אושרה תכנית מתאר ארצית למתקן אגירת אנרגיה גדול בצפון

לראשונה בישראל: אושרה תוכנית מתאר ארצית מפורטת למתקן אגירת אנרגיה ראשון מסוגו בארץ, שיאפשר להקים, בהתאם לצרכי משק החשמל, מתקני אגירה משמעותיים ויביא לניהול מיטבי של מערכת החשמל הארצית
בהובלת משרד האנרגיה והתשתיות: המועצה הארצית אישרה היום תכנית מתאר ארצית מפורטת למתקן אגירת אנרגיה גדול בצפון הארץ. שר האנרגיה והתשתיות, ישראל כ"ץ: "יאפשר לנו להגדיל את הייצור באנרגיות מתחדשות, לשפר את אמינות אספקת החשמל ולייצב את תפקוד הרשת".

המועצה הארצית לתכנון ולבניה החליטה היום להעביר לאישור הממשלה את תכנית המתאר הארצית למתקני אגירת אנרגיה במבואות גלבוע – תמ"א 10/ב/11/ב, אותה מקדם משרד האנרגיה והתשתיות.

שר האנרגיה והתשתיות, חה״כ ישראל כ״ץ: ״מדובר במתקן ראשון מסוגו בישראל לאגירת אנרגיה בהספק משמעותי, כחלק ממדיניות ורפורמה כוללת שאני מוביל במשרד. אגירת האנרגיה בדרך זו, תאפשר לנו להגדיל את הייצור באנרגיות מתחדשות, לשפר את אמינות אספקת החשמל ולייצב את תפקוד הרשת – צעדים שיתרמו ישירות לצמיחה במשק. אנחנו מחויבים לקידום אנרגיות מתחדשות והמהלך הנוכחי מהווה צעד משמעותי בדרך להשגת מטרה זו״.

מדובר בתכנית בעלת חשיבות גדולה למשק החשמל, המהווה סנונית ראשונה בתכנון של מתקני אגירה גדולים ומערכתיים המחוברים לרשת הולכת החשמל הארצית. מתקני אגירה מאפשרים את ייעול השימוש ברשת החשמל בעיקר בשילוב עם ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות. תכנית זו תאפשר קליטה ואגירה של חשמל שיופק באנרגיות מתחדשות בעמק יזרעאל, עמק המעיינות ובצפון הארץ בכלל, ואת הולכת החשמל למרכזי הביקוש בשעות הצריכה.

פרסום

התכנית ממוקמת בסמיכות לקו חשמל ארצי, באזור בו יש מתקנים פוטו וולטאיים רבים ובצמידות דופן לאזור תעשייה קיים ומתפתח. שטחה – כ-290 דונם המיועדים להקמת מתקני אגירת אנרגיה ולתחמ"ג.

את התכנית מקדם משרד האנרגיה והתשתיות, והיא תאפשר למדינה ליזום הקמה של מתקני אגירת אנרגיה גדולים, בשלביות בהתאם לצרכי המערכת ובטכנולוגיות אגירה שונות. בתחום התכנית ניתן יהיה להקים ארבעה מתחמים של מתקני אגירה בהספק של כ-200 מגוואט ובתכולת אנרגיה של כ-800 מגוואט שעה כל אחד, ובסך הכל – הספק של כ-800 מגוואט ותכולת אנרגיה של כ-3,200 מגוואט שעה.

פרסום

יצוין כי משרד האנרגיה והתשתיות מקדם כיום תכנית מתאר ארצית למתקני אגירת אנרגיה, המסדירה את הליכי התכנון לקידום תכניות והיתרים למתקני אגירה. התמ"א מגדירה מדרג של מתקני אגירת אנרגיה במנעד גדלים וטכנולוגיות, וכן קובעת, בין היתר, עקרונות תכנון, מיקומים מותרים להקמה והוראות לאופן בחינת היבטים סביבתיים. תמ"א זו, המצויה בהליכי תכנון מתקדמים, תהווה את פרק מתקני אגירת אנרגיה בתמ"א 1.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום