אנרגיה סולארית במגזר הערבי .

 

שרת האנרגיה, קארין אלהרר, הציגה היום בכנס בנושא אנרגיה ירוקה בחברה הערבית שנערך בג`לג`וליה מתווה לתמיכה בפרויקטים בתחומי האנרגיה המקיימת ברשויות המקומיות במגזר הערבי בהיקף של 100 מיליון ₪

על פי היעדים שבתכנית אותם הציגו אנשי המקצוע במשרד האנרגיה, הרשויות שישתתפו בפרויקטים השונים יקטינו את צריכת האנרגיה שלהן בנכסי הרשויות בהיקף כולל של 33,000 מגה וואט עד שנת 2026. בנוסף, תיווצר אנרגיה מתחדשת בהספק מותקן של לכל הפחות 8 מגה וואט. יעד נוסף של התכנית עוסק בתחבורה חשמלית ולפיו, בכלל הרשויות שייקחו חלק בהחלטה יותקנו עד 2026 לפחות כ-130 עמדות טעינה במרחב הציבורי ו-15 עמדות טעינה מהירות לכלי רכב חשמליים, לרבות ברחובות, חניונים ציבוריים, מרכזי תעשייה ועוד.

מעבר להקצאת הכספים והמענקים לרשויות השונות, יינתן תקציב ייעודי להעלאת המודעות לתחום האנרגיה המתחדשת וההתייעלות באנרגיה, באמצעות הסברה, חינוך והכשרת כוח אדם ברשויות. בתכנית זו תשתלב תוכנית דגל נוספת של משרד האנרגיה באשכולות האזוריים: מימון מנהל אנרגיה בכל אחד מהאשכולות האזוריים, שיסייעו בין היתר לרשויות המאושכלות לגבש את הפרויקטים ולהוציאם לפועל. ההסתייעות במנהלי האנרגיה תביא להגדלה משמעותית במימוש המענקים.

פרסום

נוכח החשיבות הלאומית שרואה הממשלה בהמשך העצמה וקידום של הפיתוח הכלכלי-חברתי של החברה הערבית, שם משרד האנרגיה דגש על הפערים הקיימים בתחום האנרגיה המקיימת. כך, למשל, בלא מעט רשויות מהחברה הערבית נעשה שימוש במערכות של תאורה ומיזוג אוויר ישנות ולא יעילות שמבזבזות אנרגיה ונכון להיום, רק שתי רשויות מקומיות מהחברה הערבית פנו לקבל תמיכה בהקמת עמדות טעינה ברחבי הרשות. כמו כן, מספר הרשויות המקומיות מהחברה הערבית שהצליחו להטמיע פרויקט סולארי ראשון במבנים הציבוריים הוא נמוך, ורובן עשו זאת לראשונה במסגרת שיתוף הפעולה של המשרד עם מפעל הפיס להקמת קרן הלוואות להתקנת מערכות PV.

מטרת התכנית: לקדם את התחום ברשויות מהחברה הערבית, ובכך לצמצם את הפערים באיכות התשתיות ברשויות הערביות, להקטין את הוצאותיהן בתחום האנרגיה, להגדיל את הכנסותיהן מייצור אנרגיה ולהצעיד את הרשויות קדימה.

פרסום

שרת האנרגיה, קארין אלהרר: ״פאנל סולארי הוא לא רק לעשירון העליון. הוא צריך להיות נחלתה של כל רשות בישראל ואנחנו במשרד האנרגיה, נדאג שכך יהיה. לא רק בשביל לעמוד ביעדים, לא רק בשביל לשמור על כדור הארץ, אלא בראש ובראשונה בשביל להבטיח לכן, הרשויות השקעה כלכלית חכמה ומשתלמת. היום, פאנל סולארי הוא כנראה ההשקעה הבטוחה והמניבה ביותר. השקעה שמאפשרת רווח כלכלי אדיר. ואין שום סיבה שמההשקעה הזו לא ייהנו גם רשויות ערביות״.

מנכ"ל משרד האנרגיה, ליאור שילת:  "אנחנו במשרד האנרגיה רואים בשלטון המקומי שותף מרכזי להשגת היעדים הלאומיים של משק מאופס פליטות בשנת 2050, ו-30% אנרגיות מתחדשות עד שנת 2030, לצד פיתוח ומימוש הזדמנויות כלכליות ברשויות המקומיות. אנחנו מובילים מהפכה בהובלת השרה קארין אלהרר לעבודה משותפת עם הרשויות המקומיות, וכעת רוצים למנף גם את העבודה עם הרשויות הערביות. האינטרס הלאומי של משק האנרגיה חובר לאינטרס של הרשויות, ואנחנו יוצאים בקול קורא שהמטרה שלו לסייע לרשויות מהמגזר הערבי להתייעל באנרגיה ולקדם אנרגיה מתחדשת. נשמח מאוד לשיתוף פעולה מצד הרשויות הערביות, ורשות שתושיט יד ותדע לעשות את זה כמו שצריך, תצא מרווחת לטובת כולם".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום