אמיל קויפמן נבחר לנשיא EUREL החדש

לראשונה בתולדותיה בת 50 שנה, נשיא EUREL יגיע מישראל!
האסייפה הכללית של EUREL – ארגון גג של האגודות הלאומיות של מהנדסי חשמל, אלקטרוניקה וטכנולוגיית מידע באירופה בחרה באמיל קויפמן, נשיא ומייסד של – התאגדות מהנדסי החשמל, האלקטרוניקה ואנרגיה בישראל SEEEI, לנשיא EUREL החדש.
ב-29 בספטמבר, 2023, בבירת סלובניה לובליאנה (סלובניה) האסייפה הכללית, בראשות נשיא EUREL הנוכחי פרופ' ד"ר פרדיננד גובינה, נשיא ותיק של EZS – האגודה לאלקטרו -טכניקה של סלובניה, בחרה פה אחד באמיל קויפמן בתור נשיא EUREL .
בשנה הקרובה יעמוד בראש EUREL פרופ' ד"ר ברנהרד יאקובי מהאגודה האוסטרית לאלקטרו-טכניקה (OVE) ובסתיו 2024 יחליף אותו אמיל קויפמן. נשיאותו של קויפמן תביא לכך שאסייפה הכללית של EUREL תתקיים ב-2025 לראשונה בישראל.
אמיל קויפמן: "זהו כבוד מיוחד להיות הנשיא הישראלי הראשון של EUREL. לאחר שהקמנו את התאגדות מהנדסי חשמל, אלקטרוניקה ואנרגיה בישראל, היה לנו חשוב במיוחד ליצור קשרים בינלאומיים עם העמיתים שלנו בחו"ל. ב-2005 חתמנו הסכם שיתוף פעולה עם IEEE – ארגון מהנדסים חשמל הגדול בעולם, ב-2010 חתמנו הסכם שיתוף פעולה עם VDE הגרמני ושנה אחרי זה הצטרפנו לארגון גג של מהנדסי חשמל באירופה EUREL ומאז ההתאגדות מבצעת במסגרתה פעילות רחבה".
ההצעה לבחירתו של אמיל קויפמן הגיעה מ-Markus B. Jaeger (מ-VDE – האגודה לטכנולוגיות חשמל, אלקטרוניקה ומידע של גרמניה), יו"ר מועצת המנהלים של EUREL.
Markus B. Jaeger: "התאגדות הישראלית SEEEI חברה ב-EUREL מאז 2011 והיא אחת האגודות הפעילות בארגון. עם בחירת אמיל קויפמן בתור נשיא של EURELלשנים 24/25 אנו מתעדים את הקשר של יבשת אירופה עם ישראל.
על מנת לצרף את אגודה ישראלית ה-SEEEI, ל-EUREL כחברה מי המניין היינו חייבים לשנות את התקנון של EUREL, שכן אפשר חברות מליאה רק לארגונים אירופיים. עשינו את זה ואני מאוד מרוצה שאמיל קויפמן, חלוץ SEEEI יעמוד בראש ה-EUREL", הוסיף Markus B. Jaeger ".
EUREL", ארגון גג של האגודות האירופאיות של מהנדסי חשמל, אלקטרוניקה וטכנולוגיית מידע. EUREL נוסדה בשוויץ בשנת 1972. הארגון הוא ללא מטרות רווח שמרכזו בבריסל. מטרותיה של EUREL בין היתר הן להקל על חילופי המידע ולטפח הפצה רחבה יותר של ידע מדעי ויישומי הקשור רלוונטי להנדסת חשמל וכן לקדם סטנדרטיזציה בתחום הנדסת החשמל.
מרקוס ב' יגר: "אירופה, העולם כולו והדורות הנוכחיים והבאים של בני האדם מתמודדים עם אתגרי החשמל והאנרגיה והשפעתם על האקלים. מהנדסי חשמל עם הידע שלהם, יכולים וחייבים לתרום תרומה חשובה ליציבות באירופה ובעולם. EUREL רואה את עצמה כקול החזק של מהנדסי חשמל, אלקטרוניקה וטכנולוגיית מידע אירופיים".
על אמיל קויפמן
אמיל קויפמן, בן 75, נולד במולדובה, חלק מברית המועצות לשעבר. סיים לימודי הנדסת חשמל בשנת 1970. לאחר הלימודים עבד כמהנדס ומנהל פרויקטים בתחום החשמל. בשנת 1980 עלה עם משפחתו לישראל ובשנת 1981 החל לעבוד בחברת החשמל. אמיל קויפמן בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתכנון וניהול פרויקטים בתחום רשתות החשמל בישראל. הוא היה אחראי על תכנון והקמת רשתות במתח עליון ועל-עליון בחברה. בשנים 2001-2014 היה מנהל יחידת המונים הארצי של חברת החשמל. אמיל קויפמן פרש ב-2014 מחברת החשמל והמשיך לעבוד כיועץ עצמאי.
אמיל קויפמן מתגורר בתל אביב. הוא נשוי ואב לשני ילדים. אשתו רופאה, הבת עורכת דין, וגם הבן רופא.
אמיל קויפמן הוא אחד המייסדים של התאגדות למהנדסי חשמל, אלקטרוניקה ואנרגיה בישראל (SEEEI), היו"ר הראשון שלה והנשיא הראשון של ההתאגדות משנת 2018.
על ההתאגדות
אגודת מהנדסי החשמל, האלקטרוניקה והאנרגיה בישראל הוקמה כגוף עצמאי בשנת 2002 והיא מייצגת היום את קהילת מהנדסי החשמל, האנרגיה ומיזוג האוויר בישראל. האגודה כוללת יותר מ-4,000 חברים הבאים מ-750 חברות, מפעלים תעשייתיים, מוסדות אקדמיים ומשרדי ממשלה. בין חברי ההתאגדות 160 בעלי תואר PhD ו-250 סטודנטים. ההתאגדות מקיימת בשנה יותר מ-120 פעילויות מקצועיות הכוללות כינוסים, ימי עיון, קורסים, סדנאות, מפגשים וסיורים, בהם משתתפים כ-8000 חברים.
האירוע המרכזי של קהילת מהנדסי חשמל ואנרגיה בישראל הוא הכנס השנתי של ההתאגדות אשר מתקיים על פי המסורת בחודש נובמבר באילת.  השנה הכנס בוטל עקב המלחמה שבעזה כנס זה הוא מהגדולים בתחום ההנדסה בישראל ואמור היה להתקיים השנה בפעם ה-23 וצפויים היו להשתתף בו 2,200 מהנדסים ובעלי מקצוע בתחום הנדסת חשמל, אנרגיה ומיזוג אוויר הבאים מ-500 חברות וארגונים מארץ ומחו"ל.
ההתאגדות רואה חשיבות עליונה, בטיפוח וקידום דור ההמשך של מהנדסי החשמל והאנרגיה בארץ ולכן לפי מסורת של יותר מעשור ההתאגדות ממומנת השתתפות מלאה בכינוס השנתי באילת של 100 סטודנטים מרוב האוניברסיטאות והמכללות בארץ.
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום