טראלייט מקדמת כיום את שני הפרויקטים הסולאריים הפרטיים הגדולים בישראל בהיקף של מאות מגה-וואט

אבן דרך חשובה לטראלייט

רשות החשמל העניקה לחברה רישיון לאספקת חשמל

טראלייט מקדמת כיום את שני הפרויקטים הסולאריים הפרטיים הגדולים בישראל בהיקף של מאות מגה-וואט

פרסום

רני ליפשיץ, מנכ"ל טראלייט: "כניסתה של טראלייט לתחום אספקת חשמל היא אבן דרך בפעילות החברה. בשנים הקרובות טראלייט תהיה יצרנית חשמל בהיקף של מאות מגה בישראל, עם זרוע משמעותית של אספקת חשמל, ואנחנו מתכוונים כבר בתקופה הקרובה לפעול לחתימה על הסכמי אספקת חשמל עם גופים צרכניים רבים, ובהם שחקנים מרכזיים במשק.  כמי שמקדמים את שני המתקנים הסולאריים הפרטיים הגדולים בישראל, לצד פעילות בחו"ל, אנו מזהים כיום שתי מגמות צרכניות עיקריות, האחת היא חברות בינלאומיות גדולות הפועלות בישראל ומחויבות לצריכת חשמל ירוק ממקורות מתחדשים, והשנייה משקי בית פרטיים המעוניינים בהנחה משמעותית יותר על תעריף הצריכה שלהם. נפעל בשני המישורים למקסם את פעילות החברה ורווחיותה".

גל שופרוני, סמנכ"ל פיתוח עסקי ורגולציה בחברת טראלייט: "העולם כולו נמצא במגמה של הסטת השקעות ממקורות מזהמים אל חלופות נקיות. בקרוב נספק חשמל זול ונקי לכלל סוגי הצרכנים, גדולים וקטנים, מתאגידי ענק, דרך עמדות הטעינה שלנו לרכבים חשמליים הפזורות ברחבי הארץ, ועד למשקי הבית הפרטיים, כולם יוכלו ליהנות מחשמל במחירים אטרקטיביים".

חברת האנרגיה המתחדשת טראלייט מדווחת הבוקר (ב') על אבן דרך משמעותית בפעילותה בישראל. החברה הודיעה היום כי קיבלה רישיון לאספקת חשמל ובכך החברה נכנסת לתחום אספקת החשמל בישראל. הרישיון יאפשר לטראלייט להתקשר ישירות עם צרכנים עסקיים, ביתיים ואחרים, ולספק להם חשמל בהתאם להוראות האסדרה, וזאת לרבות אפשרויות להציע למגזר הפרטי אמצעים להתייעלות אנרגטית ועמדות טעינה לרכבים חשמליים.

בכוונת החברה לקדם את פעילותה בתחום אספקת החשמל, ולהתמקד במכירת חשמל ירוק ונקי שייוצר במתקני אנרגיה מתחדשת שבבעלותה. להערכת החברה, כניסה לתחום אספקת החשמל מהווה מנוע צמיחה משמעותי עבורה, וזאת לאור היקף האנרגיה שהיא מתכננת לייצר בפרויקטי מתח עליון ומתח גבוה, תכניות הרשות, התמיכה הממשלתית והביקוש ההולך וגובר מצד צרכנים לחשמל מאנרגיות מתחדשות.  החברה צפויה לחבר לרשת מאות מגה-וואט סולארי תחת אסדרת השוק החדשה במשק החשמל.

לטראלייט פרוייקטים קרקעיים משמעותיים בישראל שנמצאים בשלבי ייזום והקמה, ובפרט פרויקט התענך 2 ופרויקט הבקעה, בהיקף של מאות מגה-וואט. החברה תשמש הן כיצרנית חשמל מאנרגיה סולארית, והן כספקית חשמל, ותוכל למקסם את פוטנציאל הרווח מהפרויקטים שבבעלותה. בכוונת החברה לפעול בתקופה הקרובה לחתימה על שורה של הסכמי אספקת חשמל עם גופים צרכניים מגוונים, ובהם שחקנים גדולים במשק.

פרסום

בחברת טראלייט הביעו כוונות לאמץ את מודל "המספק הירוק" הנהוג במדינות רבות בחו"ל, שבו צרכן החשמל יכול לבחור את ספק החשמל שלו באופן ישיר, ובכך להחליט האם הכסף שלו יושקע באנרגיה מתחדשת או בדלקים פוסילים הגורמים לזיהום ומאיצים את תהליך ההתחממות הגלובאלית ושינויי האקלים.

טראלייט הודיעה בשבוע החולף על הקמת יישות EPC עצמאית של החברה בתחום הפרויקטים הקרקעיים, וזאת לטובת אימוץ אסטרטגיית החברה לפעול לכל אורך שרשרת הערך של הקמת המערכות הסולאריות. החברה מעריכה כי לאור העובדה שהיא מתכננת להקים במהלך השנים הקרובות פרויקטים קרקעיים שהיא מפתחת בהיקף של כ-600 מגה וואט,  אסטרטגיה זו  תוכל להגדיל בצורה משמעותית  את רמת הרווחיות של הקבוצה הן במסגרת ההקמה של הפרויקטים והן ברווחיות הנובעת  מהחזקה של הפרויקטים , תתרום לקידום הקמת המערכות בבעלותה בפרק זמן מהיר באופן יחסי, ותביא לכך שמערכות אלו תתוכננה ותתוחזקנה באופן מיטבי ויעיל נוכח זהות האינטרסים בין הגורמים הפועלים. יצויין, שבתחום כי בתחום הגגות והקירויים החברה כבר פעילה כ-EPC באמצעות חברת הבת טראלייט סולארטק בע"מ TST שבה מחזיקה טראלייט כ-62%.

חברת טראלייט, פועלת בתחום פיתוח וייזום פרויקטי אנרגיה סולארית בארץ ובעולם. לטראלייט שותפות אסטרטגית בלעדית עם תנועת המושבים, המאגדת 254 מושבים ברחבי הארץ. בנוסף, החברה השקיעה במספר חברות טכנולוגיה בתחומי האנרגיה הירוקה ותהליכי הייעול אנרגטי. לחברה צבר פרויקטים של כ-750 MW בישראל וכן מאות מגה וואט בפרויקטים בחו"ל. מנכ"ל החברה הוא רני ליפשיץ ויו"ר החברה הוא יונל כהן.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

Fujitsu מרחיב את פיצולי ה-Airstage

28/05/2024

אלקטרה פאוור: העלייה במכירות החשמל הביתי פיצתה על הירידה במכירות הגפ"מ

28/05/2024

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום