שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

ארה"ב: קירור משופר יכול לחסוך כמעט מחצית מ-1.3 מיליארד טון המזון שמתבזבז מדי שנה ברחבי העולם, כך מתעקש דו"ח חדש.

המחקר החדש של אוניברסיטת מישיגן מגלה שכמעט מחצית מפסולת המזון, כ-620 מיליון טון, ניתנת לביטול על ידי רשתות אספקת מזון בקירור מלא ברחבי העולם.

במקביל, שרשראות אספקה ​​בקירור מלא עלולות לצמצם את פליטת גזי החממה המחממים את האקלים הקשורים לפסולת מזון ב-41% ברחבי העולם, לפי המחקר שפורסם בכתב העת הנבדק על ידי עמיתים Environmental Research Letters .

פרסום

כשליש מהמזון המיוצר בעולם מדי שנה הולך לפח, בעוד כ-800 מיליון בני אדם סובלים מרעב, על פי ארגון המזון והחקלאות של האו"ם. במצבים רבים, פיתוח רשתות אספקת מזון "מחווה לשולחן" מקומיות יותר ופחות מתועשות עשויות להניב חיסכון במזון בדומה לרשתות קירור אופטימליות, לפי המחקר.

באפריקה שמדרום לסהרה ובדרום ודרום מזרח אסיה יש את הפוטנציאל הגדול ביותר להפחתת אובדן מזון וגם בפליטות נלוות באמצעות יישום מוגבר של שרשרת קר, לפי המחקר.

דרום ודרום מזרח אסיה עשויות לראות ירידה של 45% באובדן מזון וירידה של 54% בפליטות הקשורות בתרחיש קירור אופטימלי. באפריקה שמדרום לסהרה יש הזדמנויות עצומות הן לאובדן מזון (47%) והן להפחתת פליטות (66%) בתנאי קירור מיטביים, כך עולה מהמחקר.

המחקר החדש של אוניברסיטת מישיגן, שמומן בחלקו על ידי Carrier Global, מתמקד באובדן מזון בשלבים שלאחר הקטיף לקמעונאות של שרשרת אספקת המזון ואינו מתייחס לאובדן בחווה או בבית.

המחקר מסביר את גזי החממה הנפלטים במהלך ייצור המזון. הוא אינו כולל פליטות הקשורות לקירור או לפעולות אחרות בשרשרת האספקה ​​ואינו כולל פליטות מפסולת מזון במזבלות.

המחקר מצא שההזדמנות הגדולה ביותר לשפר אובדן מזון בכלכלות פחות מתועשות היא שרשרת האספקה ​​בין החווה לצרכן. בצפון אמריקה, אירופה ובאזורים מתועשים אחרים, רוב אובדן המזון מתרחש ברמת משק הבית.

המחקר מצא כי בשר מהווה יותר מ-50% מפליטות גזי חממה הקשורות לאובדן מזון, למרות שהוא מהווה פחות מ-10% מאובדן המזון העולמי לפי משקל. קירור אופטימלי של בשר עשוי להביא לביטול של יותר מ-43% מהפליטות הקשורות לאובדן בשר, טוען המחקר.

בניגוד למחקרים קודמים בנושא זה, החוקרים מאוניברסיטת מישיגן השוו את היתרונות של רשתות אספקת מזון גלובליות ומתקדמות טכנולוגית עם אלו של מערכות מזון מקומיות "מחווה לשולחן". 

"מערכות מזון היפר-לוקאליות הביאו לאובדן מזון נמוך יותר מאשר רשתות אספקה ​​גלובליות ומקוררות אופטימליות", אמר הסופר הראשי אהרון פרידמן-היימן, סטודנט לתואר שני בבית הספר לסביבה וקיימות של האוניברסיטה ובבית הספר לעסקים של רוס. "התוצאות עוזרות לכמת את הערך של תחזוקה ותמיכה ברשתות מזון מקומיות."

פרסום

לצורך המחקר, החוקרים בנו כלי להערכת אובדן מזון כדי להעריך כיצד גישה משופרת לשרשרת הקיר יכולה להשפיע על אובדן המזון ועל פליטת גזי החממה הקשורה אליו עבור שבעה סוגי מזון בשבעה אזורים. הם השתמשו בנתונים מארגון המזון והחקלאות של האו"ם וממקורות אחרים.

על ידי מודל של הפסדי מזון בכל שלב בשרשרת האספקה, המחקר מדגיש היכן ניתן לייעל את שרשרת הקור כדי להפחית את הפסדי המזון והפליטות. החוקרים ניתחו את ההשפעות של מעבר מהמצב הנוכחי של שרשראות קירור לא עקביות ואיכותיות ברחבי העולם למערכת אופטימלית, המוגדרת כאחת עם קירור איכותי בכל השלבים.

המחקר מעריך כי תשתית ירודה של שרשרת קר עשויה להיות אחראית לעד 620 מיליון טון מטרי של אובדן מזון עולמי מדי שנה, וכתוצאה מכך לפליטות של 1.8 מיליארד טון של שוות ערך פחמן דו חמצני, המקבילה ל-28% מפליטת גזי חממה שנתית בארה"ב.

החוקרים אומרים שהכלי הניתן להתאמה וקל לשימוש ישמש לכל מי שמעורב בשרשרת אספקת המזון, כולל חקלאים, קמעונאי מכולת, פקידי ממשל וארגונים לא ממשלתיים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

מה המגבלות של מזגנים תעשייתיים: מתי הם לא מצליחים לקרר

22/05/2024

המאבק על המעבר לגזי קירור ירוקים: ח"כ אייכלר דורש חיישנים חדשים

16/05/2024

מהו המחירון הנכון להתקנת מזגן ? מאמר דעה

15/05/2024

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

מה המגבלות של מזגנים תעשייתיים: מתי הם לא מצליחים לקרר

22/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום