יצרניות המזגנים מזהירות מפני עליית מחירים

במכתב שנשלח ללקוחות החברה, אשר עליו חתום מנכ"ל אלקטרה מיזוג אוויר, משה ארדר, החברה מעדכנת כי "התפרצות נגיף הקורונה בסין גרמה לנזקים כבדים ולהשלכות כבדות נגזרות אשר משפיעות על כלל שרשרת האספקה הנוגעת ליבוא מזגני אלקטרה בפרט ולכלל היצוא מסין"

יצרני המזגנים הסיניים עדיין לא חזרו לעבודה סדירה, ובענף החשמל יש כבר מי שממהר להעלות מחירים. חברת אלקטרה מוצרי צריכה, השחקנית הגדולה בענף החשמל, הודיעה ללקוחותיה כי ביום שישי  14 בפברואר, היא תעלה מחירים.

החברה מסרה כי המשך התפרצות נגיף הקורונה בסין גרמה לנזקים כבדים המשפיעים על כל שרשרת האספקה של המזגנים המיוצרים בסין. על פי הודעת אלקטרה, ספקי החברה טרם חזרו לעבודה סדירה לאחר חופשת החג שהיתה אמורה להסתיים ב-1 בפברואר והוארכה עד ל-9 בפברואר.

"בנוסף, המחסור בחומרי הגלם הביא לעליית מחירי הייצור, הייבוא והתפעול", כתבה החברה במכתב ללקוחות. "לכן, אנו נאלצים להודיע על עליית מחירים אשר תחול על מזגני אלקטרה מיום שישי. מחירון מעודכן ופרטים נוספים יועברו דרך סוכני המכירות".

פרסום

מפעל המזגנים מידאה, המספק לאלקטרה צריכה את המזגנים שהיא מוכרת תחת המותג אלקטרה, חזר אתמול לעבודה, אך בתפוקה נמוכה יחסית. בשלב ראשון חזרו לעבודה עובדי המשרדים ובשלב הבא ישובו עובדי המפעל.

תדיראן, השחקנית הגדולה בשוק המזגנים, היתה קצת פחות פזיזה ובשלב זה הוציאה דיווח לבורסה על שיבושים הצפויים באספקה באם התפרצות הנגיף לא תיעצר. תדיראן רוכשת את המזגנים שלה מהספקית הסינית GREE, וזו הודיעה לה כי בשל התפשטות הנגיף, נכון למועד זה, היא לא חוזרת לעבודה סדירה. גם קבלני המשנה האחרים וספקים של חומרי גלפ של תדיראן בסין הודיעו כי טרם שבו לפעילות ייצור סדירה.

פרסום

"מבחינה שערכה החברה אודות השפעת השיבושים בפעילות הייצור בסין ולאור מדיניות ניהול המלאי של החברה, נראה כי בטווח המיידי והקצר אין בשיבושים אלה כדי להוות פגיעה מהותית בפעילות החברה ותוצאותיה בטווח הזמן האמור. עם זאת, מאחר שנכון למועד זה אין בידי החברה או ספקיה כאמור יכולת להעריך את מועד הפסקת השיבושים וחזרה של פעילות הייצור בסין לסדרה, ואין בידי החברה יכולת להעריך, בשלב זה, את מידת ההשפעה של משך השיבוש בפעילות הייצור בסין על החברה, אם וככל שיימשכו, בטווח הבינוני והארוך. החברה תשוב ותעדכן אם יחולו התפתחויות בנושא אשר יש בהן כדי להשפיע באופן מהותי על פעילות החברה או תוצאותיה", דיווחה תדיראן .\

אחרי אלקטרה, גם טורנדו מייקרת את המזגנים שלה: ל"גלובס" נודע כי חברת טורנדו הודיעה הערב לרשתות הקמעונאות כי מיום שישי הקרוב היא מעלה את מחיריה לקמעונאים בשיעור של כ-10%. לפי ההודעה, המחירון החדש יכלול עליית מחירים על כל הדגמים של החברה. המשמעות היא שההתייקרות במחיר לצרכן עשויה להגיע אפילו לעשרות אחוזים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום