נכון לעכשיו, העלייה במחירי גז המזגנים תידחה

נושא ההפחתה בייבוא גזי מזגנים מזיקים לסביבה והדינמיקה הכלכלית והסביבתית שכרוכה בכך הוא אחד מהנושאים החמים בסצנה הטכנולוגית והכלכלית בישראל. מעבר לנקודת המבט הסביבתית, יש כאן גם אינטרסים כלכליים משמעותיים לחברות המעורבות, וההחלטה לדחות את ההפחתה נלקחה, ככל הנראה, כתגובה לעוצמה של הפניות והעתירות.

בעקבות הפניות והפרסומים, בימים האחרונים הפיץ המשרד להגנת הסביבה טיוטה לתיקון התקנות להערות הציבור, אשר מבקשת לדחות לפחות בשנה את מדרגות ההפחתה, ובמקביל ככל ויאושר החוק המסדיר את העיסוק בטכנאות מזגנים שיאפשר שימוש בגזים ידידותיים לסביבה, מדרגות ההפחתה יותאמו ותתבצע הפחתה מתונה יותר בפריסת השנים.

מעבר לכך, יש כאן שיקול כלכלי חשוב: המעבר לגזים ידידותיים לסביבה יכול להכביר  את עלות התיקון והתקנה של מערכות מיזוג, ולהביא להעלאה במחירים לצריכה הכוללת. זהו נושא שיכול לפגוע בכלכלת הצריכה ולהשפיע על כוח הקניה של הציבור הרחב, במיוחד בימים שבהם ישראל נתקלת בגלים של חום קיצוני.

פרסום

הנושא מחייב גישה מערכתית שתאזן בין הדברים השונים: כלכלי, טכנולוגי וסביבתי. כך ניתן יהיה להשיג פתרון שיעניק תועלת מרבית לכולם, תוך כדי שמירה על יציבות הסביבה והכלכלה.

התקנות המיישמות את פרוטוקול מונטריאול ותיקון קיגאלי יצרו מסגרת רגולטורית נוקשה לצמצום הייצור והשימוש בגזים הפוגעים בשכבת האוזון ובגזי חממה מסוג HFCs. אילו גזים נמצאים גם בשימוש נרחב במערכות קירור ומיזוג אוויר. התייחסות המשרד להגנת הסביבה נוגעת לחידושים טכנולוגיים והכנה תשתיתית הנדרשים ליישום חוק חדש.

האתגר הגדול בהפחתת שימוש בגזי HFC הוא לא רק טכנולוגי אלא גם סוציאלי ואקונומי. מכיוון שמדובר במערכות קירור ומיזוג אוויר שבשימוש רחב, כל צעד נוסף בהפחתה יכול לגרום להתנגדות ציבורית ולהשפעות אקונומיות. ככזה, הצעות לצמצום השימוש נכנסות לתחום המורכב של פוליטיקה סביבתית.

פרסום

עו"ד פרישטיק נכון בהערתו, שההתמודדות עם השינוי האקלימי איננה רק עניין של הפחתת פליטות. היא גם עניין של התכוננות לתנאים המשתנים וכיצד נחייה תחתיהם. במידה ומזגנים, אשר יש בהם שימוש נרחב במדינות חמות, יתערערו, זה יכול לגרום לסבל אנושי ולהשפעות אקונומיות.

לכן, היכולת להביא חומרים חלופיים בצורה בטוחה ולהעניק למערכת את הזמן המתאים היא חלק מאסטרטגיה מעוגנת. ככל שהטכנולוגיה תתקדם, יהיה ניתן להתמודד עם האתגרים האלו בצורה יעילה יותר, תוך כדי שמירה על האיכות ובטיחות החיים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בטיחות חיונית במעבר גז-F

27/02/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

מצוקת המזגנים בישראל: עיכובים רגולטוריים ואתגרי הכשרה של מתקיני מיזוג האווי...

14/02/2024

המלחמה על הקירור: אתגרי המעבר למזגנים ירוקים בישראל

14/02/2024

התעשייה דוחקת באיחוד האירופי לפרסם את תוכנית משאבת החום

29/01/2024

חימום שירותים ומקלחות עבור הצבא

18/01/2024

בטיחות חיונית במעבר גז-F

27/02/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

מצוקת המזגנים בישראל: עיכובים רגולטוריים ואתגרי הכשרה של מתקיני מיזוג האווי...

14/02/2024

המלחמה על הקירור: אתגרי המעבר למזגנים ירוקים בישראל

14/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום