ישראל ומרוקו יחתמו על מזכר הבנות בנוגע לשיתופי פעולה בנושאי סביבה ואקלים

ישראל ומרוקו יחתמו על מזכר הבנות בנוגע לשיתופי פעולה בנושאי סביבה ואקלים.  השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "לשתי המדינות אתגרים סביבתיים דומים – יצירת שפה משותפת בנוגע לסוגיות אקלים וקיימות הינה בגדר שליחות של ממש"

 

בתום ביקור מקצועי רשמי ראשון מאז הסכמי אברהם, השרה להגנת הסביבה עידית סילמן סיכמה עם מקבילתה השרה לילה בן עלי, על שורה של שיתופי פעולה הנוגעים לשינוי אקלים, שמירת הסביבה הימית, התפלת וניהול מים, איכות אוויר, חדשנות וטכנולוגיות סביבתיות.

פרסום

 

השרה סילמן: "זהו כבוד גדול עבורי להיות כאן במרוקו ולחזור למקום בו נולדו וגדלו הוריי. קבלת הפנים החמה והאירוח הנעים גרמו לי להרגיש בבית. העשייה המשותפת והידוק יחסי העבודה בין הממשלות, תוסיף נדבך נוסף לקשר העמוק בין העם המרוקאי והישראלי. אני מודה לשרה לילה בן-עלי על המפגש הפורה והמוצלח, שכבר הוביל לסיכום על מספר שיתופי פעולה ולהקמת צוותי עבודה משותפים. למרוקו ולישראל אתגרים דומים בתחום הטיפול בפסולת, אנרגיות מתחדשות, שמירת הסביבה הימית והחופית ועוד, ואני מאמינה שיצירת שפה מקצועית משותפת בנוגע לסוגיות אקלים וקיימות הינה בגדר שליחות של ממש".

 

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, נפגשה בסוף השבוע ברבאט, עם השרה למעבר אנרגיה ופיתוח בר קיימא של מרוקו, לילה בן-עלי Leila Benali. בפגישתן דנו השרות באפשרויות לקידום שיתופי פעולה לצורך התמודדות עם אתגרי סביבה ואקלים המשותפים למרוקו ולישראל, ואף סוכם כי בחודש הבא ייחתם בארה"ב מזכר הבנות רשמי בנושא בין שתי המדינות.

 

ההסכם שייחתם יהווה מסגרת לשיתופי פעולה בתחומי הסביבה והאקלים בין מכוני מחקר, יזמים וגופים פרטיים וציבוריים, לצד ארגוני סביבה ממשלתיים ומקומיים במרוקו ובישראל.

 

פרסום

היה זה הביקור הרשמי הראשון של שר ישראלי להגנת הסביבה במרוקו מאז החתימה על הסכמי אברהם, ובשיחה נדונו שיתופי פעולה במספר תחומים, בין היתר: שינוי אקלים; שמירת המגוון הביולוגי ומערכות אקולוגיות; שמירת הסביבה הימית והחופית; היבטים סביבתיים של ניהול מים; התפלת מים; איכות אוויר; וחדשנות וטכנולוגיות סביבתיות.

 

בפגישה בין השרות, בה השתתפו גם מנכ"ל המשרד גיא סמט, המשנה למנכ"ל יונתן עוז, שגריר ישראל במרוקו שי כהן וסגן השגריר אייל דוד, עלה גם הצורך ביוזמות אזוריות בנושאי הגנה על איכות הסביבה ובסיומה הזמינה השרה סילמן את השרה בן-עלי לביקור בישראל.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

יחידת האוויר הצח מגבירה את היעילות

05/06/2024

הציבור המשיך את המגמה משנים קודמות זיהום האוויר בל"ג בעומר היה נמוך בהרבה מ...

26/05/2024

שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

23/05/2024

המזהם משלם ביוקר- חברת כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן נקנסה בסך של 18.7

08/05/2024

הרכב הסביבתי ביותר הוא גם החשמלי ביותר.

03/03/2024

Panasonic מרחיבה את טכנולוגיית טיהור האוויר
יחידת האוויר הצח מגבירה את היעילות

05/06/2024

הציבור המשיך את המגמה משנים קודמות זיהום האוויר בל"ג בעומר היה נמוך בהרבה מ...

26/05/2024

שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

23/05/2024

המזהם משלם ביוקר- חברת כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן נקנסה בסך של 18.7

08/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום