מזגן טבעי: חמישה צמחים להפחתת החום בבית

כאשר מדובר בקירור הבית בעונת הקיץ, יש לנו רעיונות רעיונות כמו חלונות פתוחים, מאווררים ומזגנים. אך לעיתים, אנו שוכחים שישנם צמחים מסוימים שיכולים לשמש כאמצעי זול וידידותי לסביבה להפחתת החום.

לצמחים, ישנה יכולת מרשימה לשנות את הטמפרטורה של האטמוספירה של כדור הארץ. בעזרת תהליך שנקרא פוטוסינתזה, הם מסוגלים לספוג חלק מאור השמש, למהפך אותו לאנרגיה, ובמקביל לשחרר חמצן לאוויר. זהו תהליך שלא רק משפר את איכות האוויר אלא גם מקרר אותו.

הנה חמישה צמחים שיכולים לעזור לכם למנוע חום רב מדי בבית שלכם:

פרסום
  1. קמליה: זהו צמח שמצטיין בתכולת מים גבוהה ושחרור של לחות מרובה לאוויר, מה שמייצר תחושה של קירור. הקמליה ידועה גם בסילוק רעלים מהאוויר, כגון בנזן ופורמלדהיד, מה שהופך אותה לאפשרות מעולה לחידוש האוויר בחדר.
  2. דקלים: דקלים, כמו דקל אריקה, דקל שרך, ליויסטונה ודקל זנב-הדג, משחררים חמצן לאוויר ומייצרים אווירה טרופית בבית. הדקלים מאוד אוהבים את האור, אך הם יכולים לסבול גם בתנאי תאורה מועטים. מהלך זה יכול להגביר את הלחות בחדר, ובכך להוריד את החום.
  3. אגלונמה: זהו צמח שידוע ביכולתו לטהר את האוויר מרעלים. האגלונמה מסוגלת לנשום את החומרים המזיקים ולטהר אותם, כאשר במקביל היא משחררת חמצן לאוויר. זה יכול לשפר את איכות האוויר בבית ולהפחית את החום.
  4. פיקוס גומי: צמח ביתי אפקטיבי בהגברת הלחות של האוויר. הוא סופג מים דרך שורשיו ומשחרר לחות דרך נקבוביות שבעליו. על פי מחקרים, הפיקוס גומי יכול להגביר את רמת הלחות בחדר בכ-10%, מה שיכול לתרום לתחושת קירור.
  5. פיקוס בנימינה: צמח זה משחרר לחות לאוויר וגם מייצר תחושת רווחה בבית. הוא אחד העצים הבודדים שיכולים לצמוח היטב בתוך הבית ומשמשים כמטריה לצמחים אחרים סביבם. בעת שהוא צומח, פיקוס בנימינה משחרר לחות לאוויר, מה שמקנה לו תחושה של קירור.

השקיה ראויה של הצמחים, והמיקום הנכון שלהם בבית, יכולים להבטיח שהם ימשיכו לשחרר לחות וחמצן, ולתרום לקירור האוויר.

כאשר אתם מחליטים איפה למקם את הצמחים, שימו לב שחלקם, כמו הפיקוס בנימינה והפיקוס גומי, אוהבים להיות מוצללים. הם יספגו את האור המתפשט בחדר וישחררו את הלחות שהם מצטברים. אחרים, כמו הדקלים והקמליה, יכולים לסבול במקום יותר מואר.

פרסום

בנוסף, צמחים אלה לא רק מקררים את הבית שלכם, אלא גם מטהרים את האוויר. זה אומר שהם משאיבים חלק מהמוליכים המזיקים שנמצאים באוויר, כמו בנזן ופורמלדהיד, ומטהרים אותם. מהלך זה משפר את איכות האוויר שאנחנו נושמים ובמקביל מקרר את האוויר בבית.

אז, בעונת החום, במקום להתמקד במזגנים ומאווררים, חשוב להתחיל לחשוב על כמה צמחים יכולים לתרום למראה הבית שלכם, לאיכות האוויר שלו ולרמת החום שבו. צמחים המפחיתים את החום ומשפרים את איכות האוויר, כמו פיקוס בנימינה, פיקוס גומי, אגלונמה, דקלים, וקמליה, יכולים להיות הפתרון הבא לך.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

מצוקת המזגנים בישראל: עיכובים רגולטוריים ואתגרי הכשרה של מתקיני מיזוג האווי...

14/02/2024

המלחמה על הקירור: אתגרי המעבר למזגנים ירוקים בישראל

14/02/2024

התעשייה דוחקת באיחוד האירופי לפרסם את תוכנית משאבת החום

29/01/2024

חימום שירותים ומקלחות עבור הצבא

18/01/2024

חיסכון באנרגיה ללא שינויים מבניים

24/12/2023

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

מצוקת המזגנים בישראל: עיכובים רגולטוריים ואתגרי הכשרה של מתקיני מיזוג האווי...

14/02/2024

המלחמה על הקירור: אתגרי המעבר למזגנים ירוקים בישראל

14/02/2024

התעשייה דוחקת באיחוד האירופי לפרסם את תוכנית משאבת החום

29/01/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום