שלושה מיזמים השתתפו בגמר התחרות של התאחדות התעשיינים ואנשים ומחשבים, אקופלנט התורמת להתייעלות אנרגטית של המפעלים- זכתה במקום הראשון!

שורה של סטארט-אפים התחרו על הבכורה בתחרות שנערכה במסגרת הוועידה השנתית תעשייה חכמה – כאן ועכשיו!, שהתקיימה לפני ראש השנה במתחם הכנסים לאגו שבראשון לציון. החברות שהתחרו מציעות פתרונות כדי לקדם את התעשייה המסורתית ולהפוך אותה לטכנולוגית יותר.

ההכרזה על הסטארט-אפ הזוכה הייתה רגע השיא בוועידה, שבמסגרתה הוצגו החידושים הטכנולוגיים האחרונים, פתרונות לתעשייה 4.0 ולמפעל החכם, האינטרנט התעשייתי של הדברים, מערכות אוטומציה ורובוטיקה, כלי בינה מלאכותית, וכן מערכות סייבר ואבטחת מידע לרצפת הייצור. את התחרות הובילו התאחדות התעשיינים וקבוצת אנשים ומחשבים.

את המקום הראשון בתחרות קטף הסטארט-אפ אקופלנט בהובלת היזמים אבירן יעקבירון הראל ומוטי יעקב. החברה פיתחה פטנט שמגדיל את יעילות המפעל, תוך השגת חיסכון אנרגטי משמעותי בפעילות המדחסים, הצורכים כמעט 60% מהוצאות האנרגיה של המפעל. החברה פועלת מ-2016, מעסיקה 10 עובדים וגייסה עד כה שני מיליון דולרים – מהמדען הראשי (רשות החדשנות) ומקרנות פרטיות. באמצעות אלגוריתמים בתחום הבינה המלאכותית, הפלטפורמה של אקופלנט מבצעת סקרי אנרגיה מתמשכים ושולטת באופן דינמי על כל מדחס, כמו גם על המערכת כולה, במטרה להפחית משמעותית את בזבוז האנרגיה ולייעל את התחזוקה. בחברה אומרים כי פתרון זה מאפשר חיסכון מתמשך של מאות אלפי דולרים בשנה.

פרסום

"מדחסים קיימים בכל מפעל בכל מגזר תעשייתי", הסביר דורון פורת, מנהל הפיתוח העסקי של החברה. "המדחסים משמשים את תעשיות המזון, הפלסטיקה, הפארמה ותחומים רבים נוספים. לכן, הטכנולוגיה מתאימה למגוון סגמנטים". לדבריו, "יתרונות המוצר עבור התעשייה כוללים חסכון משמעותי באנרגיה, הפחתת עלויות כוח אדם ותחזוקה, הפחתת פליטות פחמן דו חמצני ואופטימיזציה של הציוד במפעל".

למקום השני הגיע המיזם אומיקה ויז'ן  מחיפה. החברה פיתחה ממשק קל לשימוש, המאפשר למפעלים להפיק תועלות מכלי בינה מלאכותית ולבצע בקרה על הייצור באמצעות לימוד מכונה ולמידה עמוקה. הפתרונות של אומיקה מתאימים לתחומים שונים, בין היתר לחקלאות, רוקחות, מוצרי צריכה, ציטוגנטיקה, פתולוגיה והגנה. המערכת מספקת יכולות צילום, לימוד, מיון של תמונות וניהול מלא של קו הייצור, כולל בקרה, דו"חות וסטטיסטיקות. נכון להיום מפעילה החברה מספר פיילוטים בארץ ובחו"ל.

לדברי ארז אהרונוב, ממקימי המיזם, "אנחנו מייצרים, באמצעות למידה עמוקה ולימוד מכונה, מערכות שקל ללמד וקל להטמיע. הפתרון שאנחנו מציעים מתחבר לכל מצלמה, כך שהוא אינו תלוי חומרה".

במקום השלישי דורג המיזם CASTOR קסטור טכנולוג'יז, שפיתח מערכת קבלת החלטות לשימוש בהדפסת תלת ממד תעשייתית, המכונה "תוכנת ההדפסה התלת ממדית החכמה הראשונה לייצור". פלטפורמת התוכנה החכמה של קסטור פותחה כדי לעזור לעסקים להחליט כיצד ואיפה ליישם הדפסת תלת ממד בייצור שלהם.

"המטרה: לקדם ולהוקיר את החדשנות בתעשייה החכמה"

פרסום

ועדת השיפוט של התחרות, בראשות אילן אלתר, מנכ"ל אלתרנט, כללה מומחים לחדשנות בתעשייה, בהם עומר ברוך, מנהל המחלקה לייעוץ עסקי וחדשנות בהתאחדות התעשיינים.

ברוך אמר כי "אומת הסטארט-אפ מהווה קרקע פורייה ליזמות ולפיתוח פתרונות חדשניים. במקביל, יש בארץ מאות מפעלים המשוועים לפתרונות הללו. תחרות הסטארט-אפים מאפשרת לחברות הזנק הפועלות בתחום התעשייה החכמה לקבל חשיפה והכרה של המוצרים והשירותים אותם פיתחו. מטרת התחרות הנה לקדם ולהוקיר את פיתוח החדשנות בעולם התעשייה החכמה, תוך הטמעתה במפעלים מקומיים וברחבי העולם".

לדברי אלתר, "המיזמים שהשתתפו נבחרו על פי מספר קריטריונים, ובהם חדשנות וייחודיות במוצר, היכולת לרישום פטנט, תרומה למפעל, חיסכון ושיפור פעילותו, רמת הקושי ביישום, והאם הפיתוח נוסה בפיילוט בארץ או בעולם. בסך הכל נרשמו לתחרות כ-30 סטארט-אפים בדרגות בשלות שונות. שמונה החברות הבולטות, שהציגו את הרעיונות המקוריים ביותר, התחרו בשלב הגמר והציגו את המיזם שלהן בפני צוות השיפוט. אל קו הסיום הגיעו שלושה סטארט-אפים בעלי פוטנציאל ממשי לתרום לתחום התעשייה החכמה ולהצעדת מפעלים לעידן החדש בפעילותם, בהיבטים שונים".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום