אינוורטר ? -מה הכוונה במזגן אינוורטר

המושג אינוורטר מוכר בשנים האחרונות בעיקר בהקשר למזגנים. הצמדת המונח "אינוורטר" למזגן מציינת שהספק הקרור או החימום של המזגן מווסת באופן רציף על ידי שינוי מהירות הסיבוב של המדחס.
בסוף שנות ה-80, עם התגברות המודעות בעולם לבעיות המחסור באנרגיה, ההתחממות הגלובלית וזיהום האוויר, החלו חוקרים ומהנדסים בכל רחבי העולם לפתח טכנולוגיות עם דגש על חיסכון בצריכת אנרגיה. אחד התחומים הראשונים בהם היה ברור לכל כי דרושה מהפכה אמיתית היה מיזוג האוויר.
מהפכת האינוורטר  נולדה ביפן. המהנדסים היפנים, שפיתחו את טכנולוגיית המיזוג החדשה, העניקו לה את השם Inverter. בדיקות מעבדה שנערכו למזגני אינוורטר הוכיחו כי אכן מדובר במהפכה אמיתית: עד 30 אחוז חיסכון בצריכת החשמל! תוך כדי כך, התברר כי מזגני האינוורטר, מעניקים גם שורה ארוכה של יתרונות משמעותיים, לעומת המזגנים הקיימים. קפיצת הדרך הייתה כה משמעותית, עד שמזגני אינוורטר זכו מיד לכינוי "הדור השלישי של המזגנים.
איך זה עובד ?

 במדחס איוונרטר המדחס מתנהג אחרת ממדחס רגיל: הוא בעל מהירות רציפה משתנה ומסוגל לשנות את פעולתו לפי הצורך. בנוסף, המדחס יודע לקבוע את התפוקה הדרושה בחדר ולשמור על הטמפרטורה הרצויה באופן רציף ונעים (ראה איור).

מזגן האינוורטר יודע, באופן אוטומטי, להתאים את התפוקה שלו לעומס החום המשתנה בחדר. לדוגמא: מזגן אינוורטר בתפוקה של 5 "כוח סוס" יודע להתנהג כמו מזגן של 1 "כוח סוס" כשיידרש לכך. בכך נשיג חיסכון משמעותי בחשמל ויעילות אנרגטית גבוהה

המדחס רגיל – בטכנולוגיית המיזוג הרגילה, למדחס יש מהירות (תפוקה) קבועה: או שהוא פועל ב- 100% הספק או שהוא מפסיק לחלוטין, כלומר פועל ב- 0%.

פרסום

כך המזגן עובד לסירוגין בקיצוניות: פועל-מפסיק-פועל-מפסיק, או לחילופין: קר-חם-קר-חם

פרסום

יתרונות מערכת מיזוג מסוג אינוורטר:

חיסכון עד 50% בעלויות החשמל בהשוואה למערכת מסוג מהירות קבוע ON-OFF ,חימום שאינו מייבש,בניגוד למזגני on-off מהדור הישן , עבודה בתנאי חוץ קיצוניים, חימום בחורף גם בטמפ' מינוס 10 – מעלות בחוץ ,יחידהחיצונית אחת, (אסטטיקה)לא עוד מספר רב של מנועים מסביב לבית ,היחידהמווסת את התפוקה לפי דרישה מ10% עד 100% צריכת חשמל , אפשרות לפיקוד מרכזי לכל הבית עם ממשק לבית חכם ,שליטה מאינטרנט,פיקוד לכל קומה ועוד..

 חסרונות מערכת מיזוג מסוג אינוורטר

1. יקר יותר.
2. ניצולת מירבית נמוכה יותר בכמה אחוזים. בתנאי פעולה בהם רוב הזמן המדחס פועל במלוא התפוקה או שפעולה באופן של כבוי-דולק (On-Off) אינה מפריעה לתפקוד מזגן, אזי מזגן רגיל יהיה חסכוני יותר מאשר אינוורטר.
3. בלאי יקר של רכיבים אלקטרוניים. כתוצאה מכך המצב כיום בשוק המיזוג הוא שמשך האחריות למזגן אינוורטר אינו ארוך מזה של מזגן רגיל, משום שמחיר החלקים מקזז את היתרון הנובע מבלאי מועט.
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

כמה עולה לחמם את הבית בחורף

01/02/2024

סכנה - איך לחמם את הבית נכון

26/01/2024

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום