לאחר 10 שנים אלקטרה מוצרי צריכה חזרה לשווק את המזגנים של המתחרה תדיראן ברשתות הקמעונאות שבבעלותה

ל"כלכליסט" נודע שלפני כשבועיים הוחזרו מזגני תדיראן לרשתות מחסני חשמל ושקם אלקטריק שבבעלות אלקטרה צריכה, והם צפויים להתחרות שם במותג המזגנים שלה.

רשתות קמעונאות החשמל של אלקטרה צריכה שבבעלות משפחת זלקינד הפסיקו לשווק את מוצרי תדיראן לפני כעשור, לאחר שזו נרכשה ב־2009 בידי בעלי קריסטל דאז, משה ממרוד. אלקטרה צריכה שלטה באותם ימים בשוק המזגנים וקריסטל נמנתה עם ספקיות מוצרי החשמל שלה.

שוויון בשוק המזגנים

בעקבות התחזקות תדיראן והצמיחה בנתח שלה בשוק המזגנים הורתה אז משפחת זלקינד לרשתות הקמעונאיות של אלקטרה להפסיק את הקשר המסחרי עם תדיראן, ששיווקה אז גם מותגי חשמל נוספים, חלקם בינלאומיים. אלקטרה צריכה נוהלה אז בידי יקי ודמני, אך גם לאחר שהוחלף בידי זאב קלימי המשיכה אלקטרה צריכה להדיר את מוצרי תדיראן מרשתותיה, בהן מחסני חשמל שנחשבת למובילה במכירות בענף קמעונאות החשמל.

פרסום

למעשה, הסכסוך פגע במכירות המזגנים של שתי החברות, שכן רשתות קמעונאות חשמל מתחרות העדיפו לחזק את מזגני תדיראן על פני מזגני אלקטרה שקודמו במחסני חשמל. כך, מזגני תדיראן הם המותג המוביל ברשתות אלמ וטרקלין חשמל. עם זאת, בשנה האחרונה סבלו שתי חברות המזגנים מירידה במכירות.

כעת החליטה הנהלת אלקטרה צריכה לשוב ולשווק כמה דגמים של מזגני תדיראן בשקם אלקטריק וברשת מחסני חשמל. בנוסף, מחסני חשמל תחזור לשווק שני דגמים של מותג המזגנים אמקור, אף הוא בבעלות תדיראן. עם זאת, מוצרי החשמל הלבנים של המותגים קריסטל ואמקור שבבעלות תדיראן עדיין לא הוחזרו לרשתות של אלקטרה.

המהלך מעיד על חוזקו של מותג מזגני תדיראן, שהיעדרותו מסניפי מחסני חשמל פגעה במכירותיה. בשלוש השנים האחרונות גדל נתח השוק של המותג, עד שהשתווה לזה של אלקטרה. נראה כי מחסני חשמל, שמנוהלת בתוך אלקטרה כישות עצמאית בידי המנכ"לים הדומיננטיים יורם בדש ושמוליק מנדזיצקי, לא סיפקה מענה לביקוש הצרכני.

הנפגע העיקרי מהמהלך צפוי להיות מותג מזגני טורנדו של האחים בזזי, שנהנה בעשור האחרון מהיותו המתחרה היחיד של מזגני אלקטרה ברשת מחסני חשמל. כעת הוא צפוי לתחרות עזה ברצפת המכירה מול שני המותגים החזקים יותר, בשעה שאלקטרה תמשיך לחזק את המותג הביתי שלה.

פרסום

שוק המזגנים מגלגל כ־2.2 מיליארד שקל בשנה. 70% מהמכירות בשוק מבוצעות בידי טכנאים ומתקינים והיתר ברשתות החשמל. אלקטרה ותדיראן חולקות נתח שוק משותף של כ־78%, אך בשנתיים האחרונות סבלה אלקטרה ממלאי עודף של מזגנים שלא הצליחה למכור.

מכירות המזגנים ברשת מחסני חשמל מוערכות בכ־60 אלף יחידות בשנה. מכירות מגזר קמעונאות החשמל של אלקטרה צריכה עלו במחצית הראשונה של 2019 בשיעור זניח של 1% בלבד לכדי 594 מיליון שקל, בשעה שהמכירות למ"ר בחנויות הזהות עלו ב־5.3%.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

Fujitsu מרחיב את פיצולי ה-Airstage

28/05/2024

אלקטרה פאוור: העלייה במכירות החשמל הביתי פיצתה על הירידה במכירות הגפ"מ

28/05/2024

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום