מפסולת – לזהב

לך ירושלים: הממשלה אישרה היום (ד') את הצעת המחליטים של המשרד להגנת הסביבה, במסגרת החלטת הממשלה לרגל יום ירושלים, לקידום הקמת מתקן לטיפול בפסולת והשבת אנרגיה בתחומי העיר ירושלים – כחלק ממדיניות הטיפול בפסולת של המשרד להגנת הסביבה

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "מפסולת – לזהב. אנחנו ממשיכים לקדם ולייעל את משק הפסולת בישראל, במטרה להפסיק את הטמנת הפסולת ולהפוך את הפסולת מנטל למשאב. לרגל יום ירושלים, אישרנו היום בממשלה קידום הקמת מתקן טיפול חדשני בפסולת, שיפחית באופן דרמטי את הטמנת הפסולת של תושבי העיר ירושלים וייתן מענה לכמות הפסולת הגוברת באזור ירושלים והסביבה. זהו צעד נוסף ומשמעותי בקידום מדיניות הפסולת של המשרד, שיביא לשיפור איכות חיי התושבים בעיר ירושלים ולשמירה על הסביבה של כולנו"

 

פרסום

ממשלת ישראל אישרה היום (ד') את הצעת המשרד להגנת הסביבה לתמיכה, לקידום הגשת תוכנית וניהול ההליך התכנוני להקמת מתקן השבת אנרגיה מפסולת ברחבי העיר ירושלים. זאת, במסגרת החלטת הממשלה לרגל יום ירושלים, כחלק ממדיניות הפסולת של המשרד להגנת הסביבה לצמצום נפח הטמנת הפסולת. ישיבת הממשלה החגיגית התקיימה במוזיאון ארצות המקרא.

 

במסגרת ההחלטה, תוקם ועדת מכרזים בין-משרדית, בראשות החשב הכללי במשרד האוצר והמשרד להגנת הסביבה, ובשותפות עם עיריית ירושלים להקמת מתקן לטיפול בפסולת והשבת אנרגיה, שיוקם בשיתוף עם המגזר הפרטי, בתחום העיר ירושלים. תוכנית זה תוגש לאישור הנהלת הקרן לשמירת הניקיון לצורך תקצובה.

 

עדן – חברה לפיתוח כלכלי של עיריית ירושלים, תהכין תוכנית להקמת מתקן לטיפול בפסולת והשבת אנרגיה אשר ישרת בעיקרו את העיר ירושלים ותגיש את התוכנית לוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של תשתיות לאומיות.

 

החלטה זו היא צעד נוסף של המשרד להגנת הסביבה לייעול ופיתוח משק הפסולת בישראל, במטרה להגדיל את היקפי המיחזור וההשבה ולהפחית את כמות הפסולת המשונעת והמוטמנת, וכדי לעמוד ביעדים הלאומיים להפחתת פליטות גזי חממה וזיהום אוויר.

 

פרסום

המתקן צפוי לספק מענה להתמודדות עם כמות הפסולת הגוברת באזור ירושלים והסביבה, תוך צמצום הגודש בכבישים אשר נלווה לשינוע של מאות טונות פסולת לדרום הארץ בכל יום, בשים לב לצרכים של משק האנרגיה העירוני.

 

החלטה זו היא חלק מפעולות המשרד להגנת הסביבה להפחתת הטמנת הפסולת בישראל ולהגדלת שיעורי המיחזור. המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף עם החשב הכללי במשרד האוצר וגופים נוספים, מקדם בימים אלה הקמה של מתקני מיון וטיפול בפסולת בכל רחבי הארץ, שיאפשרו את מימוש תוכניות המשרד להגברת המיחזור, להפחתת ההטמנה, ולהפחתת פליטות גזי חממה. שיעור הטמנת הפסולת כיום בישראל הוא כ-80%, מהגבוהים במדינות המפותחות, במידה רבה בשל העדר תשתיות מיון וטיפול בפסולת. מתקני הקצה החדשים, וכן תמיכות המשרד בהקמה, בשדרוג, ובתכנון לקראת הקמה של מתקנים, יובילו לפי תוכנית המשרד לשינוי משמעותי.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

עמוד תאורה ״חכם״ הוקם בעיר מודיעין ואליו מחוברת אנטנה ייחודית, המשדרת לטווח...

08/03/2024

תם עידן הפחם

29/01/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום