מכירות המזגנים בהודו צפויות לגדול ב-20% הקיץ

היקף שוק המיזוג הביתי בהודו הסתכם ב-8.25 מיליון יחידות בשנת 2022, ורשם צמיחה דו-ספרתית גבוהה מהרגיל

הקיץ  טרם החל אבל התחזיות המצביעות על טמפרטורות גבוהות במיוחד ועונה ממושכת, גורמות לחברות מיזוג האוויר למגורים בהודו לחייך מאוזן לאוזן לאור הגידול הצפוי השנה במכירות, בשיעור של 15-20 אחוזים.

בהתבסס על מגמות מוקדמות של עלייה בביקוש, יצרניות המזגנים מרחיבות את הפורטפוליו שלהן על ידי הוספת מערכות מבוססות טכנולוגיית אינוורטר החסכונית באנרגיה בשילוב עם תכונות חכמות כגון IoT ומטהרי אוויר. כתוצאה מכך הוגדל הייצור על מנת לעמוד בביקושים של ערוצי השיווק השונים. בנוסף, הן מצפות לזינוק במכירות של מערכות קירור אחרות כגון מצנני אוויר ומקררים.

פרסום

חברת וולטאס הנמנית על תאגיד טאטה, צופה ביקוש רב בקיץ הקרב ובא בהתחשב בעובדה שהטמפרטורות ברחבי המדינה יהיו "גבוהות באופן חריג", מה שמצביע על קיץ חם עוד יותר ופתיחה מוקדמת יותר של העונה החמה.

"כבר ראינו עלייה בהזמנות מצד הסיטונאים, הקמעונאים ומשתמשי קצה לרכישת מוצרים כמו מזגנים, מצנני אוויר ומקררים", אמר Pradeep Bakshi, מנכ"ל וולטאס.

לדבריו, תעשיית המיזוג מכוונת ל"צמיחה דו-ספרתית חזקה" הן בנפח והן בערך בתקופת הקיץ, בערוצים לא מקוונים ובערוצים מקוונים כאחד, ו"וולטאס ערוכה היטב לעמוד בגידול בדרישה".

איגוד יצרני מכשירי חשמל ואלקטרוניקה בהודו מעריך שהגידול השנה במכירות המזגנים יסתכם ב-20%. "ככל שמפלס הטמפרטורות ברחבי הודו ילך ויעלה, אנו מצפים שמכירות המזגנים יעלו בהתאמה בכ-15-20 אחוזים. החודשים מארס ואפריל היוו אינדיקציה טובה לכך שאנחנו בכיוון הנכון", ציין נשיא האיגוד, אריק בראגנזה.

היקף שוק המיזוג הביתי בהודו הסתכם ב-8.25 מיליון יחידות בשנת 2022, ורשם צמיחה דו-ספרתית גבוהה מהרגיל.

ג'ונסון קונטרולס-היטאצ'י מיזוג אוויר הודו, שמוכרת מערכות מיזוג למגורים תחת שם המותג היטאצ'י, מהמרת אף היא בגדול על נפח מכירות גבוה והגדלת נתח השוק שלה. "השנה אנו מצפים לתוצאות שיא בהיקף המכירות שתתבטא בעלייה של כ-25% במחצית הראשונה של השנה, ככל הנראה היקף גבוה יותר משיעור הצמיחה הכולל של תעשיית המיזוג", ציין גורמיט סינג, מנכ"ל ג'ונסון קונטרולס-היטאצ'י מיזוג אוויר הודו.

B Thiagarajan, מנכ"ל בלו סטאר מחכה אף הוא בכיליון עיניים לתחילת הקיץ, עונה שתזניק את המכירות השנתיות של התעשייה להערכתו בכ-20% ובכ-25% בעונת הקיץ. מנוע הצמיחה העיקרי להערכתו יהוו מזגני אינוורטר החסכוניים באנרגיה שמחירם נע סביב 35-40 אלף רופי (425-486 דולר).

"חמשת הרבעונים האחרונים היו מעולים עבורנו וצמחנו מהר יותר מכלל השוק ואנו מצפים להמשיך במגמה זו. אני צופה שבקיץ הזה מכירות תעשייה יגדלו ב-25% (לפי ערך) ואנחנו נצמח ב-30%", הוסיף Thiagarajan. יתרה מכך, החדירה של מזגנים נמוכה למדי בהודו בהשוואה לשווקים אחרים, ולדבריו, אזורים חצי עירוניים וכפריים יתרמו גם הם לצמיחת הקטגוריה.

האופטימיות של עמיתיו מובנת מאליה ל-Fumiyasu Fujimori, מנכ"ל פנסוניק הודו, אשר חוזה "צמיחה בריאה" השנה עבור מוצרי קיץ כמו מזגנים, מקררים וכדומה. לדבריו, בכוונת החברה להמשיך להתמקד בפיתוח הננוטכנולוגיה ו-IoT לטובת פיזור אוויר בריא יותר במערכות המיזוג של החברה הוותיקה.

פרסום

"בשנה שעברה רשמנו גידול של 35% במכירות המזגנים והמקררים שלנו. השנה אנו מקווים להמשיך במומנטום ולהשיג גידול דו ספרתי נאה", מסר Fujimori.

Godrej Appliances מאמינה שהודות לעונה הבוערת תצליח להגדיל ב-2023 את היקף המכירות ללמעלה מ-1.2 מיליון מזגנים. "תנאי הפתיחה השנה טובים יותר מאשתקד. מה גם שאנחנו מאמינים שלצרכנים תהיה יכולת כלכלית גבוהה יותר לרכישת מערכות מיזוג הודות להטבות מס", מבהיר הסמנכ"ל העסקי

של Godrej Appliances וסגן נשיא בכיר, כמאל ננדי.

בשנה שעברה הביקוש הצטמצם עקב גשמים לסירוגין ומגמת האינפלציה שאילצה, לדברי ננדי, את חברות המזגנים להעלאות את המחירים. לאור הירידה הנאה בשיעור האינפלציה ומזג האוויר החם הצפוי, ננדי סבור שבקיץ 2023 יישבר שיא המכירות של התעשייה.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום