התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

גרמניה: מחקר על משאבת חום עם מעגל קירור פרופאן במכונת ניקוי תעשייתית הוכיח את התאמתו של פרופאן לתהליכים תעשייתיים עם דרישות חימום וקירור.

מכון Fraunhofer למערכות אנרגיה סולארית ISE שיתף פעולה עם המרכז הבווארי לחקר אנרגיה יישומית (ZAE Bayern) ויצרנית מכונות הניקוי התעשייתיות הגרמנית MAFAC E Schwarz GmbH כדי לפתח מודול ניהול תרמי מודולרי עבור מכונת ניקוי הרכיבים התעשייתיים.

Fraunhofer ISE הייתה אחראית על שילוב מעגל קירור פרופאן חדשני במודול זה. מודול הניהול התרמי פועל במצב המתנה ומזוהה עם מכונת ניקוי קיימת באמצעות טכנולוגיית התהליך והבקרה כדי לספק למכונה חום וקור שימושיים המסופקים על ידי משאבת החום.

בעבר, אספקת החום והקור של מערכת הניקוי הייתה חשמלית בלבד. במהלך הבקשה החדשה, ניתן היה להעביר את שני התהליכים הנפרדים לתהליך אחד. 

פרסום

באופן משמעותי, צוות הפרויקט הצליח לתכנן בצורה מיטבית את משאבת החום באמצעות 255 גרם בלבד של פרופאן.

מעגל קירור מופחת בקירור המשתמש ב-150 גרם פרופאן פותח בעבר על ידי Fraunhofer ISE כחלק מפרויקט LC150.

התקנה מחדש של מכונת הניקוי הקיימת אמורה להביא ליעילות אנרגטית גבוהה יותר באופן משמעותי. משאבת החום השיגה COP משולב של חימום וקירור של 5.6. דרישות ההספק לחימום מי התהליך (ניקוי, שטיפה) ולחימום אוויר הזרימה לייבוש נחתכו בחצי, בעוד שההספק המשמש לחימום המים המתוקים נאמר כי בן הפחית בשיעור של עד 80%. 

על ידי מחזור אוויר הפליטה, ניתן לחסוך למעלה מ-10,000 ליטר מים טריים מדי שנה, הודות לסוג חדש של יחידת עיבוי המקררת מחדש ביעילות את אוויר הפליטה בתהליך, ומאפשרת שימוש בקירור הזמין ממשאבת החום במכונת הניקוי. בהתאם לתהליך. 

פרסום

בפעולה של שתי משמרות עם חמישה ימי ייצור בשבוע ו-48 שבועות ייצור בשנה, מודול הניהול התרמי החדש צפוי להשיג חיסכון בעלויות של כ-4,800 אירו לשנה וחיסכון בפליטת CO2 של כ-12,600 ק"ג בשנה.

היישום נתפס כמבטיח גם בתהליכים אחרים הפועלים בטווח טמפרטורות דומה (50-70 מעלות צלזיוס), כמו מדיחי כלים גדולים בקנטינות.

הפרויקט היה חלק מפרויקט ETA במתקנים קיימים שהחל בנובמבר 2020 עם משך מתוכנן של שלוש שנים. המימון ניתן על ידי המשרד הפדרלי לענייני כלכלה והגנת האקלים (BMWK) כחלק מתוכנית מחקר האנרגיה השביעית של ממשלת גרמניה. 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום