לראשונה: משבר האקלים מגיע לוועדת חוץ וביטחון ביום הסביבה והאקלים בכנסת

לראשונה: משבר האקלים מגיע לוועדת חוץ וביטחון ביום הסביבה והאקלים בכנסת; גלית כהן, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה: "ישראל נמצאת בנקודה חמה וצפויה להיות בין המדינות הראשונה שייפגעו ממשבר האקלים, לכן קיימת דחיפות בהיערכות של כלל המערכות הביטחוניות בישראל"

 

מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן: "משבר האקלים הוא איום בטחוני על ישראל. ישראל נמצאת על נקודה חמה וצפויה להיות בין הראשונות להיפגע מהמדינות המפותחות ועל כן יש צורך דחוף בהיערכות של המערכות הביטחוניות. אנו מצפים לכניסת פרק מערכות ביטחוניות לתכנית 100 הצעדים להתמודדות עם משבר האקלים"

פרסום

 

במסגרת יום הסביבה והאקלים בכנסת, ועדת חוץ וביטחון בראשות ח"כ רם בן ברק, ערכה ישיבה מיוחדת שסקרה את היערכות גופי הביטחון השונים לשינוי האקלים.

 

בעוד שבארה"ב, בנאט"ו ובגופי ביטחון במדינות מתקדמות נושא היערכות לשינוי האקלים נדון ומוטמע מזה מספר שנים, בישראל המצב שונה ורק לאחרונה החלו גופי הביטחון לעסוק בתחום, ולראשונה נושא האקלים כאיום ביטחוני מגיע לוועדת חוץ וביטחון.

 

מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, ואלון זס"ק, סמנכ"ל בכיר למשאבי טבע במשרד ויו"ר מנהלת ההיערכות לשינוי אקלים, הציגו במהלך דיון הוועדה את תוכנית היישום הלאומית שבנה המשרד, בשיתוף הגורמים הרלוונטיים, ואת הדחיפות בהיערכות של כלל גופי הביטחון.

 

המטה לביטחון לאומי, בהובלת איל חולתא, כותב בימים אלו את פרק האקלים בהערכת המצב של ישראל,  על בסיסו רח"ל מכינים את תרחישי הייחוס והאתגר המשמעותי הוא ביצוע ההיערכות  הנדרשת בקצה לכלל התרחישים של כלל גופי הביטחון ובראשם צה"ל, אשר הציג את התהליך לכתיבת תכנית הערכות שלו בוועדה.

 

משבר האקלים הוא איום ביטחוני על החוסן הלאומי של מדינת ישראל, ועלינו לפעול על מנת לוודא כי אנחנו ערוכים לתרחישים השונים ובמרכזם: שריפות, הצפות, גלי חום, סופות אבק ועוד.

 

פרסום

אלון זס"ק, סמנכ"ל בכיר למשאבי טבע במשרד להגנת הסביבה: "אנו מברכים את כלל גופי הביטחון על התגייסות לפעולה אך הזמן קצר. במשבר האקלים יש גם הזדמנות להתייעלות המערכות שתוביל לחיזוק הביטחון הלאומי והביטחון האנרגטי. מינהלת היערכות לשינוי אקלים  מתכנסת לדיון שוטף בנושא כבר בינואר הקרוב, ואנו מזמינים את הוועדה להמשיך לעסוק בנושא ולעקוב אחר הביצוע".

 

למצגת שהציג המשרד להגנת הסביבה בוועדה: https://did.li/02TfT

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום