ארגון ארץעיר: "אנו פועלים מתוך ההבנה כי השינוי הגדול לסביבה מגיע מלמטה"

השינוי הגדול מתחיל מלמטה
רשת הקהילות אשר עתידה לצמצם את הפגיעה בכדור הארץ

 

ארגון "ארץעיר" יוזם בימים אלו הקמת רשת של קהילות סביבתיות שתפעל בערים השונות ברחבי הארץ ותקדם יוזמות מקומיות לשינוי סביבתי.
אורי כרמל – מנכ"ל ארגון ארץעיר: "אנו פועלים מתוך ההבנה כי השינוי הגדול לסביבה מגיע מלמטה"

פרסום

 

ארגון "ארץעיר" הינו ארגון הפועל מאז שנת 2006 לקידום קהילתיות עירונית בכל רחבי הארץ, באמצעות שלושה תחומים מרכזיים: קהילה, יזמות ותעסוקה. הארגון פועל בפריפריה החברתית והגיאוגרפית עם התושבים המקומיים, לביסוס ערים חזקות, קהילתיות וחדשניות.

 

אחד הנושאים הבוערים כיום הוא נושא משבר האקלים, השינויים הקיצוניים המתרחשים על פני כדור הארץ ויצירת קהילה וסביבה ירוקה הדואגות למקום שלנו על פני הכדור. לקראת יום כדור הארץ שיצוין ביום שבת, 22.4, הודיע ארגון "ארץעיר" על שיתוף פעולה ייחודי עם ארגון "חיים וסביבה" שבמסגרתו תוקם רשת קהילות סביבתיות בישראל להתמודדות עם משבר האקלים העולמי ההולך ומחריף. ההחלטה להקים רשת של קהילות סביבתיות נולדה מתוך ההבנה כי השינויים צומחים מלמטה למעלה ולא ההיפך. הרשת תספק פלטפורמה כלכלית, מקצועית ומשפטית, ליווי מקצועי וחיבור לאירגוני סביבה שונים. כמו כן תלווה הרשת את הקהילות ופעילותן ותאפשר להן גישה למשאבים וליצירת הזדמנויות כגון השתלבות בפורומים וקואליציות ארציות, פעילויות בגיבוי ארגוני סביבה ארציים ועוד. בתוך כך, יפתח במהלך חודש מאי הקרוב קורס להכשרת סוכנים לשינוי סביבתי בקהילה בשם "מתארגנים.ות לשינוי". מדובר בקורס אשר משלב בין עולמות האקטיביזם הסביבתי לבין פיתוח קהילות עירוניות. שילוב זה יוצר יחד מציאות ותרבות משותפת להתמודדות עם המשבר הסביבתי בנוסף ליוזמות למען שינוי מקומי.

פרסום

 

אורי כרמל – מנכ"ל ארגון ארץעיר: "אנו בארגון ארץעיר דואגים כל העת ובאופן שוטף להקמת יוזמות ולטיפוח רשת קהילות סביבתיות מתוך ההבנה שהשינוי הגדול לסביבה מגיע מלמטה, מהאנשים ומהשטח, כמו גם מתוך ההבנה כי אין לנו מקום אחר לחיות בו. כדור הארץ מבקש שיצילו אותו ומי אם לא אנחנו, האנשים שחיים עליו – נעשה זאת? זוהי שעתה של הקהילתיות בישראל – ביחד נצליח להתוות את הדרך הנכונה והיעילה ביותר להתמודד עם משבר האקלים העולמי".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מפסולת - לזהב

05/06/2024

חוק האקלים שעלה היום לדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יציב אותנו ...

04/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

חוק האקלים שעלה היום לדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יציב אותנו ...

04/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום