דור חדש של לוחות חימום – פאנלים לחימום

מערכות הסקה או תנורי חימום  מחממים את האוויר,והאוויר  לאחר מכן מחממ את הדברים ו את האנשים בחדר. לוחות פאנל IR עובדים באופן שונה במהותו,  הפאנל מחמם עצמים ואנשים קודם כל.  דבר זה מונע אובדן חום ומפחית את חשבון החשמל. בניגוד לרדיאטורים של חימום מגושם, לוחות חימום הם אסתטיים מאוד, לא פוגעים בחזות  המקום.העובי שלהם אינו עולה על 20 מ"מ

בריאות וקרנות אינפרה אדום

 אור, קרינה רנטגן, גלי אינפרה אדום, קרינה אולטרה סגולית – כל אלה הם מונחים טכניים,  . אבל אם נסתכל קצת יותר עמוק, כל המונחים  הם קרינה אלקטרומגנטית. במאמר שלנו ננסה ללמוד קצת יותר על הטבע של קרינה אינפרה אדום, מרכיביו ואת ההשפעה כי גלים מסוג זה יש על בני אדם.

פרסום

המאפיין הקצר של קרינה אינפרה אדומה:

קרינה אינפרה אדומה היא סוג של קרינה אלקטרומגנטית שאורך הגל שלה תופסת את האזור הספקטראלי בין הקצה האדום של האור הנראה (עם אורך גל λ = 0,74 мкм ותדר של 430 THz) ו פליטת רדיו בלתי נראית של מיקרוגל (λ ~ 1-2 mm, תדר 300 GHz).

העובדה הראשונה: קרינה אינפרה אדום בלתי נראה לעין האנושית.

העובדה השנייה: כל טווח של קרינה אינפרה אדום מחולקת לשלושה מרכיבים מהסוג:

 • אזור גלים קצרים   λ = 0,74—2,5 мкм;
 • אזור גלים בינונים      λ = 2,5—50 мкм;
 • אזור גלים ארוכים λ = 50—2000 мкм.

 

העובדה השלישית.

השמש היא המקור הטבעי המפורסם ביותר של קרני אינפרה אדום על כדור הארץ שלנו, אבל היא לא היחידה. מתברר שכל חפץ  פולט חום.

האם אנו חשים את ההשפעה של קרינה אינפרה אדום? כמובן. קרינה אינפרה-אדום (תרמית) מחפצים מחוממים נתפסת על-ידי עור האדם כתחושה של חום. סוג קרינה אינפרה אדום ישירה תלויה בטמפרטורת המקור: ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר,  אורך הגל קצר יותר ואת עוצמת הקרינה גבוהה; טמפרטורת הקרינה נמוכה מספקת אזור גל ארוך של קרניים ועוצמה נמוכה. זכור את עובדה 4

מה ההשפעה של קרינה של אורך גל קצר, בינוני וארוך על גוף האדם? עומק החדירה לקרינה תלוי ישירות באורך הגל שבו הוא מתפשט. הגלים הקצרים מסוגלים לחדור לגוף לעומק של כמה סנטימטרים ולהשפיע על האיברים הפנימיים. כזה עומק קטן לכאורה של החדירה, המשפיעים על רקמת המוח, יכול לגרום "מכת שמש". אדם מרגיש כאב ראש, סחרחורת, דופק ונשימה מוגבר , השחרה בעיניים ואובדן הכרה או התעלפות . קרינה לגלי ארוכים, לעומת זאת, אינה משפיעה על האיברים הפנימיים. כמעט ללא תגובה עם הסביבה, במגע עם מולקולות הלחות על העור האנושי, הקרינה נספגת לחלוטין, וכתוצאה מכך, מגבירה את הטמפרטורה של העור של הגוף.

לאור האמור לעיל, אנו רואים את האיכות החיובית של מכשירי חום תרמי גלי ארוכים (טמפרטורה נמוכה) . המוצר שנדבר עליו, בטמפרטורת הפעלה נמוכה של 65 מעלות צלזיוס, פולט קרינה אינפרה אדומה אינטנסיבית באורך גל ארוך, אשר אינו משפיע לרעה על גוף האדם, אלא רק שומר על טמפרטורת הגוף, מחמם אותו מעט, כמו שמש באביב. המקור לקרינה זאת – סרט אמורפי

 

 

 

 

סרט מתכת אמורפי

מאפיינים של סגסוגות אמורפי, הם מצוינים! וזה לא רק העמידה או ההתנגדות לקורוזיה, אבל המהות היא מכלול תכונות. לכן, החומר דומה לזכוכית במבנה האטומי שלו .הוא עמיד מאוד (כמה סגסוגות הוא הרבה יותר חזק מטיטניום), גמיש כמו פלסטיק, חלק מאוד ונעים למגע, הוא דומה לזכוכית במישוש, הוא מעט חם בטמפרטורה מאשר מתכות אחרות, דומה בצבעו לפלדה. מבחינת עמידות בפני קורוזיה זהה לפלדת אל-חלד.

 

.

 

האם אפשר להקפיא את המתכת, או לשמור אותו במצב שבו  המתכת מותכת? מה יקרה אז? האם זה יהיה מתכת? ואם כן, איזה?

אפשר !!! אם מתכת להמיס ולקרר במהירות של 1,000 מעלות לשנייה ומעלה!

.

הטכנולוגיה במבט ראשון היא פשוטה, אבל זה לא כך. רק במספר מצומצם של מדינות בעולם יש חברות עם הייצור התעשייתי של סרטים אמורפיים. באותו זמן, הביקוש עבור סגסוגות אמורפי עם מאפיינים ייחודיים גדל מדי יום.

ברחבי העולם, מדענים עובדים כדי לקבל סגסוגות אמורפי, מסיבה אחת פשוטה – ממתכת רגילה עם תכונות רגילות, ניתן לקבל את המאפיינים הייחודיים של אותו חומר!

  

חסכון אנרגיה

החיסכון באנרגיה מבוסס על שני עקרונות: הפחתת הפסדים והגברת היעילות של מערכות החימום. טכנולוגיות חדשות וחומרים  חדשים פותחים את האפשרות ליעילות האנרגיה. המאפיינים של אלמנטים חימום אמורפיים מאפשרים להגדיל את יעילות החימום ובכך להפחית את עלויות האנרגיה.

חיסכון באנרגיה היא אחד המשימות העיקריות של כל אדם. השקעות בחיסכון באנרגיה מספק יתרונות מוחשיים הן עבור אדם וגם עבור הארגונים (בצורה של שיעורי צמיחה גבוהים ועלויות ייצור נמוכות יותר). המטרה הסופית של כל חיסכון באנרגיה היא לא רק הכנסת טכנולוגיות חדשות, אלא חיסכון  אמיתי באנרגיה . ואז מתעוררת השאלה החשובה ביותר: "כיצד ניתן להשיג מטרה זו"?

העקרונות הקלאסיים של חיסכון באנרגיה יכולים להיות מיוצגים על ידי:

 1. כאשר משתמשים בחימום IR ובמערכות המבוססות על אותם עקרונות לחלוטין מסירים את האיבודים בעת הפיכת אנרגיה לחום.
 2. מערכות חימום מאפשרות ליצור ולשלוט בחום ונוחות במקום הנכון או באזור החדר, ללא עלות של חימום מקום מיותר (כל החדר).
 3. שיעור חימום לטמפרטורה הרצויה, עולה במספר פעמים בהשוואה למערכות הקיימות. זה מושג על ידי יחס מאוזן של הספק ושטח של אלמנטים חימום.
 4. מערכות חימום מאפשרות לחמם את כל האובייקטים והקירות של החדר, ה האוויר הזורם לא חשוב (זרימת אוויר קריר), כי העברת חום מתרחשת על ידי גל (קרינה אינפרה אדום)

 

למה המוצר כזה טוב יותר מאחרים

בכל מקום שבו נמצא אדם בעונה הקרה של השנה – בדירה, בבית פרטי, בעבודה במשרד, במפעל, בסופרמרקט, במוסד חינוכי – נושא יצירת חמימות ונוחות הוא  רלוונטי. הרצון להיות  במקום חמים ונוח, ללא תלות בתנאי מזג האוויר  גורם לנו לחשוב יותר ויותר על האיכות והיעילות של מערכות חימום קיימות.

קשיים הבסיסיים הניצבים בפני העולם המודרני של גופי החימום:

 • שילוב אופטימלי של מקדם העברת חום גבוה וכמות החשמל הנצרכת;
 • הפשטות והאמינות של ההתקנה, ללא צורך בהשקעות גדולות;
 • האפשרות של בקרת אקלים;
 • רמה גבוהה של בטיחות אש;
 • חיי שירות ארוכים.

אלמנט חימום פעיל לא צריך להיות בעל השפעה שלילית על הגוף האנושי ועל הסביבה; הוא צריך לעבוד ביעילות במשך זמן רב ולהיות עמיד בפני השפעות חיצוניות; להיות יעיל;

 

סקר קצר של מערכות חימום פופולריות ביותר, המבוססות על: (גז, דלק מוצק, שמן), קונווקטורים (מים, חשמל וגז), רדיאטורים ותנורי אינפרה אדום. שלוש מערכות חימום הראשון שייכים מה שנקרא "מערכות קלאסיות", וזה טבעי למדי, שכן אלה מערכות חימום שנמצאות לעתים קרובות ביותר בבתים

פרסום

במערכות אלה יש הרבה במשותף: עיקרון הפעולה שלהם מבוסס על המרת אנרגיה, כדי לחמם את האוויר בחדר. האוויר הוא מרכיב המפתח במערכות חימום אלה, כלומר, נקבל את החום רק כאשר האוויר בחדר התחמם. ולא צריך לשכוח את הזרמים שהמוליכים חום לתקרה והרצפה הקרה. החדר צריך להיות מאוורר מעת לעת,דבר שגורם לאי נוחות מהעובדה שטמפרטורת האוויר נופלת, ושוב צריך לחכות עד שהאוויר מתחמם לטמפרטורה נוחה. כלומר, האוויר הופך להיות "מתווך" בינך לבין מקור החום. אנשים רבים רגילים לעקרון הזה של חימום, אבל עם כל הגעתה של העונה קרה, רבים שואלים את עצמם: האם זה רצוי לחמם את כל האוויר בחדר? למה לשלם עבור חימום החדר כולו? האם לא נכון לחמם מקום  מסוים בו אני נמצא לעתים קרובות ובזמן שאני צריך את זה?

 

התשובות לשאלות אלו הן ההבדל בין מערכות חימום קלאסי לאינפרה-אדום. עקרון הפעולה של גוף האינפרה אדום אינו לחמם את נפח כל  החדר, אלה לחמם את פני השטח (אובייקטים, אנשים, רהוט וכו '). במקרה זה, לא מחממים את האוויר, אנו בעצמנו מרגישים ישירות את החום, אשר ניתן להשוות את הרגשת החום לשמש, ובמקביל לנשום אוויר טרי, נקי.

בנוסף, הרבה יותר רווחי לשלם על החום שאתה מרגיש, וחימום פריטים  שאתה צריך. ובהחלט לא  עבור חימום האוויר.

נזכיר כי בנוכחות המערך הקלאסי של חימום כדי להשיג חום ונוחות בחדר, אנרגיה משתנה ומועברת באמצעות מספר רב של קישורים ביניים. בכל נקודה אנו מאבדים חלק מהאנרגיה. ועל כל ההפסדים האלה אנחנו צריכים לשלם.

רק באמצעות גוף אינפרה אדום מקבלים חום בבית ללא הפסד במערכת החימום.

סרט אמורפי בבסיס מערכת החימום מאפשר להשתמש מכשירי חימום יעיל יותר. לכן,  לחימום הזה יש מספר יתרונות:

– העברת חום מקסימלית בשל עובי קטן של אלמנט החימום

– גל ארוך של קרינה אינפרה אדום בריאה עבור גוף האדם.

– בטיחות אש

–  עמידות בפני נזק מכני, עמידות לחות ובידוד

–  האוניברסאליות, עקב גמישות

–  בקרה וחוסר אינרציה – תחושות של חום 2-3 דקות לאחר הפעלת, היכולת ליצור אזורי נוחות מקומיים ללא צריכת אנרגיה נוספת.

–  זול

– היקף רחב של יישומים (מהבית לתעשייה (

 

MASTAQ

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

רשות הגז הטבעי תחלט ערבות של חברות חלוקת הגז הטבעי בסך כולל של כ- 5.3 מיליו...

15/06/2024

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

הכנסות המדינה המצטברות מתמלוגי הגז חצו את ה-25 מיליארד שקלים,

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

למה שלא נצטרף לבשורת הגז הטבעי הנוזלי?

26/05/2024

רשות הגז הטבעי תחלט ערבות של חברות חלוקת הגז הטבעי בסך כולל של כ- 5.3 מיליו...

15/06/2024

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

הכנסות המדינה המצטברות מתמלוגי הגז חצו את ה-25 מיליארד שקלים,

30/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום