כתב אישום חמור כנגד חברת רבדיון ובעליה בגין עבירות של זיהום אוויר, מפגעי ריח והפרת היתר רעלים

לאחר שזיהמו את האוויר בסמוך לבית ספר ולשכונות מגורים: המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום חמור כנגד חברת רבדיון ובעליה בגין עבירות של זיהום אוויר, מפגעי ריח והפרת היתר רעלים באזור התעשיה עטרות שבירושלים

 

שוני גולדברגר, מנהל מחוז ירושלים במשרד להגנת הסביבה: "קרבת מפעל רבדיון לשכונות מגורים ולבית ספר הביאו את המשרד להגנת הסביבה להחמיר עם היתר הרעלים שניתן למפעל. כאשר הוא לא עמד בו, הוחלט למצות איתו את הדין בגין אי עמידה בתנאי ההיתר, זיהום אוויר וסיכון בריאות תושבי ירושלים והסביבה. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפקח ולאכוף כדי לשמור על בריאות הציבור ועל האוויר והסביבה"

פרסום

 

המשרד להגנת הסביבה הגעש כתב אישום חמור כנגד חברת רבדיון (2015) ומנהליה: עופר עסיס, ישראל זאב גוטפריד ומוטי קרן, בגין עבירות של זיהום אוויר ומפגעי ריח בקרבת בית ספר ושכונת מגורים, וכן הפרה של היתר הרעלים ועיסוק ללא רישיון עסק. המפעל, שהתמחה בייצור מוצרי פלסטיק משוריין, היה ממוקם באזור התעשייה עטרות בירושלים בסמוך לבתי ספר ולשכונות המגורים א-ראם, בית חנינא, פסגת זאב צפון ונווה יעקב.

 

כתב האישום הוגש לאחר פעילות אכיפתית מאומצת של מחוז ירושלים של המשרד להגנת הסביבה וחקירה פלילית שביצעה המשטרה הירוקה של המשרד.

 

המשרד מצא חריגות בערכי החומר המסוכן סטירן באוויר בקרבת המפעל, ממצאים המהווים עבירות של זיהום אוויר ומפגעי ריח, כפי שאומת בביקורות חוזרות ובבדיקות פתע של המשרד להגנת הסביבה בין השנים 2015-2020. כמו-כן נמצאו הפרות של תנאים בהיתר הרעלים.

 

עוד נמצא שהמפעל פועל ללא אישור רשות הכבאות וההצלה, זאת למרות שבשטחו מצויים חומרים דליקים בכמות גדולה, וכן למרות שהדבר נדרש על פי היתר הרעלים. בעקבות ממצאים אלו וההפרות החוזרות, זומנו החברה ומנהליה לשימוע, ואף הוצא צו פינוי רעלים לסטירן, שמשמעותו המעשית הייתה סגירת המפעל. לאחר הוצאת הצו, נקטה החברה סדרת פעולות לצמצום הפליטות הלא מוקדיות של הסטירן לסביבה ולביצוע ניטור רציף בארובות המפעל ובסביבה, ובעקבות זאת הותר למפעל לחזור לפעילות מבוקרת.

 

החומר סטירן הוא חומר מקבוצת התרכובות האורגניות הנדיפות (VOC)  התורמת ליצירת ערפיח פוטוכימי. מבחינה בריאותית, חדירת סטירן לגוף אפשרית דרך דרכי הנשימה, העור, העיניים ובבליעה והוא מוגדר כגורם אפשרי למחלת הסרטן.

 

פרסום

בעקבות הליקויים החמורים שהתגלו בביקורות שערכו נציגי המשרד להגנת הסביבה, העולים כדי עבירות פליליות, נפתחה חקירה פלילית שביצעה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ובסיומה ולאור ממצאיה הוגש כתב אישום כנגד המפעל ומנהליו.

 

מסוכנות החומר היא שהובילה להחמרת הרגולציה על המפעל, להוצאת צו פינוי הרעלים ולסגירה זמנית של המפעל, וכן להגשת כתב האישום. בתחילת שנת 2022 נסגר המפעל באזור התעשיה עטרות ביוזמת החברה.

 

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לבצע פיקוח ואכיפה על המפעלים, וימצה את הדין עם המפירים את החוק, מזהמים את הסביבה ומסכנים את הציבור.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

יחידת האוויר הצח מגבירה את היעילות

05/06/2024

הציבור המשיך את המגמה משנים קודמות זיהום האוויר בל"ג בעומר היה נמוך בהרבה מ...

26/05/2024

שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

23/05/2024

המזהם משלם ביוקר- חברת כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן נקנסה בסך של 18.7

08/05/2024

הרכב הסביבתי ביותר הוא גם החשמלי ביותר.

03/03/2024

Panasonic מרחיבה את טכנולוגיית טיהור האוויר
יחידת האוויר הצח מגבירה את היעילות

05/06/2024

הציבור המשיך את המגמה משנים קודמות זיהום האוויר בל"ג בעומר היה נמוך בהרבה מ...

26/05/2024

שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

23/05/2024

המזהם משלם ביוקר- חברת כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן נקנסה בסך של 18.7

08/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום