לפני בוא השרב: הכינו את מיזוג האוויר שלכם לקיץ

כשהאביב בפתח מתחילה הטמפרטורה לעלות, וזהו הזמן להתחיל ולהתכונן לעונת הקיץ הלוהטת, ובעיקר – להכין את המזגן לקראתו. הכנה מוקדמת תאפשר לכם ליהנות מבית ממוזג ללא תקלות, בעיות וצורך בהול לחפש טכנאי מזגנים מוסמך לתיקון מזגן בדיוק בשיא הביקוש בישראל לשירותיהם של טכנאי מזגנים.

הקיץ הישראלי הוא חם במיוחד ונדמה שגם חם יותר משנה לשנה. בתקופה זו גדול הביקוש לשירותי טכנאי מזגנים, אם לצורך התקנות ואם לצורך תיקון מזגן שהתקלקל בדיוק ביום שרב. לכן כדאי למנוע ככל האפשר תקלות במיזוג שיצרו תלות באנשי מקצוע במהלך עונה זו ושיהפכו את הבית או העסק למלכודת חום מיוזעת ובלתי נעימה לשהייה.

במדריך קצר זה נסביר על כמה דברים פשוטים שאתם יכולים לעשות בעצמכם כדי להכין את מיזוג האוויר שלכם לקראת השימוש הרב בו במהלך העונה החמה הנמצאת בפתח.

פרסום

ניקוי פילטר המזגן

מקורן של צרות ותקלות רבות הוא במזגן מלוכלך – אבק ולכלוך הסותם את המסננים יכול לגרום לריח רע מהמיזוג, לאוויר פחות נקי והיגייני בבית, וכן גורם למאמץ יתר של המערכת ולמיזוג לא יעיל מספיק.

חשוב להתחיל מניקוי פילטר (מסנן) המזגן. זוהי פעולה פשוטה שכל אחד יכול לעשות ללא צורך בהזמנת טכנאי מזגנים, וכדאי לבצע אותה באופן תדיר מדי חודש עד כמה חודשים, לפי הוראות היצרן. הניקוי פשוט מאוד: להוציא את המסנן, לשטוף במי ברז, לחכות שיתייבש ולהחזיר למקום. כדאי גם לנקות מאבק ומלכלוך את המזגן מבחוץ באופן יסודי.

ניקוי רציני ובדיקה תקופתית

מעת לעת כדאי לדאוג לניקוי עומק רציני למזגן על ידי טכנאי מזגנים, במיוחד אם מדובר במערכת מורכבת כגון מזגן מיני מרכזי. כדאי לשלב זאת עם בדיקה תקופתית שיבצע הטכנאי למערכת כולה – יבדוק את כבלי וחיבורי החשמל, וכן אם יש סדקים או בעיות בפנים המערכת שטרם נראים על פני השטח, שכדאי לדאוג להם כבר עתה בטרם אלו יתפתחו לתקלות המחייבות תיקון מזגנים מקצועי ויקר.

מילוי גז במזגן

כשטכנאי מזגנים מגיע לצורך בדיקה תקופתית, כדאי לבדוק גם האם אין דליפה של גז המזגן והאם ישנו מספיק גז או שצריך מילוי – מילוי גז במזגן מסוג התקלות המחייבות הזמנת איש מקצוע.

ניקוי הסביבה הקרובה ושמירה על פתחי האוויר פנויים מחסימות

פרסום

כדי שהמזגן יקרר ביעילות וללא תקלות, על פתחי האוויר שלו להיות פנויים, נקיים וחופשיים למעבר אוויר. נקו את סביבת המזגן מאבק כדי שלא יישאב פנימה או יועף בחלל, הזיזו דברים החוסמים את המזגן ומפריעים לפעילותו. כדאי גם לצאת ולהתבונן בפתח המזגן היוצא אל מחוץ לבית – האם משהו חוסם אותו? האם יש צמחיה בחצר באותו מיקום שעלולה לשלוח שורשים וענפים אל הצינור ולחסום אותו?

הכנות אחרונות

אם הפעמים האחרונות שהשתמשתם במזגן היו לחימום בחורף, בדקו שהמזגן מכוון על תוכנית ההפעלה הנכונה ועל קירור – כוונו גם את המעלות בהתאם, לטמפרטורה נעימה של כ-24 מעלות. כדאי להפעיל את המזגן לכמה דקות כדי לוודא שהכל כשורה כבר באביב, כדי שאם יש בעיה יהיה לכם מספיק זמן לקרוא לטכנאי מזגנים לתיקון המזגן לפני שיתחילו ימי השרב הקשים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

כמה עולה לחמם את הבית בחורף

01/02/2024

סכנה - איך לחמם את הבית נכון

26/01/2024

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום