השרה להגנת הסביבה הנכנסת, תמר זנדברג: "נחוקק חוק אקלים עם מנגנון תמחור פחמן, ונצמצם את צריכת הפלסטיק בישראל"

השרה להגנת הסביבה הנכנסת, תמר זנדברג: "נחוקק חוק אקלים עם מנגנון תמחור פחמן, ונצמצם את צריכת הפלסטיק בישראל";  השרה להגנת הסביבה היוצאת, גילה גמליאל: "התחלנו לממש את החזון למאבק במשבר האקלים בשנה החולפת. גיבשנו את חוק האקלים הישראלי, החלנו את חוק הפיקדון על בקבוקים גדולים, וקידמנו את סגירת המפעלים במפרץ חיפה"

היום (ג'), התקיים טקס חילופי שרות במשרד להגנת הסביבה, במעמד השרה הנכנסת, תמר זנדברג; השרה היוצאת, גילה גמליאל; מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, דוד יהלומי, בכירי ועובדי המשרד להגנת הסביבה וגופי הסמך.

השרה להגנת הסביבה הנכנסת, תמר זנדברג, אמרה בטקס: "משבר האקלים כבר כאן, נותרו לנו שנים ספורות לפני שנגיע לנקודת אל-חזור. זה עכשיו או לעולם לא. ההתחייבות בקווי היסוד של הממשלה שנלחמתי עליה היא חקיקת אקלים מרחיבה, שתכלול מנגנון תמחור פחמן. עלינו גם להפסיק את התלות בדלקים פוסיליים, כולל גז, ולהציב יעדים שאפתניים למעבר לאנרגיות מתחדשות. להעלות את היעד ל-2030 ל-40% אנרגיות מתחדשות לפחות, לאפס את הפליטות המזהמות עד 2050. כולל תכנית רצינית כדי לוודא שעומדים ביעד, שלא יישאר מספר על הנייר.

פרסום

"בשבועות הקרובים נוביל מהלך לצמצום צריכת הפלסטיק והכלים החד-פעמיים בישראל. כדי לעלות מדרגה לעולם ולמדינה נקיים יותר, על ישראל להיגמל מההתמכרות לפלסטיק וכלים חד-פעמיים. בכוונתי גם להביא בפני הממשלה הצעה לבטל את הסכמי קצא"א, ולממש את הפיקוח הישראלי על הסיכונים הסביבתיים בצינור. מפרץ אילת נמצא בסכנה ממשית בגלל צינור קצא"א, ומדינת ישראל לא צריכה להיות גשר נפט למדינות אחרות".

השרה הגנת הסביבה היוצאת, גילה גמליאל, אמרה היום: "אחד ההישגים המשמעותיים ביותר הוא העוצמה שהענקנו למשרד להגנת הסביבה בשנה החולפת. אזרחיות ואזרחי ישראל ומקבלי ההחלטות מבינים את החשיבות של משבר האקלים – מדובר בעניין חוצה מפלגות. חוק האקלים שהצגנו מציב את ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות בעולם, וכל שנותר הוא לחוקק אותו – ואני אהיה שם בכנסת כדי להצביע בעד.

"למרות הלחצים העצומים, החלנו את חוק הפיקדון על מכלי משקה גדולים. קידמנו את סגירת המפעלים המזהמים במפרץ חיפה והקמנו את ועדת המנכ"לים שנרתמה לחזון הסביבתי שלנו. למרות זאת, אני עוזבת את המשרד עם דאגה וחשש בנוגע להסכמי קצא"א – שצריכים להתבטל. למה מדינת ישראל צריכה לסכן את עצמה לטובת אינטרסים כלכליים?

פרסום

"אני מודה על הזכות לשרת את המדינה שלנו כשרה להגנת הסביבה, עם הישגים חשובים שמציבים את ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות בעולם".

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום