איך לתחזק מזגן

הקפדה על תחזוקת המזגן, יכולה לצמצם משמעותית את הסיכוי לתקלות במזגן
אז איך שומרים על המזגן? ומה חשוב לעשות בכדי לתחזק אותו בצורה נכונה? להלן מספר טיפים יישומיים ושימושיים אשר יסייעו לכם במשימה:


להקפיד על ניקוי הפילטר
על הפילטרים של המזגן עלולים להיווצר עם הזמן אבק ולכלוך, מה שעלול לפגוע בפעילותו של המזגן. לכן, חשוב להקפיד על ניקוי הפילטרים בתדירות גבוהה – ההמלצה היא ניקוי בתדירות של אחת לחודש.

להימנע מהפעלת המזגן בעת טיגון אוכל
המזגן עלול לספוח לתוכו ריחות לא נעימים ושומנים, מה שעלול לגרום לסתימת הפילטר ולתקלות נוספות – וזאת מעבר לעובדה שהמזגן יחזיר את האוויר שהוא יונק לחלל, מה שיגרום ריחות לא נעימים ולתחושת מחנק.

פרסום

לא להשאיר מזגן דולק כשהחלונות פתוחים
הסיבה לכך טמונה בעובדה שחלונות פתוחים לרווחה יגרמו למזגן "להתאמץ" יותר בכדי ליצור את הטמפרטורה הרצויה, מה שעלול לגרום עם הזמן לתקלה – מעבר לעובדה שמזגן במקרה הזה יצרוך יותר אנרגיה ודבר זה יבוא לידי ביטוי בחשבון החשמל.

להיות רגישים לרעשים חשודים
ישנן סיבות רבות בגינן המזגן יתחיל להרעיש – חלקן נובעות מפעולת המזגן עצמה, וחלקן מגורמים חיצוניים שונים. קיימת אפשרות לבצע מספר בדיקות עצמאיות בטרם קריאה לטכנאי על מנת לאתר את גורם הבעיה, לדוגמא: פילטר אשר נסתם כתוצאה מהצטברות אבק, או שהוצע מהמזגן ולא חובר בצורה נכונה יכול להוות כגורם לרעש – לכן, כדאי בדוק את הפילטרים בטרם הזמנת הטכנאי. אם לא הצלחתם לאתר את מקור הבעיה, חשוב מאוד להזמין טכנאי מזגנים מקצועי.

לא לעשן עם מזגן דולק
הסיבה לכך, טמונה בעובדה כי הניקוטין של הסיגריות המתפזר בחלל בעת עישון, עלול להדבק אל חלקים שונים של המזגן כמו הרדיאטור והמאיץ ולגרום לתקלות שונות במזגן

פרסום

לבצע בדיקות עצמאיות
בטריות חלשות או גמורות בשלט של המזגן, שקע חשמל שלא עובד, או אפילו מזגן שלא מחובר לחשמל, הם כולם מצבים שניתנים לפתרון עצמאי – ולכן, אם גילתם איזו תקלה במזגן, ההמלצה תהיה לבדוק בשלב הראשון את כל מה שבשליטתכם וביכולתכם – מאוד יכול להיות שתגלו שה"תקלה החמורה" ממש לא חמורה כמו שאתם חושבים.

לא לדחות את הזמנת הטכנאי
תקלות במוצרי חשמל ככלל ובמזגנים בפרט עלולות להחמיר עם הזמן, לכן, קיימת חשיבות גבוהה לגלות אותן ולדאוג לטפל בהן בזמן – אם המזגן משמעי רעשים מוזרים, או פועל בצורה שונה מאתמול שלשום, ואין לכם באמת כלים לזיהוי של מקור התקלה, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים מקצועי ואמין, אשר יזהה את מקור התקלה ויטפל בה. לעוד מידע ורכישה לחצו כאן 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

כמה עולה לחמם את הבית בחורף

01/02/2024

סכנה - איך לחמם את הבית נכון

26/01/2024

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום