מערכות סולאריות ומתקני אגירה וטעינה בקיבוץ אילות.

קבוצת "תדמיר שיאון אנרגיה", חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם הקיבוץ, במסגרתו יוקמו בקיבוץ מערכות סולאריות ומתקני אגירה. ההשקעה המשותפת בהסכם: 25 מיליון שקל

 

פרסום

קבוצת "תדמיר שיאון אנרגיה" חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם קיבוץ אילות להקמת מערכות סולאריות ומתקני אגירה וטעינה בהשקעה משותפת של כ־25 מיליון שקל.


קבוצת "תדמיר שיאון אנרגיה" היא יזמית מובילה בתחום האנרגיות המתחדשות וחברה־בת של קבוצת "תדמיר ניהול והפעלה (2006) בע"מ", העוסקת ביזמות בתחום האנרגיות המתחדשות: התקנת מערכות סולאריות על גגות, חממות, גדרות, מבני ציבור קירוי מגרשים וחניות וכן מתקני אגירה בכל הארץ, במגזרי התעשייה בקיבוצים ובמושבים.


בהתאם לכיוון "הירוק" של שיתוף הפעולה בין הצדדים, ייבנו בקיבוץ אילות מערכות תעריפיות נוספות למערכות הקיימות היום במסגרתן ישופצו מבנים, כמו גם גדר הקיבוץ, ויתבצע קירוי של מגרשי חנייה ומשחקים.

אורי גנני, מנכ"ל ושותף־מייסד קבוצת "תדמיר שיאון אנרגיה": "גם באילות, בדומה לקיבוצים נוספים, נצעד ביחד קדימה ונתייצב בחזית תחום האנרגיה המתחדשת בישראל. התהליך יאפשר לשותפות ולקיבוץ לייצר מקורות הכנסה לטווח ארוך, לחסוך כסף, לשדרג תשתיות ולשפר את איכות חיי התושבים. הקמת השותפות היא החלטה אסטרטגית של קיבוץ אילות, ואנחנו גאים להיות חלק ממנה ולהיות חלק מהשותפות הזו ומאמינים בה מאוד. זו שותפות שבה שני הצדדים מרוויחים, מכל הבחינות, וכך יהיה".

במסגרת ההסכם, תוקם מערכת לאגירת אנרגיה, שתשרת את צרכני החשמל השונים בקיבוץ. מערכת האגירה תוטען מתוך הייצור השוטף של מערכת מונה נטו גדולה הפועלת בקיבוץ. המהלך נדרש לקראת השינוי התעריפי הצפוי במחירי החשמל בישראל כבר בינואר 2023. האגירה תאפשר את הגדלת הייצור של החשמל הירוק ממערכת המונה נטו והמערכות התעריפיות שנוספו אליה, ותיצור חיסכון כספי משמעותי לשותפות ולקיבוץ.

מטרת השותפות הנה להגיע לעצמאות אנרגטית של הקיבוץ בשעות השיא של השימוש בחשמל. מדובר בשעות הערב לאורך חודשי הקיץ והחורף, שבהן צפוי החשמל לאורך שבעה חודשים בשנה להיות יקר משמעותית מתעריפי החשמל הקיימים היום.

לדברי אלעד בן דרור, מנהל נכסים ותשתיות בקיבוץ אילות: "שיתוף הפעולה עם קבוצת `תדמיר שיאון` הוא חלק משמעותי מהתוכנית האסטרטגית של הקיבוץ. מצאנו בה גורם מקצועי ומומחה בתחומי האנרגיה המתחדשת, תחום שרלוונטי מאוד לאזור שבו ממוקם הקיבוץ, שהוא חם מאוד ושטוף שמש. התהליך יסייע לשיפור תשתיות ומבני הקיבוץ ויתרום לשיפור איכות חיי התושבים. באמצעות שיתוף הפעולה, הקיבוץ יוכל להגדיל את צריכת החשמל ויהפוך עם הזמן לעצמאי מבחינה אנרגטית".
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

מצננים יבשים של Lu-Ve במגוון עוצמות קול

01/06/2024

לנוקס וסמסונג יוצרות מיזם משותף בארה"ב

28/05/2024

מנוע המדחס של מיצובישי זוכה בפרס הגבוה ביותר

16/06/2024

פטנט ייחודי המאפשר יעול מערכות מיזוג האוויר מבוססות צילרים בבניינים מסחריים...

10/06/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום