המשרד להגנת הסביבה מקדם חינוך סביבתי ואקלימי במערכת החינוך ובקהילה

המשרד להגנת הסביבה מקדם חינוך סביבתי ואקלימי במערכת החינוך ובקהילה: המשרד תומך ברשויות המקומיות בהיקף של 43 מיליון שקל לקידום פעילויות חינוכיות בנושא התמודדות עם משבר האקלים; מתוך סכום זה, 5.3 מיליון שקל יוקצו כתוספת תקציב לרשויות החברה הערבית במסגרת "התקאדום הסביבתי" של המשרד להגנת הסביבה


השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "בעידן של משבר אקלים, תפקיד אנשי החינוך ברשויות המקומיות הוא לתת לציבור את הכלים להתמודד עם האתגר של היערכות לחיים במציאות משתנה. זאת, תוך התייחסות למכלול התהליכים החברתיים, הסביבתיים והכלכליים המשפיעים על איכות החיים בהווה ובעתיד, ותורמים לנו במישור האישי והקולקטיבי. זאת, מתוך רצון לנטוע הרגלים סביבתיים כבר בגיל צעיר"

 

פרסום

המשרד להגנת הסביבה, באמצעות אגף חינוך וקהילה, יתמוך ברשויות המקומיות לקידום חינוך סביבתי במערכת החינוך ובקהילה. התמיכה מיועדת לקדם פעילות חינוכיות בנושא התמודדות עם משבר האקלים לשנות הלימודים תשפ"ג-תשפ"ד, מספטמבר 2022 ועד לאוגוסט 2024. היקף התקציב המיועד בתמיכה זו הוא 38 מיליון שקל. ליישובי החברה הערבית הוקצה תקציב נוסף בסכום של 5.26 מיליון שקל, במסגרת ה"תקאדום הסביבתי" של המשרד להגנת הסביבה, התוכנית המקיפה לשיפור מצב הסביבה והיערכות למשבר האקלים בחברה הערבית.

 

פרסום תמיכה זו הוא בהמשך להכרזה המשותפת של המשרד להגנת הסביבה עם משרד החינוך, על קידום תוכנית חינוך אקלימי. במסגרת התוכנית, החל משנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) יוכשרו צוותי החינוך בגנים ובבתי הספר בנושא אקלים וסביבה וישולבו לימודים במגוון נושאים, בכל שכבות הגיל. זאת, מתוך רצון לנטוע הרגלים סביבתיים כבר בגילאים הצעירים.

 

התמיכה הכלכלית בחינוך אקלימי צפויה לסייע בקידום תכנים סביבתיים הן בתוך מערכת החינוך והן מחוצה לה, ולהכשיר פעילים מהקהילה להתמודדות חברתית בנושא.

 

התמיכה בקול הקורא הנוכחי, תינתן לפעילויות חינוכיות בנושא משבר האקלים, בשלושה תחומים: הסמכת בתי ספר ירוקים – רגיל, מתמיד, ירוק עד וירוק מערכתי; פעילויות לקידום חינוך בנושא התמודדות עם משבר האקלים במהלך רשותי רחב במערכת החינוך (בתי ספר וגני ילדים); ופעילויות בקהילה לקידום השמירה על הסביבה במטרה לקדם היערכות להתמודדות עם משבר האקלים וביצוע הכשרת פעילים.

 

הגופים הרשאים להגיש בקשות תמיכה במסגרת הקול הקורא: עיריות, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות או איגודי ערים (איגודי ערים לאיכות הסביבה או איגודי ערים מסוג של אשכולות של רשויות מקומיות) אשר בתחומם מתבצעת הפעילות החינוכית בנושא הסביבתי.

פרסום

 

את הבקשות יש להגיש עד 6 ביולי 2022.

למידע נוסף: https://did.li/1BpTY

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום