הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומעט מאוד מיזוג בקיץ

בכנס בנושא בנייה במרחב הכפרי ניסו לענות על אתגרי הבנייה נוכח המצב הבטחוני; בין היתר ניתנה סקירה על אתגר כוח האדם והמחסור בפועלי הבניין והוצג "בית השפע", קונספט המבטיח חוזק ומענה לצרכים בטחוניים, לצד חיסכון אנרגטי

אדריכל נועם אוסטרליץ הציג את קונספט "בית השפע" בשיתוף חברת אייקונקס שהופך להיות רלוונטי במיוחד במרחב הכפרי של אחרי 7.10. מדובר ב"מענה ירוק לבית צמוד קרקע, קומפלקס שכונתי, מבנה ציבור או מפעל, שמייצר ערך אנרגטי יותר ממה שמבזבז ובעיקר מספק חוסן, התמודדות עם מצבי קיצון ביטחוניים ואקלימיים וכן מבנה בריא- נוחות תרמית ואקוסטית".

"הקונספט מאפשר את השילוש הקדוש, בנייה מהירה ואיכותית ובר השגה, בפחות ממיליון ₪. הבית מודולארי ויודע להתאים עצמו לשינויי החיים. 120 מ"ר בהתחלה עבור זוג צעיר, לגדול ב-40 מ"ר עבור משפחה עם ילדים, ובהמשך להתפרק חזרה לשתי יחידות- 100 מ"ר ו-60 מ"ר- באופן שמאפשר מגורים לגיל המבוגר לצד יחידת מגורים נוספת שמאפשרת הכנסה משלימה. ניתן להוסיף מדרגות ולשנות את התכנון עם תוספות שונות אבל הקונספט זהה", לפי אוסטרליץ.

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומעט מאוד מיזוג בקיץ. בניית שלד מהירה בתוך מספר שבועות. בגלל שמדובר ביציקה אחת בשיטת ICF מעניק למבנה חוזק של כ- 20% יותר להתמודדות עם רעידות אדמה ותזוזות קרקע. בנוסף, מקצר זמני בנייה ומוריד כמויות של בטון וברזל- מפחית עלויות ושומר על האיכות. כל החומרים במבנה הם ירוקים ובריאים שאינם פולטים חומרים רעילים.

פרסום

מבנה "בית השפע" יודע לעשות התאמה ממקום למקום, אבל הקונספט בכל מקום דומה, כולל אינסטלציה, מיזוג וחשמל ברמה הכי גבוהה. בצד הבנייה לוקחים אחריות ועל מפרטים שלא זזים מהם, מוצר עם אחריות לעשר שנים לכל בעיה ותקלה. המפתח להצלחה- גוף מאוחד שדואג לכל התהליך. אחריות כוללת מהתכנון ועד גמר הביצוע.

נושא נוסף שעלה בכנס הוא משבר פועלי הבניין, מפי תא"ל יגאל סלוביק, מנכ"ל התאחדות הקבלנים. לדבריו, "ישראל עשתה טעות דרמטית בענף כאשר שמה את כל משקלה על מקור אחד- הרשות הפלסטינית. טעות בסיסית שמנסים לשנות. גם שהלכו להביא עובדים זרים פנו בעיקר לגורם אחד- סין. אבל במלחמה לא רוצים לבוא. גם ממשלת הודו הוציאה אזהרת מסע וגרמה לבעיה להביא פועלים משם. בלי עובדים לא משנה מה, הענף תקוע. יש הרבה תעשיות שתלויות בהם, לרבות בנקים, יועצי משכנתאות, מפעלי צבע ועוד. בסוף קבלן וילות קטן, חי על מחזורים קטנים והיה מבוסס על עובדים פלסטינים. 8 חודשים האתר סגור אבל יש לו הוצאות ודורשים ממנו לסיים פרויקט בזמן", לפי סלוביק, "600 עד אלף חברות קבלניות לא ישרדו את החודשים הקרובים".

"מעבר לבעיה עם הפלסטינים והזרים שבורחים יש גם עובדים שהולכים למילואים, אובדן של 15 מיליון ימי עבודה ו-17 מיליארד השקעה גולמית שמתגלגל אלינו במסים ומחירי הדירה".

פרסום

"ישראל החליטה להכפיל את מספר העובדים ל-330 אלף עובדים. איפה הם יגורו? כבר היום חסר 10 אלף דירות כי המשקיעים יצאו מהשוק. פנינו למדינה וביקשנו הקצאת קרקע לבניית מתחמים לעובדים אבל סורבנו. בעיות נוספות הן איכות העובדים וחוסר ההיכרות שלהם עם ישראל וכן קצב הגעת העובדים. 2000 עובדים זרים בחודש זה לא מספיק וזה ישפיע על תכניות. יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל, אף אחד לא יודע איך ומתי ישקמו את הדרום ומה יהיה מצב הצפיפות בכיתות בספטמבר כי לא בנינו כיתות חדשות", סיים סלוביק עם תהייה להמשך נוכח האתגרים הצפויים.

הכנס נערך במרכז הכנסים באשקלון בהשתתפות עשרות אדריכלים, מתכננים, קבלנים ויזמים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

מה המגבלות של מזגנים תעשייתיים: מתי הם לא מצליחים לקרר

22/05/2024

המאבק על המעבר לגזי קירור ירוקים: ח"כ אייכלר דורש חיישנים חדשים

16/05/2024

מהו המחירון הנכון להתקנת מזגן ? מאמר דעה

15/05/2024

הבידוד בזכות שיטת ICF של אייקונקס מאפשר חיסכון באנרגיה, ללא חימום בחורף ומע...

03/06/2024

שרשרת קירור משופרת יכולה להפחית בחצי את בזבוז המזון

30/05/2024

מקרר ORNL משתמש ב-PCM כדי לשמור על טמפרטורות נמוכות

28/05/2024

מה המגבלות של מזגנים תעשייתיים: מתי הם לא מצליחים לקרר

22/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום