חומרי ניקוי מומלצים לניקוי מזגן

בשוק ישנם כמה מוצרים  שמיועדים לאלו שרוצים לנסות ולנקות לבד את המזגן. לא מבטיח שאכסה את כולם.

 

1.  חומרי ניקוי  על בסיס סבון CLEANER. קצף

מרססים אותו אל פתחי המזגן והוא ממיס את שכבת הלכלוך, חלק גדול נשאר בתוך המזגן וחלק זעיר מטפטף החוצה. הרעיון של היצרן הוא שעם הפעלת המזגן ייווצרו מים במזגן והסבון יישטף החוצה דרך צינור הניקוז.
בהוראות השימוש כתוב שיש לרסס אח"כ חומר חיטוי ולחזור על התהליך פעם בחודש!

חומרי ניקוי כאלו כמו:

פרסום
 • McKenic
 • GPT
 • viper
 • HD JET FOAMER
 • E+  אנזימטי

2.   חומרי ניקוי תמיסה

לרוב נהוג לקרוא להם מסירי שומנים. טכנאי מזגנים גם קוראים להם חומצה. הם אוהבים להשתמש בהם אם כי אני לא מבין למה משם שהם הכי מסוכנים לבריאותם וצריך לעבוד עם כפפות ומסיכות והם באמת חזקים.
חומרי ניקוי כאלו בד"כ באריזות גדולות, הם או חומציים מאוד או בסיסיים מאוד.

חומרי ניקוי כאלו כמו:

 • NU-CALGON
 • גור טכנולוגיות תוצרת ישראל

3.  חומרי חיטוי. DISINFACTANT

אני בכלל לא ממליץ להשתמש בהם על מזגן שלא עבר ניקוי כלשהו. אין טעם לחיטוי אם הלכלוך והמצע לחיידקים ועובשים עדיין קיים. כי תמיד החיטוי לא יהיה מושלם בלי לפרק את המזגן, תמיד יהיו אזורים שחומר לא יגיע והמושבות של העובש והחיידקים תתחלנה לגדול ולהתפתח עוד לפני שיצאתם מן החדר …

בנוסף: מוצרי חיטוי הם רעילים לרב. מכילים חומרים כמו אלכוהולים, פנולים, או תרכובות כלור ששאיפתם לא בריאה ואף מסוכנת ולא כדי להיחשף אליהם, בטח לא במזגן שמעיף את החומרים לחלל החדר. להיזהר במיוחד מאלו שכתוב עליהם "אקו" זה בד"כ בלוף שיווקי.
לשים לב שעל המדבקה של חומרי החיטוי כתוב להשתמש עם מסיכה ושצריך לחזור על הטיפול אחת לחודש!

חומרי חיטוי כאלו :

 •  קלין אייר – גור טכנולוגיות, תוצרת ישראל – מגרה את דרכי הנשימה שלי. זרקתי אותו לאחר פעמיים.
 • Luxedo  שנדמה לי שמכיל תרכובות כלור עם מבשם, חדש בשוק לא השתמשתי.
 • ספריי ניקוי למזגנים BIO2000 שלמרות שמו הוא למעשה ברובו אלכוהול ואין בו שום דבר שמנקה. האלכוהול גרם לי לשיעול כבד. זרקתי לפח קרטון של 24 יחידות מכיוון שאני דואג לעצמי וללקוחותיי.

דגשים

 • בכל ה"ספריי" שקיימים למזגנים יש חומרים רעילים לנשימה: אלכוהול, נגזרות של כלור, פנולים, ביוצידים. את כל אלו אנו נושמים! גם בזמן השימוש וההתזה וגם אח"כ. החומר מועבר בחדר על ידי המזגן. לא לחינם כתוב על האריזה להשתמש בנשמית, מסיכה ולאוורר היטב. אני כמטפל במזגנים לא מסתכן לעבוד איתו כי הוא גורם לי לריאקציה בנשימה ולשיעולים קשים ולא מוכן לסכן את יושבי הבית משרד שבו אני עובד. אי אפשר לומר שהחומרים האלו ידידותיים לסביבה ולאדם בשום דרך ! מניסיון אישי לאחר שימוש בספריי ניקוי מזגנים אני משתעל קשות כמה ימים. יש לי ריאקציה קשה וכך בטח לאחרים ללקוחות שלי.
 • החומר שמסריח במזגנים הוא פטריה, עובש. פטריית העובש יושבות ומשגשגת בכל החלקים  הפנימיים של המזגן ובמיוחד במקומות שלא ניתן להתיז אליהם אם לא מפרקים את המעטפת, הפלסטיקה של המזגן. העובש מצטבר על המאייד, המאוורר, ובתוך תעלת הניקוז וניזון מהאבק והזוהמה שהצטברה שם. רק להתשמש בחומר חיטוי, בלי לנקות את כל המרבצים מבטיח חזרה וגדילה מהירה מאוד של עובש במזגן, כי יש להם אוכל ותנאים מצויינים!
 • ספריי חיטוי הוא קורוזיבי ולפעמים גורם נזק לחלקי מתכת. לא מומלץ לקחת ספריי שאינו פותח במיוחד למטרה זו. הוא עלול לגרום לחלודה ונזק לחלקי מתכת.
 • חיטוי מבצעים לאחר ניקוי! גם בבית, בכיור, באסלה, וגם על הגוף שלנו. אנו שמים דאודורנט שמונע ריח (למעשה הוא משנה את החומציות של העור ומשנה את התנאים לגדילה חוזרת) ועושים זאת לאחר מקלחת ועל גוף נקי ! נכון?  כך גם בניקוי מזגנים. בתוך המזגן יש מרבצים גדולים של אבק ובתוכם גרים העובשים והחיידקים. ריסוס בלבד יהרוג חלק מהם לזמן קצר אבל הם יתרבו שוב במהרה כי נוח להם!

ומה הפתרון של משב רוח?

1.  חומר ניקוי סבון ירוק ידידותי שמוכר בתעשייה ואינו פוגע בידיים בקירות בחלקי המזגן ובדרכי הנשימה. החומר מבצע עבודה כמעט מיידית ולאחר 2-3 דקות ניתן לשטוף כבר במים.

2.   שטיפה עמוקה במים עם ג'ט. מכונה שהיא פרי פיתוח שלנו עם תכנון לבקרת לחץ וספיקה למניעת נזק לחלקי המזגן העדינים ועם זאת אספקת כמות מים גדולה ונכונה כדי לבצע הסרה של כל הלכלוך במהירות.

3.  חיטוי עם "ננופיקס ".  זהו חומר החיטוי מבוסס על ננוטכנולוגיה שמשמיד 99.9% מהחיידקים והעובשים ובמקביל בונה שכבת הגנה שאריתית, שנמשכת לפחות לשנה שלמה.

פרסום

אנו נותנים שנה שלמה אחריות כנגד חזרת עובש למזגן! ננופיקס הינו חומר ידידותי לסביבה ולאדם מבוסס מים,  מוכר ומאושר על ידי ה EPA – האמריקאי לשימוש אפילו בבתי חולים!

ניתן לרכוש אותו אצלנו. בקבוקון של 400מ"ל מספיק לחיטוי 4-5 מזגנים בעלות 70 ש"ח ומשלוח.

ליצירת קשר והזמנות .

[email protected]

כדי לפתור בעיית עובש או ריח רע חייבים לבצע שטיפה עמוקה של המזגן. כל דרך אחרת לא תניב תוצאות מספקות לטווך ארוך.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

יחידת האוויר הצח מגבירה את היעילות

05/06/2024

הציבור המשיך את המגמה משנים קודמות זיהום האוויר בל"ג בעומר היה נמוך בהרבה מ...

26/05/2024

שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

23/05/2024

המזהם משלם ביוקר- חברת כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן נקנסה בסך של 18.7

08/05/2024

הרכב הסביבתי ביותר הוא גם החשמלי ביותר.

03/03/2024

Panasonic מרחיבה את טכנולוגיית טיהור האוויר
יחידת האוויר הצח מגבירה את היעילות

05/06/2024

הציבור המשיך את המגמה משנים קודמות זיהום האוויר בל"ג בעומר היה נמוך בהרבה מ...

26/05/2024

שכבת מידע חשובה באתר ניטור אוויר בישראל

23/05/2024

המזהם משלם ביוקר- חברת כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן נקנסה בסך של 18.7

08/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום