שילת בוועידת האנרגיה והעסקים: "בעקבות המלחמה באוקראינה פתאום ישראל ומצרים הפכו להיות השותפות הכי יציבות שיש לאירופה"

מנכ"ל משרד האנרגיה ליאור שילת בוועידת האנרגיה והעסקים: "בעקבות המלחמה באוקראינה פתאום ישראל ומצרים הפכו להיות השותפות הכי יציבות שיש לאירופה""

ליאור שילת, מנכ"ל משרד האנרגיה, דיבר הבוקר בוועידת האנרגיה והעסקים ה-19 המתקיימת היום באקספו תל אביב.

שילת אמר בין היתר: "מכיוון שאנרגיה הפכה למשמעותית – אז מאגרי הגז הטבעי והטכנולוגיה שלה הפכו את ישראל למדינה מחוזרת. בשנה האחרונה ניהלנו מו"מ מול כל אחת מהמדינות הגובלות בישראל, מלבד סוריה. 'דיפלומטיית האנרגיה'  שהובלנו, הביאה להסכמים ומגעים בינלאומיים אדירים – הסכם עם ירדן על מתקן התפלה, על רכישת חשמל מאנרגיות מתחדשות, הסכמים עם מצרים על העברת גז טבעי לאיחוד האירופי, הסכם עם לבנון, שהטריגר שלו היה אנרגטי. כשהגענו לקהיר לחתום על הסכם עם האיחוד האירופי ומצרים, אמרה נשיאת האיחוד שבעקבות המשבר עם אוקראינה הם הבינו שצריך לשמור על השותפות היציבות שלהם – ישראל ומצרים. מתי התייחסו למדינות המזרח התיכון כשותפות היציבות של אירופה? זה מעיד יותר מכול על המעמד האנרגטי שלנו".

פרסום

בכל הקשור למעבר לאנרגיות מתחדשות אמר שילת: "המעבר לאנרגיות מתחדשות הוא הדרגתי, הגז הטבעי והדלק הפוסילי יהיו פה, בכמויות יורדות,  גם ב-25 השנים הקרובות, על כן אנחנו צריכים לבנות משק אמין שיידע להתמודד עם זה. נוכל להגיע ליעד של 30% אנרגיות מתחדשות ב-2030, אבל זה כרוך ב-54 צעדי מדיניות שזיהינו שצריך לעשות בדרך ובאמירה ברורה של הממשלה שמדובר בעדיפות לאומית".

פרסום

ועידת האנרגיה ועסקים הבינלאומית 2022 עוסקת השנה במשבר האנרגיה הבינלאומי והביטחון האנרגטי והלקחים שעל ישראל להפיק ממדינות אחרות. בוועידה, בהפקת "תכלית" ובניהולו של ד"ר עמית מור, מתארחים בין היתר שרת האנרגיה קארין אלהרר, המתווך האמריקאי עמוס הוכשטיין, ראשי הרגולציה והתעשייה בישראל ובעולם

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום