היעדים לאמנת האקלים של האו"ם הוגשו

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, הגישה בשם מדינת ישראל את היעדים לאמנת האקלים של האו"ם, המהווים קפיצת מדרגה בהתמודדות ישראל עם משבר האקלים

 

ציטוט: "משבר האקלים הולך ומחריף, ומדינות העולם מאיצות את הצעדים להפחתת פליטות גזי החממה הגורמים למשבר, וכן את צעדי ההיערכות להשלכות שינויי האקלים על האנושות כולה. גם מדינת ישראל מעמיקה את יעדי הפחתת פליטות גזי החממה שלה ומרחיבה את אסטרטגיית האקלים שלה. בכך ישראל מצטרפת לשאר המדינות שפועלות לעבור לכלכלה נקייה ויעילה, כדי להיות ערוכה להשלכות משבר האקלים. אני גאה בצעד חשוב זה, אשר יותר מכל, נותן תקווה לילדים שלנו ולדורות הבאים. אנחנו נחושים לשמור על הסביבה והאקלים אל מול האתגרים של עולם צפוף יותר ודל במשאבים, ובקרוב נציג החלטות נוספות כדי לתמוך ביעדים שהציבה ישראל ולהפוך אותם למציאות"

פרסום

 

 

היעדים והפעולות שאותם מקדמת ישראל ועליהם התחייבה, מעמיקים ומרחיבים מאוד את היעדים הקודמים עליהם התחייבה הממשלה בשנת 2015. למעשה, ישראל הציבה לראשונה, יעדים אשר יפחיתו את פליטות גזי החממה מכלל המשק ולא רק ימתנו את הגידול בפליטות כפי שהיה עד עכשיו. כלומר, הממשלה פועלת עכשיו להגיע ליעד הפחתה של 27% בפליטות כבר בשנת 2030 והפחתה של85% בשנת 2050, ביחס לפליטות של המשק שהיו בשנת 2015.

 

פרסום

כדי להגיע לרמות הפחתת פליטות שאפתניות אלו, קבעה הממשלה גם שורת יעדים בכל אחד מהסקטורים המרכזיים במשק. היעדים והשינויים הללו יאפשרו לישראל להתחבר למגמות העולמיות להפחתת פליטות גזי חממה, ובמקביל לייצר מנועי צמיחה מבוססי חדשנות טכנולוגית.

 

הסכמי האקלים גם מספקים כר פורה ונרחב מאוד לשיתופי פעולה בין-לאומיים. המחויבות הזו של ישראל תהווה קטליזטור לאותם שיתופי פעולה למינוף החדשנות והיצירתיות הישראלית בדרך לכלכלה ישראלית ועולמית דלת פחמן, יעילה ותחרותית יותר.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום