שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

מגבירים את השקיפות עם עוד שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל של המשרד להגנת הסביבה: המשרד החל לפרסם נתוני תחנות ניטור אוויר תפעוליות, המוצבות על גדרות מפעלים ובנמלי הים

המשרד להגנת הסביבה העלה שכבה חדשה לאתר ניטור אוויר בישראל, ובה פרסום נתוני תחנות הניטור התפעוליות – https://air.sviva.gov.il . ניתן להיכנס לשכבה זו גם באמצעות אפליקציית המשרד, "אוויר בסביבה".

מהלך זה מגביר את נגישות ושקיפות המידע גם מתחנות ניטור אלה, שהוקמו לצורכי בקרה ופיקוח על מקורות לא מוקדיים, ומוצבות על גדרות המפעלים וברציפי נמלי הים. הפרסום יחל בתקופת הרצה, שבמהלכה יבחן המשרד את הצורך בעדכון אופן הצגת הנתונים או את הרחבת המידע לציבור, בהתאם להערות ולהארות שיתקבלו. נתוני התחנות התפעוליות יפורסמו שבעה ימים מעת קבלתם בבסיס המידע של המערך הארצי לניטור אוויר, לטובת בקרת הנתונים ואמינות המידע.

פרסום

תחנות ניטור תפעוליות מייצגות מידע על מקורות פליטה לא מוקדיים הקיימים בתעשייה ובנמלי הים, ומשלימות את המידע הנאסף במכשירי הניטור הרציף בארובות, המשמשים לבקרה על מקורות הפליטה המוקדיים. התחנות מוקמות על פי הוראת הממונה לפי חוק אוויר נקי, כאשר קיים צורך מקצועי להעריך את ההשפעה הסביבתית של פליטת מזהמי האוויר ממקור הפליטה על הסביבה. בשל מיקומן של התחנות – על גדרות המפעלים – נתוניהן משקפים את זיהום האוויר בגדר המפעל ולא את הזיהום הנמדד באזורים מאוכלסים.

במקרים שבהם יימדדו בתחנות ניטור תפעוליות ערכים גבוהים מהמותר לפי החוק, יבצע המשרד להגנת הסביבה הערכה לגבי השפעת מקור הפליטה על האוכלוסייה הסמוכה למפעל. בהתאם לתוצאות ההערכה, תישקל נקיטה באמצעים מנהליים להסדרה ולמניעה של הזיהום. אמצעים אלו ייבחנו לאור עמידת מקור הפליטה בתנאים ודרישות המחייבים אותו ממילא מכוח היתר הפליטה, רישיון העסק או הוראות אחרות שניתנו לו. ככל שבעל מקור הפליטה לא יעמוד בדרישות הנוספות או שימשיכו להימדד ריכוזים גבוהים של זיהום בתחנה התפעולית, על אף הצעדים הנוספים, ישקול המשרד נקיטת אמצעי אכיפה נוספים.

לעניין תחנות הניטור התפעוליות בנמלי הים, אשר הוקמו ליד רציפי התפזורת (שבהם מבוצעת פריקה וטעינה של חומר אבקתי וגרגרי עם פוטנציאל פיזור אבק משמעותי), נקבע ערך סף תפעולי שעתי לכלל החלקיקים המרחפים (TSP), שחריגה ממנו מחייבת הפסקת עבודה.

פרסום

המשרד ימשיך להרחיב את בסיס הנתונים המונגש לציבור.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

יחידת האוויר הצח מגבירה את היעילות

05/06/2024

הציבור המשיך את המגמה משנים קודמות זיהום האוויר בל"ג בעומר היה נמוך בהרבה מ...

26/05/2024

שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

23/05/2024

המזהם משלם ביוקר- חברת כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן נקנסה בסך של 18.7

08/05/2024

הרכב הסביבתי ביותר הוא גם החשמלי ביותר.

03/03/2024

Panasonic מרחיבה את טכנולוגיית טיהור האוויר
יחידת האוויר הצח מגבירה את היעילות

05/06/2024

הציבור המשיך את המגמה משנים קודמות זיהום האוויר בל"ג בעומר היה נמוך בהרבה מ...

26/05/2024

שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

23/05/2024

המזהם משלם ביוקר- חברת כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן נקנסה בסך של 18.7

08/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום