מדינות האיחוד האירופי דורשות פעולה בנושא שחרור פחמן

: 15 מדינות חברות באירופה חתמו על מכתב פתוח הקורא לנציבות האירופית לפרסם את תוכנית הפעולה המושהית של משאבות חום ולשנות את אסטרטגיית החימום והקירור "המיושן". 

המדינות – לטביה, אוסטריה, קפריסין, דנמרק, אסטוניה, צרפת, אירלנד, יוון, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה וספרד – עומדות על כך שנדרשים אותות פוליטיים ברורים כדי לספק את שחרור הפחמן של המגזר.

בדצמבר הודיעה הנציבות שהיא דוחה את תוכנית הפעולה של משאבות חום – שתפרט כיצד היא מתכננת להשיג את התחייבותה להתקין 10 מיליון משאבות חום נוספות עד 2027 – עד לאחר הבחירות לאיחוד האירופי בחודש הבא. אסטרטגיית החימום והקירור של האיחוד האירופי, שפורסמה ב-2016, סיפקה סקירה כללית של צריכת האנרגיה ותמהיל הדלק של מגזר החימום והקירור באותה תקופה, וקבעה את תרומתה האפשרית לנייטרליות האקלים עד 2050.

פרסום

המכתב מתעקש כי יש צורך בפעולה בשל מחזורי ההשקעה הארוכים וההכרח לערב אזרחים, צרכנים ומשקיעים לתרום למעבר האנרגיה בתחום החימום והקירור. בלעדיו, טוענות המדינות כי קיים "סיכון משמעותי" של נעילת פחמן לטווח ארוך, ובסופו של דבר נכסים תקועים, שיהיה קשה ויקר לתקן אם לא יינקטו צעדים בתקופה עד 2030.

"אנו זקוקים לאותות פוליטיים ברורים במסגרת הקרובה כדי לספק את שחרור הפחמן של המגזר, כולל בחינת אמצעים רגולטוריים קיימים, יישום של אמצעי מדיניות ספציפיים אלה ותמיכה פיננסית ציבורית ופרטית ממוקדת כדי ליצור תנאים יציבים ולאפשר השקעה מלאה בקנה אחד עם עקרון ההתייעלות האנרגטית תחילה", נכתב במכתב. 

"האצת הפריסה והגברת הביקוש לפתרונות חום וקירור מתחדשים לא רק ישחקו תפקיד משמעותי בהפחתת פחמן ובטווח הארוך יגדילו את עלות הנגישות לכל הצרכנים, אלא גם יתרמו לתחרותיות של האיחוד האירופי באספקת שוק ניתן להרחבה עבור ספינת דגל אירופית מתחדשת. תעשיות, כמו משאבות חום".

פרסום

במכתב דומה בינואר, הזהירו 19 ארגוני תעשיית האנרגיה האירופית, כולל ארגונים לא ממשלתיים, קבוצות צרכנים וצוותי חשיבה, את הנציבות כי אי פרסום תוכנית הפעולה של משאבת החום שלה מסכנת את מעבר האנרגיה בחימום.

איגוד משאבות החום האירופי הזהיר בעבר כי דחיית תוכנית הפעולה של משאבות חום "התקפה על הבלמים" על יציאת משאבת החום בתקופה שבה מכירות משאבות החום היו מואטות באירופה.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום