אלקטרה פאוור חתמה על הסכם התקשרות עם קבוצת אנרג'יקס אנרגיות מתחדשות לרכישת חשמל ירוק

בשורה לצרכן הפרטי: אלקטרה פאוור חתמה על הסכם התקשרות עם קבוצת אנרג'יקס אנרגיות מתחדשות לרכישת חשמל ירוק משדות סולאריים משולבי מערכות אגירה, אותו אלקטרה פאוור תספק לעשרות אלפי בתים בישראל

 

חברת אלקטרה פאוור מדווחת כי היא חתמה על הסכם התקשרות עם קבוצת אנרג'יקס, לרכישת חשמל ממתקני ייצור סולאריים משולבי מתקני אגירת אנרגיה, עבור צרכני החשמל של אלקטרה פאוור בדגש על צרכני החשמל הביתיים. במסגרת ההסכם, אנרג'יקס צפויה למכור לאלקטרה פאוור את כל החשמל המוזרם לרשת החשמל משלושה מתקני ייצור שהיא אמורה להקים ברחבי הארץ וכן להעמיד לה קיבולת אגירה של חשמל במתקני הייצור. אלקטרה פאוור התחייבה לרכוש מאנרג'יקס את כל החשמל אשר יוזרם לרשת ממתקני הייצור, בתעריף שיוצמד לרכיב הייצור (כפי שהוא נקבע מעת לעת על-ידי רשות החשמל), במגבלות מסוימות. תחילת הספקת החשמל ממתקני הייצור צפויה להיות במהלך שנת 2024, למשך תקופה של 20 שנה. סך היקף רכישת החשמל המצטבר של אלקטרה פאוור מאנרגי'קס נאמד בכ- 500 מיליון שקל, ויאפשר לאלקטרה פאוור לספק חשמל ירוק לעשרות אלפי צרכניים ביתיים.

פרסום

 

ההתקשרות בהסכמים נעשית במסגרת היערכות אלקטרה פאוור לכניסה המלאה לתוקף של אסדרת השוק במשק החשמל, שתאפשר לה כספק חשמל למכור חשמל המיוצר גם מאנרגיה מתחדשת (חשמל ירוק) ובתעריפים מוזלים ללקוחות שלה הצורכים חשמל, בדגש על צרכני החשמל הביתיים. בהתאם לכך מהווה ההתקשרות צעד משמעותי ביישום התוכנית האסטרטגית של אלקטרה פאוור לבסס את מעמדה כחברה מובילה, חדשנית וממוקדת לקוח להספקת אנרגיה וחשמל.

 

בתחילת שנת 2023 חברת אלקטרה פאוור הייתה הראשונה להשיק באופן מסחרי ולהציע בקנה מידה גדול את תחום אספקת החשמל ללקוחות ביתיים כאלטרנטיבה לחברת החשמל, בשילוב עם שינוי שמה ומיתוגה מסופרגז לאלקטרה פאוור. מאז הצטרפו לחברה אלפי לקוחות ביתיים חדשים הנהנים ממסלולים שונים וחסכוניים המשנים את הרגלי הצריכה ועקומות הביקוש.

 

חן מלמד מנכ"ל אלקטרה פאוור (לשעבר סופרגז): "מדובר בעסקה ראשונה מסוגה בישראל ועבור אלקטרה פאוור כספק חשמל מוביל במשק החשמל. העסקה תאפשר לנו לספק לעשרות אלפי משקי בית חשמל המיוצר בשדות סולאריים של שותפתנו אנרג'יקס, החל משנת 2024. שיתוף הפעולה עם אנרג'יקס מהווה צעד נוסף בביסוסה של אלקטרה פאוור כחברת חשמל ואנרגיה מובילה בישראל למאות אלפי צרכנים ביתיים וללקוחות מסחריים ותעשייתיים".

 

אסי לוינגר מנכ"ל "אנרג'יקס אנרגיות מתחדשות": "אנרג'יקס, שמחה להוביל מהלך משותף ופורץ דרך עם חברת אלקטרה פאוור, לאספקת חשמל ירוק מהשדות הסולאריים שבבעלותנו, לעשרות אלפי לקוחות ביתיים של אלקטרה פאוור בכל רחבי הארץ. מדובר באבן דרך חשובה בפיתוח משק החשמל בישראל והפיכתו לשוק משוכלל ותחרותי, ומהווה רוח גבית להמשך פעילותנו, כחברה מובילה בתחומה לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות, להגדלת היקף ייצור החשמל הירוק במדינת ישראל".

 

פרסום

חברת אלקטרה פאוור (לשעבר סופרגז), הוקמה בשנת 1953 והשליטה בה נרכשה ב-2019 על ידי קבוצת אלקו. לחברה כ-400 אלף לקוחות פרטיים וכ-5,000 לקוחות עסקיים ומוסדות. לצד הפעילות בתחום של שיווק והפצה של גז ביתי, והפעילות המתרחבת של שיווק והפצה של גז טבעי לחברות, החברה החלה לפעול בשנתיים האחרונות בתחום של ייזום תחנות כוח קטנות מבוססות גז טבעי (קוגנרציה). מאז ראשית שנת  2023 החברה מספקת חשמל ללקוחות פרטיים והראשונה לפתוח מוקד לקוחות ארצי לצרכנים ביתיים המעוניינים לבצע ניוד לחשבון החשמל שלהם. מאז תחילת פעילות המוקד הצטרפו לחברה אלפי לקוחות פרטיים שבחרו לצרוך חשמל במסלולים חכמים ומחירים חסכוניים.

 

 

חברת אנרג'יקס אנרגיות מתחדשות בע"מ הינה חלק מקבוצת אלוני חץ נכסים והשקעות בע"מ. החברה עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה, ניהול והפעלה של מערכות לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת בדגש על אנרגיה פוטו-וולטאית לרבות בשילוב אגירה ואנרגיית רוח. החברה החלה את פעילותה בספטמבר 2009 והונפקה בבורסה בתל אביב במאי 2011. לחברה פעילות בישראל, ארה"ב ופולין. ההספק הכולל של מערכותיה במדינות אלה בתחום הפוטו-וולטאי ואנרגיית הרוח מסתכם למועד אישור הדוח לסך של כ- MW855 פרויקטים בהפעלה מסחרית, כ- MW680 פרויקטים בהקמה ולקראת הקמה, ועד MW695 פרויקטים בייזום מתקדם. כמו כן, לחברה פרויקטים בייזום בתחום הפוטו-וולטאי ובתחום אנרגית הרוח בהספק של כ-.3GW6 ופרויקטים בייזום בתחום האגירה בהיקף של כ- GWh7.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

Fujitsu מרחיב את פיצולי ה-Airstage

28/05/2024

אלקטרה פאוור: העלייה במכירות החשמל הביתי פיצתה על הירידה במכירות הגפ"מ

28/05/2024

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום