קמין עץ הוא אמצעי החימום המזהם ביותר .

לטענת תושבים בעיר מודיעין , שבה בתים פרטיים רבים עם קמינים, הם סובלים ממפגע של זיהום אוויר. בחלק מהרשויות בסביבה כבר אסרו את השימוש בקמינים

החורף שהגיע לאחרונה, ואיתו הקור העז ששורר באזורים רבים בסביבות מודיעין, בין השאר בשל מיקומה בלב שטח פתוח, החזירו אל תושבי כמה משכונות העיר והסביבה מפגע ישן־חדש: ריח שרוף שנוצר כתוצאה מעשן הנפלט מארובות קמיני העץ של בעלי בתים פרטיים בעיר.

מי שבעיקר סובלים מהמפגע הם תושבי השכונות הוותיקות יותר, בהן נמצאים בתים פרטיים שבהם פועלים קמינים מסוג זה. על אף שבמהלך השנים האחרונות ניהלו כמה רשויות מקומיות בארץ מאבק נגד הפעלת קמיני עץ, שכן העשן שנפלט מהארובות מסוכן לנשימה, הרי שעדיין יש רבים שמפעילים אותם, דבר המורגש היטב במהלך השבועות האחרונים, שבהם הטמפרטורות סביב מודיעין הן חד־ספרתיות.

במהלך השנים האחרונות, כשאנשי המשרד להגנת הסביבה החלו לפעול להעלאת המודעות לסכנה הבריאותית והסביבתית הנגרמת כתוצאה מהבערת עצים בקמינים ביתיים, החליטו רשויות מקומיות ברחבי הארץ לפעול לחקיקת חוקי עזר עירוניים האוסרים על שימוש בקמיני עץ בשטחן.

פרסום

לפני שנה היו אלה חברי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית נס ציונה שקיבלו את המלצת גורמי המקצוע במשרד להגנת הסביבה, וחוקקו חוק עזר עירוני האוסר על התקנת קמיני עץ חדשים בבתים בתחום העיר.
אולם משום שבישראל אין עדיין תקנות ברורות העוסקות באיסור הפעלת קמינים והרשויות אינן פועלות לאכיפת החימום הביתי בצורה זו, מתקשות הרשויות המקומיות, בהן גם זו של מודיעין, להשתלט על המפגע.

על פי מידע המופיע באתר המשרד להגנת הסביבה, קמין עץ הוא אמצעי החימום המזהם ביותר וההמלצה היא לחמם את הבית באמצעות מזגן שאינו מזהם כלל את הסביבה.
רמת הזיהום הנגרמת לסביבה מהפעלה של קמין עצים גבוהה פי 13 מהפעלת קמינים הפועלים על חומר בעירה מרוכז, ופי 184 מהפעלה של תנור נפט.

פרסום

על פי נתוני משרד הבריאות, שריפת עצים בקמינים ביתיים פוגעת לא רק בסביבה אלא גם עלולה להוות סיכון בריאותי: החלקיקים המיקרוסקופיים שנפלטים מהארובות חודרים לעיניים ולמערכות הנשימה ועלולים לגרום לתחושת שריפה, נזלת ומחלות כמו ברונכיטיס, ואף לגרום לאירועי לב ולשבץ מוחי.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

המחיר של קירור GWP כבר גבוה וממשיך לעלות

07/07/2024

גם המזגנים יוזלו - רפורמת "מה שטוב לאירופה – טוב לישראל" יוצאת לדרך

01/07/2024

היזם שמאחורי פיתוח המזגן המיני-מרכזי: "הלימודים כהנדסאי היו הבסיס להכול"

30/06/2024

הום ​​דיפו נקנס ב-1.6 מיליון דולר על מכירת R134a

30/06/2024

הרחבה לכמות הגז הטבעי הנוסף אותו יוכלו לייצא ממאגר לוויתן.

26/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

המחיר של קירור GWP כבר גבוה וממשיך לעלות

07/07/2024

גם המזגנים יוזלו - רפורמת "מה שטוב לאירופה – טוב לישראל" יוצאת לדרך

01/07/2024

היזם שמאחורי פיתוח המזגן המיני-מרכזי: "הלימודים כהנדסאי היו הבסיס להכול"

30/06/2024

הום ​​דיפו נקנס ב-1.6 מיליון דולר על מכירת R134a

30/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום