על חשיבותו של רגש טמפרטורה איכותי

אחד האלמנטים המהותיים והחשובים ביותר עבור מגוון מקומות בהם מופעל ציוד כבד של קירור או חימום, הוא מה שמכונה – רגש טמפרטורה (או פשוט – חיישן טמפרטורה).

רגש הטמפרטורה הוא פשוט מכשיר אשר יודע להרגיש את הטמפרטורה השוררת בחדר, באזור מסוים בחדר או באזור מוגדר אחר (דוגמת פנים המקרר, צנרת, אזור ממוכנים או ואחרים וכו’), ולהמיר את עצמת החום שהוא קולט לפלט הניתן לקריאה על ידי צג זה או אחר, כמו גם מערכות בקרה אשר תפקידן להדליק ולכבות מכשירים מסוימים בהתאם לטמפרטורה וכו’. כפי שמיד נראה, בעוד רגשי טמפרטורה משמשים באינספור מקומות עבודה שונים ומהווים חלק חשוב במערכות ממוכנות רבות בהן משתמשים בתי עסק ומפעלים רבים, קיימת חשיבות רבה לאיכותו של רגש הטמפרטורה בו משתמשים.

מהם המקומות הנפוצים הרבים כל כך בהם משתמשים ברגשי טמפרטורה ומה עשויות להיות ההשלכות של רכישת רגש טמפרטורה אשר אינו איכותי מספיק?

פרסום

תעשיות מזון, מעבדות, סביבה רפואית או חקלאית ועוד – רגשי טמפרטורה בשימוש

כאשר מתחילים לחשוב על כך לעומק, מגלים שבחלק גדול מתחומי התעשייה והמסחר, עולם המפעלים ופסי הייצור למיניהם, העולם המדעי ועוד, נעשה שימוש מרכזי ויומיומי במיכון אשר מצריך בקרה רציפה ואמינה של הטמפרטורה.

כמעט כל עסק אשר פועל בתחום המזון, לדוגמה, עושה שימוש במיכון אשר כבר מגיע עם רגשי טמפרטורה “בילד אין” (אשר פעמים רבות מתקלקל לבסוף, ונוצר צורך להחליפו), או שזקוק למכשיר מסוג זה על מנת לפקח על סביבה מסוימת או מיכון אשר אינו מצויד מבעוד מועד באלמנט זה. החל ממסעדה מקומית קטנה ופשוטה אשר נסמכת על כמה מקררים, פריזרים, תנורים וכו’, ועד למפעלים המייצרים מוצרי מזון בכמויות גדולות – כאשר מזון מעורב בתחום העיסוק, בקרה ושליטה על טמפרטורה הופכות להיות נחוצות ביותר.

גם בעולם הרפואי והמדעי הדבר נכון במרבית המקרים – במעבדות למיניהן פעמים רבות נעשה שימוש נרחב במכשירים אשר זקוקים לטמפרטורות מסוימות ביותר על מנת לבצע את תפקידן בצורה טובה. כך גם בכל הנוגע לעולם החקלאות – חקלאים רבים, כמו גם רשתות לשיווק תוצרת חקלאית וכו’, מסתמכים לרוב באופן נרחב ביותר על חדרי קירור, משאיות להובלת תוצרת בקירור וכו’.

עבור כל אלו קיים צורך ברגשי טמפרטורה איכותיים, מדויקים ואמינים, כאשר תקלות חוזרות ברגש הטמפרטורה בכל המקומות שהוזכרו לעיל (ועוד רבים נוספים) עלול לעלות ביוקר רב, לגרום להרס של חלקים גדולים מהתוצרת ו/או המלאי, להרוס ניסויים ופיתוחים המתרחשים במעבדות וכו’. פוטנציאל הנזק הוא עצום, במיוחד בהשוואה למחירים הנמוכים של רגשי טמפרטורה איכותיים.

רכישת רגש טמפרטורה איכותי ומתאים לצרכים הספציפיים שלך

פרסום

לאחר שהבנו את השימוש הנרחב ברגשי טמפרטורה בענפים מרכזיים רבים ושונים במשק, ואת פוטנציאל הנזק שעלול להיווצר במקרה של רגש טמפרטורה אשר אינו איכותי ואמין מספיק, חשוב להבין גם כי תחום זה מציע מגוון רחב של מוצרים ורגשים מסוגים שונים, אשר מתאימים עבור צרכים שונים. לכן, כאשר אתם מחפשים אחר רגש טמפרטורה עבור צורך ספציפי ביותר, חשוב לחפש טוב עד שמוצאים בדיוק את סוג המוצר המתאים ביותר עבור צרכים אלו.

לדוגמה, ניתן לרכוש רגשי טמפרטורה אשר מוגנים באמצעות חומרים שונים דוגמת נדן מתכתי קשיח, פלנג’ מעטפת וכו’. בנוסף, ניתן לרכוש רגש אשר גם הכבל המחבר אותו משוריין וממוגן, ומיועד עבור מקומות בהם הכבל עובר באזורים בהם הטמפרטורה עלולה להזיק לו, כמו גם גורמים מקומיים אפשריים נוספים. רגש עם קפיץ מתכוונן מהווה דוגמה נוספת לסוג ספציפי של רגש אשר עשוי להתאים בדיוק רב עבור צרכים מסוימים.

הנקודה היא כי קיימים כיום בשוק רגשי טמפרטורה מקצועיים רבים ומסוגים שונים. חפשו את הסוג המתאים ספציפית לצרכים שלכם לפני שאתם רוכשים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

רשות הגז הטבעי תחלט ערבות של חברות חלוקת הגז הטבעי בסך כולל של כ- 5.3 מיליו...

15/06/2024

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

הכנסות המדינה המצטברות מתמלוגי הגז חצו את ה-25 מיליארד שקלים,

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

למה שלא נצטרף לבשורת הגז הטבעי הנוזלי?

26/05/2024

רשות הגז הטבעי תחלט ערבות של חברות חלוקת הגז הטבעי בסך כולל של כ- 5.3 מיליו...

15/06/2024

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

הכנסות המדינה המצטברות מתמלוגי הגז חצו את ה-25 מיליארד שקלים,

30/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום