמו למעלה מ-1500 נקודות טעינה בחניונים פרטיים הפתוחים לציבור הרחב בסך מענקים כולל של כ-5.8 מיליון ₪

 

פרסום

חן בר-יוסף, מנהל מינהל הדלק במשרד האנרגיה: "בעלי כלי רכב חשמליים יודעים שהשאלה הגדולה כאשר הם יוצאים לדרך, היא איפה נוכל לטעון את הרכב? אנחנו במשרד האנרגיה פועלים לפתרון הנושא הזה ופרסנו עמדות טעינה בכל רחבי הארץ."1,511 נקודות טעינה איטיות (AC) לכלי רכב חשמליים בחניונים פרטיים הפתוחים לציבור הרחב יוקמו בקרוב בכל רחבי הארץ, זאת כחלק מפעילות משרד האנרגיה לפריסה רחבה של עמדות טעינה בישראל.  מהלך זה הוא פרי של קול קורא שהוציא המשרד למתן מענקים בהקמת עמדות טעינה איטיות (AC) לטעינת כלי רכב חשמליים בחניונים, בו זכו 16 מציעים שונים, שיקימו את העמדות תוך 24 חודשים. המציעים שזכו יתחלקו במענקים ממשרד האנרגיה בסכום כולל של כ-5.8 מיליון ₪, בגובה של עד 5000 ₪ לנקודת טעינה בודדת. זאת, כחלק מפעילות המשרד לעידוד מעבר לכלי רכב חשמליים ונקיים יותר.


מדובר בעיקר בחניונים של מרכזי קניות, קניונים וכן חניונים מסודרים ברשויות המקומיות שאינם בבעלות של הרשות אלא בבעלות פרטית. בנוסף, במסגרת הקול קורא התחייבו הזוכים לוודא כי לפחות 5% מהעמדות אותן הם יקימו, יהיו עמדות טעינה נגישות לבעלי מוגבלויות. המציעים הזוכים הם בעלי חניונים שמתקשרים עם חברת הקמה של עמדת הטעינה או לחליפין חברת הקמה של עמדת טעינה שמתקשרת עם בעל החניון הפרטי.

מהלך זה מצטרף לפעילות הענפה של משרד האנרגיה לפריסת עמדות הטעינה בכל רחבי הארץ, כאשר רק לפני ארבעה חודשים הודיע המשרד על מתן מענקים בגובה של למעלה מ-5 מיליון ₪ להקמת 1,122 עמדות טעינה ב-37 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. קולות קוראים אלו הינם בהמשך לתמיכת המשרד בהקמה של כ-2500 עמדות טעינה בעלות של 30 מיליון ₪ משנת 2018. בימים אלה, נסגר הקול קורא למתן מענקים בהקמת עמדות טעינה מהירות ואולטרה מהירות (DC) בצירי תנועה ובמקומות מרכזיים ברשויות מקומיות בפריסה ארצית, ותוצאותיו אמורות להתפרסם בקרוב.

משרד האנרגיה פועל במרץ להסרת החסמים להתפתחות שוק הרכב החשמלי, ודואג לשתף פעולה ולרתום למשימה הן את רשות החשמל והן את חברת החשמל להקמת התשתית הנדרשת. המשרד אף קידם את יעד הממשלה במסגרת הצעת המחליטים ליעדי התקציב 2022 לקביעת יעד של הפסקת מכירת רכב פרטי שאינו חשמלי החל משנת 2030. כל זאת, כחלק מיעדי משק האנרגיה של המשרד לשנת 2030 להקטנת השימוש במוצרי דלק וצמצום פליטות גזי החממה בישראל.

חן בר-יוסף, מנהל מינהל הדלק במשרד האנרגיה: "בעלי כלי רכב חשמליים יודעים שהשאלה הגדולה כאשר הם יוצאים לדרך, היא איפה נוכל לטעון את הרכב? אנחנו במשרד האנרגיה פועלים לפתרון הנושא הזה ופרסנו עמדות טעינה בכל רחבי הארץ. לאחרונה בחרנו שישה עשר זוכים חדשים במכרז שמטרתו לפרוס עמדות טעינה בעשרות חניונים בכל רחבי הארץ. עמדות טעינה אלה יאפשרו תדלוק באמצעות כרטיס אשראי, וחמישה אחוז מתוכן יהיו נגישות לבעלי מוגבלויות. הדבר יגדיל מאוד את פריסת עמדות הטעינה בכל רחבי הארץ כך שלבעלי כלי רכב חשמליים – אלה שכבר יש להם ואלה שעתידים לקנות – לא יתקלו בבעיות למצוא עמדות זמינות בכל מקום אליו ייסעו".

המשרד מקדם את הטמעת כלי הרכב החשמלי בישראל בשיתוף אגף תקציבים במשרד האוצר, משרד הפנים ורשות החשמל.
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מדריך להקמת עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים בבתים משותפים

09/06/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

ג'נסל ביצעה הדגמה חיה בטקסס של המערכת לאנרגיה מבוזרת (DER) על בסיס מימן שפי...

23/05/2024

שימוש ברכבים חשמליים בחצור - חסכון משמעותי

09/05/2024

מדריך להקמת עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים בבתים משותפים

09/06/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום