או.פי.סי אנרגיה מכריזה על קידום פרויקט ענק בדרך למימוש אסטרטגיית  ה-Energy Transition בארה"ב

 

 

חברת הבת, CPV, מודיעה על קידום תחנת כוח בגז טבעי נטול פליטות גזי חממה בהספק של כ-1.8 ג'יגה וואט ועלות מוערכת של 3-4 מיליארד דולר

פרסום

 

 

גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה: "חברת CPV מאיצה את פעילותה בשוק האמריקאי, תוך שהיא נהנית מהרוח הגבית שמעניקה לה החקיקה החדשה בארה"ב (IRA), ובמיוחד התשלום הישיר עבור תפיסת פחמן והטמנתו המאפשר להקים באופן כלכלי תחנות כוח מונעות בגז טבעי ולשלב בהן טכנולוגיות חדישות ללכידת פחמן. בכך, יתאפשר ייצור חשמל יעיל ונקי לאורך כל השנה ובכל שעות היממה ללא פליטות גזי חממה. טכנולוגיה של תפיסת פחמן מדגישה את החיוניות של הגז הטבעי כאנרגיית המעבר בעשרות השנים הקרובות.       

אנו מדווחים היום על צעד משמעותי נוסף בדרך למימוש האסטרטגיה של OPC כחברת Energy Transition מובילה בארה"ב. ההצהרה המשותפת עם יושב ראש ועדת האנרגיה בסנאט, הסנאטור ג'ו מנצ'ין, ונציג מושל מדינת מערב וירג'יניה, מצביעה על המהפכה המתחוללת באזורים נרחבים בארצות הברית. מדינת מערב וירג'יניה מבוססת על כלכלת הפחם ומייצרת כ-90% מהחשמל המקומי באמצעות פחם. הקמת תחנת הענק בהשקעה כספית הנאמדת בלמעלה מ-3 מיליארד דולר, תיצור אלפי מקומות עבודה במהלך תקופת ההקמה ותוסיף עוד מאות מקומות עבודה קבועים בתעשיית ההמשך הכוללת את הטמנת הפחמן. מדינות נוספות ברחבי ארה"ב נוקטות במדיניות דומה, והחברה רואה בכך הזדמנות אסטרטגית לצמיחה בשוק האמריקאי תוך מינוף היתרונות והניסיון של CPV.

 

חברת או.פי.סי אנרגיה מעדכנת על התפתחות משמעותית בפעילותה בארה"ב, באמצעות חברת הבת CPV, המשתלבת ביישום האסטרטגיה של החברה להפוך ליצרנית חשמל נטול פליטות כחלק מתהליך ה-Energy Transition בשוק האמריקאי, ונתמכת על ידי החוק להפחתת אינפלציה בארה"ב (IRA), המעודד בעיקר באמצעות הטבות מס, הקמה של מתקני ייצור חשמל נטולי פליטות פחמן.

 

או.פי.סי אנרגיה מעדכנת, כי בהצהרה משותפת עם יושב ראש וועדת האנרגיה בסנאט, הסנאטור ג'ו מנצ'ין, הודיעה CPV, שנרכשה אשתקד ומהווה את זרוע הפעילות שלה בארה"ב,  כי היא מקדמת פיתוח של תחנת כוח במערב וירג'יניה, שייצור החשמל בה כיום מבוסס בעיקרו על פחם, בהיקף מוערך של כ-1.8 ג'יגה וואט המונעת בגז טבעי ואשר משלבת טכנולוגיות חדשניות ללכידת פחמן והטמנתו. החקיקה החדשה בארה"ב נותנת רוח גבית למהפכת אנרגיה במערב וירג'יניה וסוללת את הדרך להמשך שימוש בגז טבעי לעשרות שנים, בזכות פיתוח והקמה של תחנות כח מונעות בגז טבעי נטולות פליטות פחמן, תוך יצירה של אלפי מקומות עבודה. לשם המחשה, בכל הנוגע להפחתת פליטות פחמן, תחנת כח בסדר גודל זה שקולה לכ-8 ג'יגה וואט של אנרגיה מתחדשת.

החברה מעריכה, כי עלות של תחנה בסדר גודל זה נאמדת בכ-3-4 מיליארד דולר, ופיתוחה, הכפופה להשלמת הליכים – לרבות סביבתיים, טכנולוגיים, הליכי פיתוח קרקע, מימון, רישוי ועוד – עשויה להבשיל במהלך השנים הקרובות.

פרסום

 

CPV מפתחת מספר פרויקטים ייחודיים בשיתוף פעולה עם GE, אשר ישלבו מערכות לכידת פחמן והטמנתו לצד פיתוח והקמה של פרויקטים באנרגיה מתחדשת, בחסות החקיקה החדשה.

 

או.פי.סי אנרגיה בע"מ, הינה חברת אנרגיה המובילה את מהפכת ה-Energy Transition בישראל ובארה"ב, ומספקת חשמל באופן יעיל, אמין וסביבתי תוך שילוב אנרגיה סולארית, רוח וגז טבעי ביעילות גבוהה. בישראל, או.פי.סי הינה יצרנית החשמל הפרטית הראשונה והמובילה, המציעה ללקוחותיה  פתרון אנרגטי משולב הכולל אספקת כלל צרכי האנרגיה באמצעות אתרי הייצור של החברה ובחצר הלקוחות באמצעות גז טבעי ואנרגיה סולארית, וכן הטענת רכבים חשמליים. בארה"ב, החברה פועלת באמצעות קבוצת CPV, אשר מספקת חשמל באמצעות גז טבעי יעיל ואנרגיית רוח, וכן מקימה ומפתחת תחנות כח באנרגיה סולארית ורוח.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

Fujitsu מרחיב את פיצולי ה-Airstage

28/05/2024

אלקטרה פאוור: העלייה במכירות החשמל הביתי פיצתה על הירידה במכירות הגפ"מ

28/05/2024

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום