בעקבות החלטת המועצה הארצית בנושא תמ"א 75 – מפרץ חיפה

המשרד להגנת הסביבה מברך על אישור התוכנית למפרץ חיפה ועל שיתוף הפעולה שהתקיים בקידומה, במטרה להבטיח את המנגנונים להפסקת פעילות התעשייה הפטרוכימית ופיתוח מתחם אורבני חדשני ונקי.

 

המשרד היה, וממשיך להיות, חבר פעיל בוועדת העורכים של תמ״א 75 ושותף לקידום ולהטמעת שיקולים סביבתיים בתוכנית, הכוללים בין היתר שמירה על רצועת נחל, על  פארק מטרופוליני, מעבר אקולוגי, התייחסות לעליית מפלס פני הים, הכללת הוראות המחייבות התייחסות לתקופת המעבר בין אזור תעשייה לאזור פיתוח אורבני ועוד.

פרסום

 

יחד עם זאת, המשרד מצר על כך כי המועצה החליטה ברגע האחרון להסיר רכיב חדשני ומשמעותי בהוראות התוכנית, שחייב בחינה תכנונית לשילוב מתקנים לייצור אנרגיה מתחדשת במסגרת הליכי התכנון המפורט, וזאת על רקע חשש מייקור הבינוי.

 

נציגות המשרד להגנת הסביבה הדגישו בדיון את החשיבות בקידום אנרגיות מתחדשות במרחב המבונה ואת היתרונות בהכללת הבחינה של התועלת המשקית והחסכון הפוטנציאלי בקיום הוראות אלו בתוכנית.

 

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "אני מברכת את המועצה הארצית על החלטתה לאשר את התוכנית המתארית למפרץ חיפה, אשר מהווה צעד משמעותי וחשוב ביישום החלטת הממשלה שהוביל המשרד להגנת הסביבה יחד עם משרד ראש הממשלה להוצאת התעשייה הפטרוכימית ממפרץ חיפה, צעד חשוב ומשמעותי בשיפור איכות חייהם ובריאותם של התושבים והסביבה. לצד זה, המועצה החליטה להסיר רכיב משמעותי בהוראות התוכנית אשר אמור היה לעודד שילוב מתקני ייצור אנרגיה מתחדשת בהליך התכנוני. אנו סבורים כי יש לקדם אנרגיות מתחדשות במרחב המבונה, במטרה לייעל את משק החשמל, להפחית פליטות גזי חממה ולעבור לאנרגיות נקיות ובריאות יותר".

פרסום

 

נציגות המשרד להגנת הסביבה בדיון היו אילה גלדמן, מנהלת אגף תכנון סביבתי במשרד, ו-ורד דרור, מתכננת מחוז חיפה של המשרד.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

עמוד תאורה ״חכם״ הוקם בעיר מודיעין ואליו מחוברת אנטנה ייחודית, המשדרת לטווח...

08/03/2024

תם עידן הפחם

29/01/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום