מנהיגים מהאזור סיכמו על קידום תוכנית פעולה אזורית למאבק במשבר האקלים

נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי; הנשיא הקפריסאי ניקוס אנסטסיאדיס ומנהיגים נוספים מהאזור ביחד עם השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, סיכמו על קידום תוכנית פעולה אזורית למאבק במשבר האקלים

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "אנחנו בישראל חיים בהוט-ספוט, נקודת אקלים חמה. הטמפרטורות באזורנו ממשיכות לעלות מהממוצע העולמי ואירועי מזג אוויר קיצוניים לא פוסחים על אף מדינה. כפי שמשבר האקלים לא מבחין בקו הגבול, על ההתמודדות איתו להיות אזורית וחוצה גבולות. רק מאמץ אזורי ושיתופי ידע וניסיון בתחומי הטכנולוגיה הם שיביאו פתרונות פורצי דרך, שישפרו את חייהם של מיליארדי אנשים – לא רק באזורנו אלא ברחבי העולם. מדינות האזור חולקות את האקלים המתחמם והמתייבש, וכפי שהן חולקות את הבעיות – הן יכולות וצריכות לחלוק את הפתרונות. אף מדינה לא תוכל לעמוד מול משבר האקלים לבדה, והתמודדות משותפת למדינות האזור כדי לחלוק פתרונות היערכות והסתגלות היא הדבר החשוב ביותר לשנים הקרובות"

פרסום

 

 

הבוקר (ג') בפסגת האקלים בשארם א-שייח' שבמצרים, נועדו מנהיגי מדינות האגן המזרחי של הים התיכון והמזרח התיכון בהם הנשיא המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי, הנשיא הקפריסאי ניקוס אנתאסידאס ומנהיגים נוספים מהאזור, ביחד עם השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, במטרה לקדם תוכניות פעולה משותפות למדינות האזור להתמודדות עם משבר האקלים.

 

הפגישה מהווה שיא של תהליך אזורי ביוזמת ממשלת קפריסין שלה שותפה מדינת ישראל כבר משלביה הראשונים, ושותפות לה מצרים, לבנון, ירדן, קפריסין, סעודיה, עומאן, בחרין, קטאר, אמירויות, עיראק, כווית והרשות הפלסטינית.

 

מטרת היוזמה הקפריסאית היא לתאם פעולות כנגד משבר האקלים ברמה האזורית מתוך הבנה שזהו צו השעה ושיש צורך בהידוק שיתופי הפעולה. היוזמה מבוססת על עבודה של 13 צוותי משימה בהם השתתפו למעלה מ-200 מדענים מהאזור והעולם, גם מישראל, אשר מיפו את השלכות משבר האקלים באזור, סימנו פערים וניסחו המלצות. חלק מההמלצות מיועדות לפעולות אזוריות משותפת בין המדינות, וחלקן מציעות דרכי פעולה והתמודדות במסגרת המדינתית, מתוך הכרה שיש צורך בשתי רמות פעולה הן ברמה הלאומית והן ברמה האזורית, אשר יחד הן משלימות אחת את השנייה.

 

פרסום

בשלוש השנים האחרונות, תמכה מדינת ישראל באמצעות המשרד להגנת הסביבה ביוזמה הן על רקע השלכות משבר האקלים על אזורנו והצורך בבניית חוסן אקלימי אזורי – Regional Climate Resilience – והן מתוך ראייה מדינית שמדובר בהזדמנות לבניית שיתופי פעולה אזוריים וחיזוק הקשרים המדיניים.

 

ישראל אף הציעה לשתף מניסיונה בתחומי התמודדות עם משבר האקלים כמו מים, חקלאות וחדשנות אקלימית. מדינת ישראל רואה חשיבות בהמשך מעורבותה באופן אקטיבי ביוזמה, השתתפותה במפגשים השונים, ותרומה מניסיונה בהתמודדות עם משבר האקלים.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום