פטורים מ-PFAS נדרשים ליישומים קריטיים

גרמניה: גוף מחקר גרמני מוביל שללו פטורים, כל רגולציה עתידית של PFAS עלולה לסכן את הפעולה הרצויה והבטוחה של מערכות קירור ומשאבות חום.

בהצהרת עמדה, מועצת המחקר של גרמניה לטכנולוגיית קירור (FKT) מציגה את ההשלכות החשובות ביותר של הרגולציה המוצעת על יישומי תשתית קריטיים רבים.

נייר העמדה, המרחיב את החששות שהעלה ה-FKT ודווח ב- Cooling Post בסוף מאי, אמור להיות מוגש לאיגוד הכימיקלים האירופי בקרוב, עם צעדים נוספים מתוכננים. ההצהרה נתמכת על ידי מספר עמותות, גילדות ומכוני RACHP גרמניים.

פרסום

בפברואר, קבוצה של חמש מדינות אירופיות – גרמניה, הולנד, נורבגיה, שוודיה ודנמרק – הציעה איסור על חומרי PFAS תחת הגדרה שתכלול בפועל את כל חומרי הקירור HFC ו-HFO. הצעות אלה נבדקות כעת על ידי איגוד הכימיקלים האירופי. 

השלכות חמורות

ה-FKT אומר כי הוא תומך במטרה להגן על בני האדם והסביבה מפני הסיכונים הכרוכים בשימוש בלתי מוגבל בכימיקלים, אך מתעקש כי לאיסור כללי על כל קבוצת החומרים PFAS יהיו השלכות ניכרות על תעשיית הייצור ומכאן גם על תעשיית הקירור ומשאבות החום. ההשפעה האפשרית של הרגולציה המוצעת של חומרי PFAS נחקרת כעת על ידי חברי FKT בפירוט.

בנוסף להשפעה כמעט על כל חומרי הקירור HFC ו-HFO, האיסור יאסור גם על שימוש במספר רכיבי קירור קריטיים, כולל אטמים חיוניים ומערכות איטום אחרות, רכיבים חשמליים ואלקטרוניים וציפויים עמידים בפני שחיקה. 

הוא מציין כי מיסבים, מנקי ואטמי פיר עשויים כולם מחומרי PTFE שיהיו תחת איום. אלה משמשים כיום כדי להבטיח שרכיבים אטומים כדי למנוע דליפה של חומרי קירור כולל HFCs, פחמן דו חמצני ואמוניה. 

על פי ההגדרה המוצעת, יושפעו גם ציפויים עם חיכוך נמוך המגבירים את יעילות האנרגיה, מאריכים את אורך חייהם ומפחיתים את עלויות התחזוקה והתיקון.

טבעות O, בלוטות ארוזות, אטמים שטוחים ומערכות איטום אחרות העשויות למשל משילובי חומרים מבוססי PTFE ו-FKM או פלואורואלסטומרים אחרים מאפשרים פעולה נכונה של בידוד וויסות שסתומים במקומות שונים בתוך מערכת קירור. 

שסתומים נדרשים להיות אטומים היטב על מנת לעמוד בדרישות הבטיחות ולהפחית דליפה של חומרי קירור לסביבה ולוודא שניתן לבודד חלקים מסוימים של מערכות הקירור בבטחה בעת הצורך. 

"לרבים מהחומרים ששימשו לפני 1950 יש שיעורי דליפה גבוהים באופן בלתי מקובל או שהם אינם מותרים יותר מכיוון שהם אינם עומדים בתקני בטיחות מודרניים (כלומר עופרת, אסבסט)", אומר ה-FKT בהצהרה שלו. "חלופות לחומרים המכילים PFAS המסוגלים לעמוד בדרישות הביצועים הגבוהות מאוד הנדרשות כעת אינן זמינות כעת." 

היא מוסיפה כי מחקר למציאת חלופות מתאימות ובדיקות המעבדה והשטח הקפדניות הנדרשות להוכחת התאמתן לשימוש מעשי בקירור יימשכו שנים רבות.

פיתולי המנועים המשמשים להנעת מדחסים, משאבות קירור ושסתומי ויסות, מוגנות לרוב בציפויים המכילים פלואור. בנוסף, מותקנים חיישנים, רכיבים חשמליים ובקרה בכל מערכות קירור ומשאבות חום. "התפקוד והעמידות שלהם מסתמכים על חומרים המכילים PFAS שמאפשרים פעולה יעילה באנרגיה", אומר ה-FKT.

פרסום

תחליפים לא ברורים

"אנו רואים כי חומרים המכילים PFAS ממלאים תפקיד מרכזי בהפעלה בטוחה ופונקציונלית של מערכות קירור ומשאבות חום", הגיב פליקס פלוהר מ- Daikin Chemical Europe, שעומד בראש קבוצת העבודה. "איך אפשר להחליף את הפונקציות האלה עדיין לא ברור."

החברות ב-FKT, הכוללת נציגים מהתעשייה יחד עם מוסדות מחקר, משוכנעת כי ללא שימוש בחומרים המכילים PFAS, פעולה בטוחה ויעילה ללא הפרעה של מערכות קירור ומשאבת חום אינה אפשרית. 

היא טוענת כי לאובדן מערכות קירור ומיזוג אוויר בתשתיות קריטיות, כמו בתי חולים, מרכזי נתונים, מפעלי אנרגיה ושרשרת הקור כולה, אפילו לפרק זמן קצר, יהיו השלכות שליליות קיצוניות בכל תחומי החברה. 

בנוסף, היא מדגישה כי מפעלי קירור מופעלים בדרך כלל במשך יותר מ-20 שנה ודורשים אספקה ​​רציפה של חלקי חילוף/תיקון רכיבים. 

"ללא חומרים המכילים PFAS ההישג של ההסכם הירוק האירופי היה מוטלת בספק ומסתכן", נכתב בהצהרה. "כאשר מעריכים את הסיכונים לטכנולוגיית הקירור ומשאבת החום הדרושה למילוי משימות בסיסיות עבור החברה, פטורים מתקנת PFAS חיוניים מנקודת המבט של ה-FKT."

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בקשות למענק משאבות חום עלו ב-39%

03/03/2024

הקמפיין החדש - "בלחיצת כפתור", מציג את הטכנולוגיה במזגני תדיראן

27/02/2024

מכירות משאבות החום באירופה ירדו ב-5% ב-2023

27/02/2024

BDN מציע ניטור ברמה גבוהה

25/02/2024

צ'ילר ULT בעל קיבולת גדולה באמצעות קירור ניאון

25/02/2024

תשע מדינות בארה"ב מתחייבות להאיץ את מכירות משאבות החום

11/02/2024

בקשות למענק משאבות חום עלו ב-39%

03/03/2024

הקמפיין החדש - "בלחיצת כפתור", מציג את הטכנולוגיה במזגני תדיראן

27/02/2024

מכירות משאבות החום באירופה ירדו ב-5% ב-2023

27/02/2024

BDN מציע ניטור ברמה גבוהה

25/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום