עיריית ראש העין עתרה לבג״צ נגד הקמת תחנת כוח במחלף קסם

הממשלה אישרה בחודש שעבר את הקמת תחנת הכוח קסם בסמוך לראש העין; עיריית ראש העין עתרה לבג״צ וטוענת כי ״קיים חשש מדליפת חומרים, שיסכנו מאגר מים אסטרטגי״. חברת "קסם אנרגיה": "תחנת הכוח אושרה בכל ההליכים כדין"
עיריית ראש העין הגישה עתירה לבג"צ כנגד הקמת תחנת הכוח קסם, שמתוכננת להיבנות בסמוך לעיר. כבר מספר שנים שתושבי ראש העין נאבקים נגד הקמת התחנה.

הטיעון המרכזי בעתירה עוסק בכך שתחנת קסם צפויה לקום מעל מאגר מים אסטרטגי של ישראל, מה שמעלה חשש, לטענת העותרים, שחומרים מסוכנים ידלפו למאגר. העותרים ממקדים את החשש המרכזי במיכלי סולר, שחייבים להימצא בקרבת התחנה, כחלק מהנחיות משרד האנרגיה לכל תחנות הכוח המונעות בגז טבעי בישראל. הסולר מאפשר דלק חלופי במידה ותהיה תקלה באספקת הגז הטבעי. כמו כן, בעתירה שהוגשה, עלה החשש מפיצוץ בתחנה או בצינורות הגז, שעלולים לסכן את הציבור.

לפני כשנתיים וחצי הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) אישרה להפקיד את התוכנית להקמת תחנת כוח באזור ראש העין. התושבים הגישו אז התנגדויות בטענה שהאישור מתעלם מאיזורי מגורים ומסחר, שהמרחק שלהם מהתחנה יהיה מזערי. עמותת ״צלול״ הגישה בזמנו אף היא התנגדות, בטענה שאין לאשר תחנת כוח חדשה מבלי להתנות זאת בסגירת תחנה פחמית.

פרסום

אך ההתנגדויות לא מנעו לפני כחודש את ההצבעה בממשלה על הקמה של ארבע תחנות כוח חדשות: תחנת ״ריינדיר״ בשרון, תחנת ״קסם״ הסמוכה לראש העין, הרחבת תחנת OPC בחדרה והרחבת תחנת ״דוראד״ שליד אשקלון. בהיותו ראש אופוזיציה, בתקופת ממשלת השינוי, צילום ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו סרטון, שבו התחייב שלא לאפשר את הקמת התחנה, הסמוכה למספר מוקדי ליכוד בשומרון.

פרסום

מחברת קסם אנרגיה האמורה להקים את התחנה נמסר: ״פרויקט קסם אנרגיה הומלץ, קודם ואושר על ידי הוועדה לתשתיות לאומיות, לאחר שנבחן בקפידה על ידי גורמי מקצוע של המדינה, ולאחר מכן אושר על ידי ממשלת ישראל, כיוון שעמד בכל דרישות התכנון. נקבע לגביו כי אינו מסכן את מי התהום והסביבה ואינו מהווה סכנה לתושבים. אנחנו בטוחים כי בג״צ ימצא שתחנת הכוח אושרה בכל ההליכים כדין ובהתאם לדרישות המחמירות שנקבעו, ונמצאה המתאימה ביותר מבין החלופות שהוצגו. תחנת הכוח מקודמת משום נחיצותה למשק האנרגיה הלאומי, שרק לפני ארבעה שבועות קרס בשעה שמדינה שלמה לא יכלה להפעיל מזגן בשיא גל חום, בשל מחסור בחשמל. אנו סמוכים ובטוחים שבשל חוקיות ויסודיות הליך אישור התוכנית, כמו גם נחיצותה, העתירה תידחה על ידי בית המשפט״.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

עמוד תאורה ״חכם״ הוקם בעיר מודיעין ואליו מחוברת אנטנה ייחודית, המשדרת לטווח...

08/03/2024

תם עידן הפחם

29/01/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום