שרי הגנת הסביבה והמשפטים מקדמים: קנסות משמעותיים על שריפות פסולת

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, גדעון סער, והשרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, העבירו לאישורה של ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, תיקון צו אשר מטרתו ייעול והגברת האכיפה כנגד הבערת פסולת, על ידי קביעתה כעבירת קנס.

בשנת 2018 תוקן חוק שמירת הניקיון והוסף לו סעיף האוסר על הבערה של פסולת באש פתוחה או בלתי מבוקרת. החוק קודם במטרה למגר את תופעת שריפות הפסולת, אשר מסכנות את  בריאות הציבור והסביבה. כעת, מבקשים השרים לאפשר אכיפת האיסור על הבערת פסולת בדרך של הטלת קנסות.

מדובר במהלך אשר גובש בלשכה המשפטית ובאשכול אכיפה של המשרד להגנת הסביבה, כחלק מנושאי המיקוד של השרה תמר זנדברג. היוזמה אושרה על ידי משרד המשפטים במחלקת ייעוץ וחקיקה (משפט פלילי) בראשות המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, עו"ד עמית מררי.

פרסום

על פי הצו, ניתן יהיה לראשונה למסור הודעת תשלום קנס למי שייתפס מבעיר פסולת. הקנס שיוטל על אדם יחיד בגין עבירה זו יהיה 3,000 שקל, או 6,000 שקל לעבירה שבוצעה במקום רגיש. לתאגידים הקנס יהיה בין 6,000 שקלים ל- 12,000 שקל לעבירה שבוצעה במקום רגיש.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג:

"התופעה של שריפות פסולת היא חמורה ביותר, והפכה למכת מדינה. זהו אחד הגורמים העיקריים לזיהום אוויר בישראל, שמזיק לבריאות הציבור ולסביבה. הטלת הקנסות בגין ההתנהגות העבריינית הזו היא צעד חשוב, שמצטרף למשאבים הרבים שהמשרד להגנת הסביבה מקדיש לצמצום המפגעים, כגון פיתוח תשתיות טיפול בפסולת למניעת התופעה במקור, וייעול אמצעי האכיפה. אנו רואים לנגד עינינו את טובת הסביבה והציבור, ונמשיך לפעול כדי שכל אזרח ואזרחית בישראל יוכלו לנשום אוויר נקי יותר".

שר המשפטים, גדעון סער:

פרסום

"אנו רואים חשיבות באכיפה אפקטיבית נגד מי שבוחר להתעלם מהוראות החוק ולהבעיר פסולת תוך גרימת זיהום אוויר ופגיעה אקולוגית. יש לקוות כי הטלת הקנסות תימנע הבערת פסולת, ותעודד שימוש באמצעים אחרים אשר אינם גורמים לנזקים סביבתיים. נמשיך לקדם את המאבק החשוב למען אוויר נקי ובריא יותר ולשמירה על הסביבה".

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב (EPA) פרסמה את חוק ה-SNAP הסופי

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום