הצעות נגד PFAS הן "לא פרופורציונאליות"

בלגיה: איגוד המייצג 770,000 חברות טכנולוגיה אירופאיות כינה את "ההגבלה הגורפת" המוצעת של כל PFAS, ללא קשר לרעילותם ופרופיל הסיכון שלהם, בלתי פרופורציונלית.

בנייר עמדה חדש, אורגלים, המייצגת חברות בתחומי הנדסת מכונות, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, תקשוב וטכנולוגיית מתכת, קובעת: "האיסור הכללי המוצע על ייצור, שימוש וזמינות בשוק של חומרים אלקיל פר- ופוליפלואוריני. (PFAS) ישפיע באופן משמעותי על יכולת התעשיות שלנו לייצר מוצרים חזקים ואמינים."

Orgalim (Organisme de Liaison des Industries Métalliques Européennes) מייצג 29 איגודי תעשייה לאומיים ו-20 איגודי מגזר אירופי, מהווים את קבוצת הייצור הגדולה ביותר באיחוד האירופי. בסך הכל, החברות המעורבות מייצרות מחזור שנתי של 2,906 מיליארד אירו, מייצרות שליש מכלל היצוא האירופי ומספקות 11.19 מיליון מקומות עבודה ישירים.

פרסום

הקבוצה מתעקשת שיישום איסור PFAS גורף יסכן את מימוש ההסכם הירוק האירופי. בהתייחסו למוצרים כמו מוליכים למחצה, סוללות ליתיום, משאבות חום, אטמים בטמפרטורה גבוהה, ציוד קירור מיוחד, טכנולוגיות להולכה והפצה של אנרגיה, אומר אורגלים: "אפשר לייצר מוצרים אלה רק היום עם שימוש ב-PFAS ולא יעבדו ב- כולם או לעבוד בצורה פחות יעילה בלעדיו. ההצעה הנוכחית תביא להפחתת עמידות המוצר ולעלייה משמעותית בייצור הפסולת".

נייר העמדה הוא התגובה האחרונה של התעשייה לאיסור המוצע על חומרי PFAS תחת הגדרה חדשה שתשפיע על אלפי חומרים הנמצאים בשימוש כיום, כולל כמעט כל חומרי הקירור HFC ו-HFO, כמו גם טבעות O, בלוטות ארוזות, אטמים שטוחים ועוד. מערכות איטום המשמשות במערכות מיזוג אוויר וקירור.

רגולציה כפולה

נייר העמדה מכיר בכך שחומרי קירור HFO כבר זוהו כ"אופציה ידידותית לסביבה עם פוטנציאל התחממות כדור הארץ קטן" להחלפת HFCs גבוה GWP תחת תקנת F-gas. 

"עם זאת, ההגבלה המוצעת של PFAS כוללת גם הסרה של HFOs, ומכיוון שהם כבר מכוסים בשתי התקנות, חיוני להימנע מרגולציה כפולה כדי להבטיח שיישארו אלטרנטיבות לקירור", אומר אורגלים. "לכן, יש להבהיר את הממשק עם תקנות אחרות הקשורות לחומרים העומדים בהגדרת PFAS המוצעת (למשל תקנת F-Gas המתוקנת הקרובה). 

חריגות

אורגלים מציעה כי יש להגביל רק יישומים הקשורים לסיכון מזוהה, ובמקומות שבהם קיימות חלופות, והשימוש ב-PFAS חייב להישאר אפשרי כל עוד אין זמינות בקנה מידה מלא של תחליפים מתאימים ומפותחים טכנית. 

פרסום

היא קוראת לחריגה כללית ארוכת טווח עם סקירה לפני פקיעת תוקפן של פלואורפולימרים ללא סיכון רלוונטי ונוהל מוגדר בבירור ליישום, סקירה והרחבה של חריגות, במיוחד במקרה של הגבלה רחבה על חומרים שלא ניתן להצהרה בעבר. 

"החרגות הצפויות כיום אינן מספיקות ואינן מביאות בחשבון את הרלוונטיות של PFAS למגוון רחב של שימושים וחידושים מתמשכים בתעשיית הטכנולוגיה", נכתב בהצהרה.

הוא גם קורא לחריגה ללא הגבלת זמן עבור חלקי חילוף, חלקים מחודשים וציוד, כמו גם מוצרים שכבר יצאו לשוק. 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

מה המגבלות של מזגנים תעשייתיים: מתי הם לא מצליחים לקרר

22/05/2024

המאבק על המעבר לגזי קירור ירוקים: ח"כ אייכלר דורש חיישנים חדשים

16/05/2024

מהו המחירון הנכון להתקנת מזגן ? מאמר דעה

15/05/2024

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

מה המגבלות של מזגנים תעשייתיים: מתי הם לא מצליחים לקרר

22/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום