באקה אל גרביה וג'סר א- זרקא זכו ב-2 מיליון ש"ח בקול קורא להתייעלות אנרגטית וייצור אנרגיה מתחדשת

הקול קורא הוגש באמצעות איגוד ערים לסביבה שרון כרמל, אשר גם יממן את המצ'ינג הנדרש לקול קורא בסך כ-140,000 ש"ח לכל רשות.

בהתאם להחלטת ממשלה 550, "התוכנית הכלכלית לצמצום פערים בחברה הערבית", הגיש איגוד ערים לסביבה שרון כרמל בקשה לקול קורא של משרד האנרגיה להתייעלות אנרגטית וייצור אנרגיה מתחדשת. במסגרת זו זכתה כל אחת מהרשויות -באקה אל גרביה וג'סר א-זרקא, במיליון ש"ח. סכום זה מהווה 10 אחוזים מסך תקציב הקול קורא בישראל.

במקביל החליטה מועצת האיגוד לשאת בעלות המצ'ינג הנדרש לקול קורא בסך של כ-140,000 ש"ח לכל רשות, וזאת במסגרת קול קורא פנימי של האיגוד לפרוייקטים סביבתיים ברשויות המקומיות החברות באיגוד.
האיגוד ילווה מקצועית את הרשויות ביישום הקול הקורא, כך שהרשויות יצמצמו את צריכת האנרגיה המקומית תוך מעבר לאמצעים חסכוניים וכן ירחיבו את העצמאות האנרגטית של הרשות באמצעות ייצור אנרגיה מקומי. פרויקט זה צפוי לצאת לביצוע במהלך 2023 וילווה בתקציב לפרסום והעלאת מודעות לניצול מושכל של משאב האנרגיה בעידן של שינויי אקלים.

פרסום
פרסום

איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל מייצג 19 רשויות מקומיות – בהן מתגוררים כ-900 אלף תושבים. יו"ר האיגוד אסיף איזק," האיגוד פועל לקידום אנרגיות מתחדשות והפחתת שימוש בדלקים פוסיליים. הגשת ומימוש קול קורא זה משקף עקרונות אלה, אשר מיושמים בכל מרחב האיגוד". ראש עיריית באקה אל גרביה מר ראיד דקה," הרשות שלנו עוברת שינוי משמעותי בכל הנוגע להתמודדות עם משבר האקלים וקידום איכות הסביבה, שמירה על המרחב הציבור ושיפור פני העיר. הקול קורא יאפשר שינוי גם בכל הנוגע לאספקט האנרגיה -החלפת נורות ישנות ללידים, המשך התקנת פנאלים סולאריים לייצור אנרגיה ועוד. כל זאת בשיתוף פעולה עם הצוות המקצועי של איגוד ערים לסביבה שרון כרמל והצוות המקצועי של הרשות."
ראש מועצה. מקומית ג׳סר א-זרקא, מוראד עמאש," אין ספק שזו בשורה טובה לתושבי ג'סר א-זרקא. בשנים האחרונות הישוב עובר הליכים משמעותיים להתפתחותו וקידומו, הזכייה הזו בקול קורא זה עוד נדבך חשוב לחיבור היישוב ותושביו לנושא סביבתי חשוב מאוד ברמה לאומית ואפילו עולמית.
המועצה המקומית תפעל בכל התחומים לקידום איכות חיים לתושביה ולאיזור כולו גם מתוך מהות המיקום של הישוב השוכן על חוף ים ובלב אזור טבעי ארכיאולוגי ונופי ייחודי.
זו הזדמנות להודות לאיגוד ערים שרון כרמל, להנהלתו ולעובדים על ההירתמות ולמשרדי הממשלה על התמיכה."

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

עמוד תאורה ״חכם״ הוקם בעיר מודיעין ואליו מחוברת אנטנה ייחודית, המשדרת לטווח...

08/03/2024

תם עידן הפחם

29/01/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום