חוקרות וחוקרים? עוסקים במשבר האקלים, בפסולת, או בקידום כלכלה מעגלית?

חוקרות וחוקרים? עוסקים במשבר האקלים, בפסולת, או בקידום כלכלה מעגלית? המשרד להגנת הסביבה יוצא בתמיכה במחקרים בהיקף של עד 5.5 מיליון שקל בהובלת המדענית הראשית של המשרד, פרופ' נגה קרונפלד-שור

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "המשרד להגנת הסביבה מכיר בחשיבות של קידום מדיניות סביבתית וקבלת החלטות מבוססות מדע. לכן, המשרד מעניק תמיכות נרחבות למחקרים העוסקים באתגרים הסביבתיים המשמעותיים המצויים בחזית פעילות המשרד, בדגש על תחומים בעלי חשיבות מכרעת כמו משבר האקלים וטיפול בפסולת"

המשרד להגנת הסביבה יוצא בתמיכה בהיקף של עד 5.5 מיליון שקל במחקרים העוסקים במשבר האקלים, פסולת וכלכלה מעגלית. לשכת המדענית הראשית של המשרד להגנת הסביבה, פרופ' נגה קרונפלד-שור, פרסמה שני קולות קוראים לתמיכה במחקרים בנושאים אלה: תמיכה של עד 4 מיליון שקל למחקרי מיליון פסולת וכלכלה מעגלית, ו-1.5 מיליון שקל לנושא משבר האקלים.

פרסום

מטרת המחקרים היא לבנות ולהרחיב את בסיס המידע בתחום של שינוי אקלים והמערכות האקולוגיות וטיפול בפסולת, ולקדם מדיניות של צמצום הטמנת פסולת וקידום כלכלה מעגלית, השואפת למינימום פסולת ולהתייעלות מקסימלית בשימוש במשאבי הטבע.

לדברי פרופ' קרונפלד-שור, המשרד להגנת הסביבה פונה לציבור החוקרות והחוקרים בארץ בבקשה להגיש הצעות מחקר בנושאים המפורטים. תוצאות המחקרים, שיבוצעו במסגרת התמיכה ישמשו בין היתר לגיבוש מדיניות המשרד ולקביעת דרכי פעולה מועדפות לקידום הטיפול בתחום.

בתחום האקלים, המשרד להגנת הסביבה מתמקד במחקרים הבוחנים את השפעות שינוי האקלים על שירותי המערכות האקולוגיות, וכן מחקרים העוסקים בפתרונות מבוססי טבע המסייעים להתמודד עם סיכוני שינוי האקלים.

אזור אגן ים התיכון הממוקם בגבול בין אקלים ים תיכוני לאקלים צחיח למחצה וצחיח, הרגיש במיוחד למשבר האקלים. נוסף על ההתמודדות הנדרשת, השמירה על המערכות האקולוגיות והשירותים שהן מספקות לרווחת האדם מהווים אתגר נוסף. הטיפול במשבר האקלים ובמשבר האקולוגי נמצא בנושאי הליבה של פעילות המשרד להגנת הסביבה.

תמיכה נוספת היא במחקרים בנושאים של טיפול בפסולת, השפעה הסביבתית של פסולת וטיפול בפסולת ובכלכלה מעגלית, כולל מחקרים וסקרים העוסקים בטיפול בפסולת עירונית, פסולת בניין, פסולת חקלאית, פסולת טקסטיל, פסולת אורגנית, פסולת אריזות ופלסטיק, וכן מחקרים העוסקים בקידום כלכלה מעגלית.

ניתן להגיש הצעות למחקרים במסגרת הקול הקורא עד ל-31 במארס 2022.

פרסום

לקול הקורא בנושא משבר האקלים: https://www.gov.il/he/departments/publications/Call_for_bids/2022-2

לקול הקורא בנושא פסולת וכלכלה מעגלית: https://www.gov.il/he/departments/publications/Call_for_bids/2022-1

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום