ביטול רעשים אקטיבי גם במזגן

מערכת "אלקטרה מיוט" להשתקת פעולת המזגן תושק בשבוע הבא, במחיר שמתחיל באלף שקלים. המערכת היא פרי פיתוח ישראלי, ותוצר של שיתוף פעולה בין חברת אלקטרה לבין סיילנטיום

אנחנו רגילים לחשוב על טכנולוגיה לביטול רעשים אקטיבי (ANC) בעיקר בהקשר של אוזניות:היכולת שלהן לאטום את הרחשים והרעשים המגיעים מהסביבה, מייצרת חוויית סאונד שכיף להתרגל אליה. אבל ביטול רעשים הוא צעד קדימה בעוד שורה של מוצרים, ופיתוח ישראלי מביא אותו עכשיו גם למערכות המיזוג.

רגע אחרי שנפתח רשמית הקיץ הישראלי, משיקה חברת אלקטרה את מערכת "אלקטרה מיוט" להשתקה אקטיבית של מערכות מיזוג, תוצר של שיתוף פעולה עם הסטארט-אפ הישראלי הוותיק סיילנטיום. ההכרזה על שיתוף הפעולה הזה הגיעה כבר לפני שנה, ועכשיו הוא מניב פירות: בשבוע הבא יושק הפיתוח הזה, התומך בשלב ראשון במערכות מיני מרכזי. המחירים מתחילים מאלף שקלים להתקנה, במערכות מדגמי EMD Smart 45, 50, 55, SQ 55.

פרסום

הרעיון מאחורי הפיתוח פשוט: במקום לסבול מרעשי הפעולה של מערכת המיזוג, שנכנסת לעבודה מאומצת בחודשי הקיץ, מתקינים מערך שבאפשרותו לנטרל את פעולת הרעש. הבחירה במערכות מיני מרכזי היא לא מקרית, שכן מיזוג מרכזי הוא גם הרועש ביותר עבור הנוכחים. מקור הרעש הוא המפוח היושב בתוך היחידה הפנימית, ואחראי על סחרור האוויר. לכן, אלקטרה מיוט יותקן בסמול אליו – בחלק האחורי  של יחידת המיזוג הפנימית, בתוך תיבה.

 

פרסום

מערכת ההשתקה האקטיבית כוללת מיקרופונים, רמקולים ובקר שיודע לזהות את תדרי הרעש ולהשתיק אותם. הבקר מפעיל רמקולים שמסוגלים לייצר את אותם תדרים – רק בפאזה הפוכה, ובכך להשתיק את הרעש. כל זאת, לטענת אלקטרה, מבלי לפגוע ביכולת הפעולה של המזגן או באיכות המיזוג.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום