נכון לעכשיו, העלייה במחירי גז המזגנים תידחה

נושא ההפחתה בייבוא גזי מזגנים מזיקים לסביבה והדינמיקה הכלכלית והסביבתית שכרוכה בכך הוא אחד מהנושאים החמים בסצנה הטכנולוגית והכלכלית בישראל. מעבר לנקודת המבט הסביבתית, יש כאן גם אינטרסים כלכליים משמעותיים לחברות המעורבות, וההחלטה לדחות את ההפחתה נלקחה, ככל הנראה, כתגובה לעוצמה של הפניות והעתירות.

בעקבות הפניות והפרסומים, בימים האחרונים הפיץ המשרד להגנת הסביבה טיוטה לתיקון התקנות להערות הציבור, אשר מבקשת לדחות לפחות בשנה את מדרגות ההפחתה, ובמקביל ככל ויאושר החוק המסדיר את העיסוק בטכנאות מזגנים שיאפשר שימוש בגזים ידידותיים לסביבה, מדרגות ההפחתה יותאמו ותתבצע הפחתה מתונה יותר בפריסת השנים.

מעבר לכך, יש כאן שיקול כלכלי חשוב: המעבר לגזים ידידותיים לסביבה יכול להכביר  את עלות התיקון והתקנה של מערכות מיזוג, ולהביא להעלאה במחירים לצריכה הכוללת. זהו נושא שיכול לפגוע בכלכלת הצריכה ולהשפיע על כוח הקניה של הציבור הרחב, במיוחד בימים שבהם ישראל נתקלת בגלים של חום קיצוני.

פרסום

הנושא מחייב גישה מערכתית שתאזן בין הדברים השונים: כלכלי, טכנולוגי וסביבתי. כך ניתן יהיה להשיג פתרון שיעניק תועלת מרבית לכולם, תוך כדי שמירה על יציבות הסביבה והכלכלה.

התקנות המיישמות את פרוטוקול מונטריאול ותיקון קיגאלי יצרו מסגרת רגולטורית נוקשה לצמצום הייצור והשימוש בגזים הפוגעים בשכבת האוזון ובגזי חממה מסוג HFCs. אילו גזים נמצאים גם בשימוש נרחב במערכות קירור ומיזוג אוויר. התייחסות המשרד להגנת הסביבה נוגעת לחידושים טכנולוגיים והכנה תשתיתית הנדרשים ליישום חוק חדש.

האתגר הגדול בהפחתת שימוש בגזי HFC הוא לא רק טכנולוגי אלא גם סוציאלי ואקונומי. מכיוון שמדובר במערכות קירור ומיזוג אוויר שבשימוש רחב, כל צעד נוסף בהפחתה יכול לגרום להתנגדות ציבורית ולהשפעות אקונומיות. ככזה, הצעות לצמצום השימוש נכנסות לתחום המורכב של פוליטיקה סביבתית.

פרסום

עו"ד פרישטיק נכון בהערתו, שההתמודדות עם השינוי האקלימי איננה רק עניין של הפחתת פליטות. היא גם עניין של התכוננות לתנאים המשתנים וכיצד נחייה תחתיהם. במידה ומזגנים, אשר יש בהם שימוש נרחב במדינות חמות, יתערערו, זה יכול לגרום לסבל אנושי ולהשפעות אקונומיות.

לכן, היכולת להביא חומרים חלופיים בצורה בטוחה ולהעניק למערכת את הזמן המתאים היא חלק מאסטרטגיה מעוגנת. ככל שהטכנולוגיה תתקדם, יהיה ניתן להתמודד עם האתגרים האלו בצורה יעילה יותר, תוך כדי שמירה על האיכות ובטיחות החיים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

מה המגבלות של מזגנים תעשייתיים: מתי הם לא מצליחים לקרר

22/05/2024

המאבק על המעבר לגזי קירור ירוקים: ח"כ אייכלר דורש חיישנים חדשים

16/05/2024

מהו המחירון הנכון להתקנת מזגן ? מאמר דעה

15/05/2024

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

מה המגבלות של מזגנים תעשייתיים: מתי הם לא מצליחים לקרר

22/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום