בקרוב צרכנים יוכלו לרכוש ולמכור חשמל ישירות ממתקנים סולאריים ומתקני אגירה

האסדרה החדשה, שפורסמה על ידי רשות החשמל, מאפשרת לראשונה הקמה חופשית של מתקנים מבוזרים המחוברים לרשת החלוקה ללא צורך במכסות או בהשתתפות במכרזים, על בסיס מכירת החשמל לצרכנים באמצעות מספקים פרטיים.

רשות החשמל פרסמה היום החלטה המסדירה את הכללים לפעילותם של מתקני ייצור מבוזרים, בפרט מתקנים סולאריים ומתקני אגירה. על פי האסדרה שפורסמה, יצרנים המקימים מתקני ייצור ואגירה מבוזרים יוכלו למכור חשמל לצרכנים באמצעות מספקים פרטיים או למנהל המערכת, לפי בחירתם. כך יוכלו המספקים להציע לצרכנים חבילות שונות, המבוססות על מקורות אמצעי הייצור מהם הם רוכשים את החשמל, למשל חבילות המבטיחות רכש מאנרגיות מתחדשות בשיעור כזה או אחר.

באופן דומה, גם צרכן המשלב מתקני ייצור ו/או מתקני אגירה במקום הצרכנות שלו, יוכל להתקשר עם מספק שימכור את עודפי החשמל המיוצרים במקום הצרכנות ומנגד ירכוש עבור הצרכן את החשמל בשעות בהן האנרגיה המיוצרת במקום הצרכנות אינה מספקת את כל הצריכה הנדרשת.

במסגרת ההחלטה גם מסירה רשות החשמל את המכסות לצירוף צרכנים על ידי מספקים פרטיים שנקבעו בהחלטות קודמות של הרשות, כלומר פותחת את מקטע האספקה לתחרות מלאה. בנוסף נקבע כי יצרנים שפועלים כבר או נמצאים בהליכי הקמה במסגרת אסדרות קיימות (לרבות הליכים תחרותיים) יוכלו לבחור לעבוד במסגרת הכללים של אסדרה זו.

פרסום
פרסום

יו"ר רשות החשמל  היוצא, מר יואב קצבוי: "ההחלטה שפורסמה היא שלב משמעותי נוסף במהפכה שעובר משק החשמל בשנים האחרונות והיא תאפשר שילוב של אנרגיות מתחדשות ומתקני אגירה בהיקפים משמעותיים בהתאם למדיניות השרה והממשלה, תוך הפחתת התלות בהחלטות ובתהליכים רגולטוריים ותוך הגברת התחרות והמגוון לצרכנים, שיוכלו לבחור את מקור האנרגיה שהם מעוניינים לצרוך וליטול חלק פעיל במהפיכת האנרגיה הירוקה".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בקשות למענק משאבות חום עלו ב-39%

03/03/2024

הקמפיין החדש - "בלחיצת כפתור", מציג את הטכנולוגיה במזגני תדיראן

27/02/2024

מכירות משאבות החום באירופה ירדו ב-5% ב-2023

27/02/2024

BDN מציע ניטור ברמה גבוהה

25/02/2024

צ'ילר ULT בעל קיבולת גדולה באמצעות קירור ניאון

25/02/2024

הקמת חוות פוטו-וולטאיות לייצור חשמל בשטחים ה״כלואים״ בתוך 13 מחלפים

15/02/2024

בקשות למענק משאבות חום עלו ב-39%

03/03/2024

הקמפיין החדש - "בלחיצת כפתור", מציג את הטכנולוגיה במזגני תדיראן

27/02/2024

מכירות משאבות החום באירופה ירדו ב-5% ב-2023

27/02/2024

BDN מציע ניטור ברמה גבוהה

25/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום