באיזה תיקונים כדאי להשקיע במזגן?

אנו מביאים לפניכם את סוגי התיקונים במזגן בהם כדאי להשקיע .

איתור ותיקון של דליפת גז: "תיקון דליפת גז כולל את מילוי הגז ויעלה 550-850 שקל עבור מזגן קטן יחסית", אומרים במוקד השירות. "אם זהו מזגן עילי גדול או מערכת מיני מרכזי, המחיר יכול להתייקר ב-20 עד 30 אחוז בממוצע. אם בעל המקצוע כבר הגיע למלא גז בעבר, בקשו ממנו לקזז את עלות מילוי הגז, אם התקלה לא נפתרה. בכל מקרה, מומלץ לבקש ממנו התחייבות כבר בשלב מילוי הגז, ולא לאחר מכן".

מילוי גז: לרוב, מכיוון שהמזגן הוא מערכת סגורה, סביר להניח שלא תהיה בריחת גז. אם יש בריחת גז, סימן שיש דליפה ויש צורך באיתור מקורה ובתיקון הסיבה לה. "מילוי גז לא יפתור את הבעיה, אם לא תתקנו את המקור לה", מסבירים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "לכן, אם בעל מקצוע מציע להסתפק במילוי גז, קחו בחשבון שזהו רק 'פלסטר' שיידחה את התיקון הנדרש בפועל.

 

פרסום

"בכל מקרה, עלות מילוי גז היא 300-400 שקל במזגנים קטנים ו-400-700 שקל במזגנים גדולים. הגז החדש המתאים למזגנים שיוצרו לאחר שנת 2005 הוא R410. אם המזגן ישן יחסית ויוצר לפני כן, תידרשו למלא גז מסוג R22, שעלותו גבוהה יותר ולכן עלות העבודה תתייקר בכ-20 אחוז בממוצע".

פתיחת סתימה בצינור ניקוז: עלות פתיחת סתימה בצינור ניקוז עולה מעט יותר מאשר דמי ביקור טכנאי ונעה סביב 250-350 שקל. מוקד השירות: "תפקיד צינור זה הוא לנקז את המים, ובמקרה של סתימה בו תהיה נזילת מים מהיחידה הפנימית של המזגן. לא תמיד מדובר בסתימה, אלא פשוט בזווית שלא מאפשרת זרימת מים תקינה. אם הסתימה מורכבת, אל תבצעו תיקון מקומי אלא החליפו את כל הצינור".

החלפת צינור ניקוז: עלות החלפת צינור ניקוז מורכבת מדמי ביקור טכנאי הנעים סביב 150-250 שקל בתוספת עלות של 10-15 שקל למטר אורך צינור. מוקד השירות: "לרוב, עדיף להחליף את צינור הניקוז ולא לתקן אותו, שכן פערי המחיר בין תיקון להחלפה נמוכים מאוד. אם מקור הנזילה הוא בצינור שממוקם בתוך הקיר, הרי שעלות העבודה תתייקר באופן משמעותי בשל הצורך בחציבה"

החלפת שלט: אם אתם יודעים שהסיבה לכך שהמזגן אינו פולט הוא השלט, לא כדאי להזמין טכנאי מזגנים הביתה. יש לגשת לחנות עם השלט הישן ולרכוש שלט חלופי. אם כבר הזמנתם טכנאי, העלות שתיגבה היא עלות החלפת השלט בתוספת דמי ביקור ויכולה להסתכם ב-250 עד 350 שקל. מה שכן, במקרה של הגעת הטכנאי הוא יבדוק האם מקור התקלה הוא בשלט עצמו או בעינית שממוקמת ביחידה הפנימית.

החלפת עינית: כאמור, העינית ממוקמת ביחידה הפנימית ותפקידה לקלוט את פקודות כפתורי השלט. אם המזגן לא מגיב לשלט, ייתכן שהתקלה היא בשלט או בעינית. החלפת עינית תעלה לכם 300-400 שקל.

ניקוי עמוק למזגן: ניקוי עמוק מומלץ לבצע אחת לשנה, כחלק מתחזוקה שוטפת של המזגן. ניקוי זה כולל הסרת עובש, ניקוי יסודי של הסוללה והמאיץ וכן ניקוי הפילטרים. מוקד השירות: "הטכנאי עושה שימוש בחומר אנטי בקטריאלי ובקיטור בלחץ גבוה. עלות ניקוי זה היא 400-500 שקל, עבור מזגן קטן (עד 2 וחצי כוח סוס), ויכול להתייקר בעד 50 אחוז עבור מזגן גדול (3 כוח סוס או מערכת מיזוג מיני-מרכזי)".

ניקוי פילטרים: ניקוי פילטרים נשמע כמו פעולה מסובכת, אך בפועל מדובר בשליפה של 2-3 פילטרים, שטיפתם תחת מים זורמים, ייבוש שלהם והחזרתם למזגן.

 

פרסום

מוקד השירות: "זו פעולה שממש לא מצריכה מיומנות מיוחדת, אלא רק עדינות בפתיחה ובסגירה של מכסה הפלסטיק של המזגן, מבלי לשבור אותו. זאת, משום שהפלסטיקה של המזגן עדינה, ובמקרה של שבר המזגן יגרום לרעשים במהלך פעולתו. ניקוי פילטרים הוא לרוב פעולה המתבצעת כשירות וללא תוספת מחיר מעבר לדמי הביקור. לא משנה איזו תקלה הגיע הטכנאי לבדוק, זכרו לוודא שהוא מנקה את הפילטרים באותה הזדמנות".

החלפת קבל (המתניע את המנוע):במזגן ישנם 3 קבלים, שתפקידם לסייע בהתנעת המנוע ובאספקת האנרגיה החשמלית למזגן בזמן עבודתו. לכל מנוע יש את הקבל המתאים לו, בהתאם לדגם ולעוצמה שלו. מוקד השירות: "אם התגלתה תקלה באחד מהם, מוטב להחליף את שלושתם, שכן עלות החלפתם יחד תהיה זולה יותר. עלות החלפת הקבל כולל העבודה היא 300-500 שקל".

החלפת חיישן: חיישן הטמפרטורה ממוקם ביחידה הפנימית של המזגן. תפקידו למדוד את הטמפרטורה בחלל החדר ולהפסיק את פעולת המזגן כשבחלל החדר הטמפרטורה הרצויה. מוקד השירות: "אם המזגן לא נכנס למצב השהייה, סביר להניח שיש תקלה בחיישן הטמפרטורה ויש צורך להחליפו. בעת הגעת הטכנאי הוא יבדוק את תקינות החיישן באמצעות מכשיר 'רב מודד'. עלות החלפת חיישן היא 300-400 שקל".

מדריך אתר המקצוענים

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

כמה עולה לחמם את הבית בחורף

01/02/2024

סכנה - איך לחמם את הבית נכון

26/01/2024

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום