השרה תמר זנדברג י "אני שמחה לומר שהתנענו מחדש את קידום חוק האקלים "

12/01/2022

אתמול, (ג`) נערך הכנס "סביבה 2050" שהתקיים במלון הילטון בתל אביב. בכנס משתתפים גם מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, סמנכ"לית בכירה לתעשיות, שולי נזר, סמנכ"ל תכנון מדיניות ואסטרטגיה, יובל לסטר, ומנהלת תחום אסטרטגיה וחדשנות, רותם שמאי

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג נשאה היום (ג`) דברים בכנס: "אין לנו יותר זמן לבזבז, והבטחות צריך לקיים".

"המאבק במשבר האקלים הוא כבר מזמן לא רק מאבק על העתיד, אלא ההווה. ישראל נמצאת בקו ראשון לקטסטרופת האקלים, ועלינו לעשות הרבה יותר, והרבה יותר מהר. כדי להגיע ליעדים של 2050 עלינו להשתנות מהר, ואנחנו כבר מובילים את השינוי", אמרה השרה תמר זנדברג. "יחד עם שותפינו בממשלה, נקדם את יישום ההחלטה לפינוי המפעלים במפרץ חיפה, ונקים מנהלת שתתכנן ותוביל את הפינוי. אנחנו גם תומכים במדיניות הפסקת חיפושי הגז בישראל, לא רק לשנה אחת, אלא לצמיתות. מפני שגז הוא אמנם דלק מעבר, אך הוא גם דלק העבר, כשכלכלה המבוססת על אנרגיה נקייה ומתחדשת נמצאת ממש מעבר לפינה ועלינו להשליך את כל יהבנו כדי למצות אותה".

עוד אמרה השרה תמר זנדברג כי "אני שמחה לומר שהתנענו מחדש את קידום חוק האקלים. שנת 2022 תיזכר לדורות כשנה שבה ישראל העבירה חוק אקלים מקיף ואפקטיבי, שיקבע לראשונה מנגנון ממשלתי להתמודדות עם כל אתגרי שינויי האקלים, תוך עמידה ביעדים והיערכות להשלכות שעתידות לבוא. אני מודיעה מכאן גם לשותפיי לממשלה שלא אתפשר על זה. אין לנו יותר זמן לבזבז, עבר מספיק זמן מאז שקמה הממשלה, והבטחות צריך לקיים. אני אעמוד על זה כתנאי בסיסי. חוק האקלים מעוגן בהסכמים הקואליציוניים, והחוק הזה ייכנס לספר החוקים של מדינת ישראל".

פרסום

השרה תמר זנדברג הוסיפה בדבריה כי "לתעשייה יש אחריות גדולה מאוד והשפעה ממשית על עתידנו, ולכן עליה להיות חלק מהפתרון ולהתאים את עצמה למציאות המשתנה. המעבר שלנו יהיה מעבר הדרגתי אך מהיר לכלכלה מבוססת על אנרגיות מתחדשות. מי שנושא עיניו לשינויי ממשל בישראל וחושב שאולי הממשלה הזו היא אפיזודה חולפת, וממשלות אחרות ישיבו לאחור את המגמות – טועה ומטעה. בכל העולם, החברות הבינלאומיות והשוק הפיננסי כולו, מתאימים את עצמם לעידן של משבר האקלים. תעשייה שמעוניינת להישאר תחרותית ולשרוד בעולם החדש, תצטרך להתאים את עצמה".

פרסום

מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, אמרה בכנס: "יש כבר 56 מדינות עם חוק אקלים. לפי היעד שעליו הכריז מנכ"ל משרד רה"מ, עד סוף הקיץ גם בישראל יהיה חוק אקלים. אנחנו יודעים לומר היום באופן ודאי שהמחיר של אי-עשייה בנושא אקלים הוא גבוה הרבה יותר ממחיר העשייה. זה דורש גם הסטה של השקעות לאיפוס פליטות. המחיר של אי עשייה עלול להיות גבוה הרבה יותר ונכון שהמשק הישראלי יהיה ערוך לו".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום